Zavrieť

Porady

Str.poukážky kúpené bez DPH od plátcu DPH

Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Prosím, súrne!

Ak ako platiteľ DPH kupujeme str.poukážky bez DPH od platiteľa DPH napr.
za 80.- Skk
55% ide do našich nákladov
45% t.j. 36,-Sk sťahujeme za 1 str.poukážku zamestnancom zo mzdy

Musím z týchto 36,- Sk odviesť DPH?????????????????????????????????????
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

O aké stravné poukážky ide?
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Od ACCOR Servis Tiket Restaurant
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

DPH sa k týmto stravným poukážkam nepripočítava.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Práve dnes všetci tvrdili na DÚ v Ružomberku, že to musíme zdaniť - spraviť si dodatočné DP a DPH odviesť.
Vraj toto už dávno neplatí. /rozsudok v Hágu/ .

Prosím, viete mi odporučiť nejakú publikáciu, kde sa to píše.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Rozhodnutie v Haagu sa tuším týkalo stravných lístkov kupovaných s DPH. Mám taký dojem. Lebo u týchto sa menilo účtovanie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Lila
Práve dnes všetci tvrdili na DÚ v Ružomberku, že to musíme zdaniť - spraviť si dodatočné DP a DPH odviesť.
Vraj toto už dávno neplatí. /rozsudok v Hágu/ .

Prosím, viete mi odporučiť nejakú publikáciu, kde sa to píše.
Ak je na faktúre DPH iba za službu , žiadna DPH sa pri predaji SL neodvádza.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Pozri si toto:

http://porada.sk/showthread.php?t=5295&page=2&pp=10
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lila
Prosím, súrne!

Ak ako platiteľ DPH kupujeme str.poukážky bez DPH od platiteľa DPH napr.
za 80.- Skk
55% ide do našich nákladov
45% t.j. 36,-Sk sťahujeme za 1 str.poukážku zamestnancom zo mzdy
Musím z týchto 36,- Sk odviesť DPH?????????????????????????????????????
Nie, predaj týchto str.poukážok(TR,GASTRO.. nepodlieha DPH na výstupe.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Lila]Práve dnes všetci tvrdili na DÚ v Ružomberku, že to musíme zdaniť - spraviť si dodatočné DP a DPH odviesť.
Vraj toto už dávno neplatí. /rozsudok v Hágu/ .
Prosím, viete mi odporučiť nejakú publikáciu, kde sa to píše.[/QUOTE

Zákon o DPH hovorí o zdaňovaní služieb,ak by bolo poskytnuté stravovanie vo vlastnom stravovacom zariadení, alebo závodné stravovanie poskytnuté u iného dodávateľa, vtedy by predaj stravných lístkov podliehal DPH na výstupe.
Nakoľko v príspevku ide o stravovacie poukážky, pre nich pri predaji neplatí režim DPH.
TR,Gastro... aj pri nákupe nepodliehajú DPH, DPH podlieha iba služba z ich poskytnutia(sprostredkovania)
Mária M
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Prosím!!!!!!!!!!!!!!!! Kde sa to píše??????????????????????????????

Na DÚ si to vysvetľujú tak, že pre dodávateľa týchto poukážok je to predaj cenín /t.j. fakturujú bez DPH - sú to pre nich tzv. cenné papiere/.
A pre nás ako prijímateľa týchto Tiket Restaurant poukážok- a ďalej ako poskytovateľa služby stravovania pre zamestnancov - je to DPH na výstupe z predaných poukážok za danný mesiac.

Pr. Ak kúpim od plátcu DPH tieto poukážky za 80,- Sk bez DPH
55 % ide do nákladov
45 % t.j. 36 Sk platí zamestnanec
Základ DPH vraj je 36: 1,19 a t.j.....30,30 Sk
19 % DPH................................... 5,70 Sk
Spolu čo mi zaplatí zamestnanec....36,- Sk
Tohto sa držia preto, že zamestnanci niesú plátcovia DPH!

preto by som rada poprosila, kde je nejaká odvolávka na Z.o DPH ???????

