Zavrieť

Porady

Sulík,odvodový bonus, okradnuté deti?

Moji maloletí vnuci zdedili po prarodičoch po cca 98000 €.Majú ich na termín.vklade na 4%. Za rok 2009 mali výnos po cca 3920€ a daň 740€ im
daňový úrad v máji vrátil. Mám pocit,že po zavedení odvod.bonusu,kedy bude zrušená nezadaniť.položka a odvody sa budú platiť aj z úrokov, budú mať tieto deti menej. Mám pravdu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)


keby som bola na ich mieste tak mi to