A ešte čosi, my ako plátca DPH ak budeme tieto poukážky fakturovať inému plátcovi DPH, tak tu DPH na výstupe nieje!
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
http://www.porada.sk/showthread.php?...avovanie+novom

Aj tu je rozoberané stravovanie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lila
Na DÚ si to vysvetľujú tak, že pre dodávateľa týchto poukážok je to predaj cenín /t.j. fakturujú bez DPH - sú to pre nich tzv. cenné papiere/.
A pre nás ako prijímateľa týchto Tiket Restaurant poukážok- a ďalej ako poskytovateľa služby stravovania pre zamestnancov - je to DPH na výstupe z predaných poukážok za danný mesiac.
Vy nie ste poskytovateľ stravovania. Vy len ďalej postúpite ceninu, aby službu stravovania mohlo poskytnúť stravovacie zariadenie, t.j. reštaurácia, vývarovňa atď. Tam sa odvádza DPH, ak je dotyčná osoba platiteľ.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lila
Pr. Ak kúpim od plátcu DPH tieto poukážky za 80,- Sk bez DPH
55 % ide do nákladov
45 % t.j. 36 Sk platí zamestnanec
Základ DPH vraj je 36: 1,19 a t.j.....30,30 Sk
19 % DPH................................... 5,70 Sk
Spolu čo mi zaplatí zamestnanec....36,- Sk
Tohto sa držia preto, že zamestnanci niesú plátcovia DPH!
preto by som rada poprosila, kde je nejaká odvolávka na Z.o DPH ???????
Ak sú takí mimoriadne "samomimometodickovysvetľujúcoaktívni" ukážte im napr. Poradcu 11-12/2005 od str. 317 - autorky článku sú pracovníčky MF SR
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Predaj stravných poukážok je ako predaj cenín. Stravná poukážka je cenina a teda pri jej predaji zamestnancom neuplatňuejš DPH ako som už uviedla vyššie v príspevkoch.
Keby si poskytla službu zamestnancom- stravovanie vo vlastnej jedálni alebo v inej...
vtedy by to bola služba, ktorú by si zdaňovala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AVO
Ak sú takí mimoriadne "samomimometodickovysvetľujúcoaktívni" ukážte im napr. Poradcu 11-12/2005 od str. 317 - autorky článku sú pracovníčky MF SR
Súhlas, možno sú len daňováčky neznalé zákonov.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lila
Práve dnes všetci tvrdili na DÚ v Ružomberku, že to musíme zdaniť - spraviť si dodatočné DP a DPH odviesť.
Vraj toto už dávno neplatí. /rozsudok v Hágu/ .

Prosím, viete mi odporučiť nejakú publikáciu, kde sa to píše.
Čo neplatí? Môžete to konkretizovať? Čo Vám povedali?
Dúfam, že platí rozsudok Európskeho súdneho dvora, ktorý hovorí o "službe stravovania".
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Ďakujem všetkým za rady, ináč vzišlo to všetko z toho, že včera som doniesla
osobne na DÚ priznanie DPH a oni mi ho neprevzali, nakoľko je zle vyplnené.
My robíme len fin. služby a teda DPH na výstupe žiadna -im sa to zdalo podozrivé, tak sa ma opýtali na str. lístky. Odvolávali sa na vyjadrenie z Haagu.

A navyše do r.14 i do r.15 som uviedla DPH na vstupe, ktorú si nemôžme odpočítať. Dnes mi dali osobne vyjadrenie, že to tam nemám uvádzať.
Samozrejme, že ost. riadky boli prázdne. Toto som vypĺňala podľa poučenia na vypl. daň.priznania o DPH. Dokonca mi povedali, že to mám staré poučenie.
Osobne mi to nevadí, ale podľa poučenia do r.10 by mal uvádzať predsa neplatiteľ dane, ktorý je povinný daň z prij. služieb zo zahraničia uhradiť. Alebo je to nejaký preklep v poučení na vyplňovanie na stránke www.drsr.sk ?
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Čo sa týka toho "Vyjadrenia z medz. súdu z Haagu" , oni sa odvolávali nato, že je to služba ako každá iná. Nebrali do úvahy, že my nemáme svoju vlastnú jedáleň, nebrali do úvahy, že sme len sprostredkovatelia. Vraj my poskytujeme
službu! My to máme vo výnosoch! I keď, my si k tým str. poukážkam nič nepridávame -žiadnu kuriersku prepravu či poštovné.

Asi to v účtovníctve opravím a zaúčtujem predaj str. poukážok ako predaj cenín zamestnancom.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Lila
Čo sa týka toho "Vyjadrenia z medz. súdu z Haagu" , oni sa odvolávali nato, že je to služba ako každá iná. Nebrali do úvahy, že my nemáme svoju vlastnú jedáleň, nebrali do úvahy, že sme len sprostredkovatelia. Vraj my poskytujeme
službu! My to máme vo výnosoch! I keď, my si k tým str. poukážkam nič nepridávame -žiadnu kuriersku prepravu či poštovné.

Asi to v účtovníctve opravím a zaúčtujem predaj str. poukážok ako predaj cenín zamestnancom.
Prečo to máte vo výnosoch?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AVO
No a neposkytujete Vy náhodou službu stravovania a ako úhradu máte stravovacie poukážky? To by sme boli na úplne opačnej strane barikády.
No máš postreh, aj mňa to napadlo pri poslednom príspevku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať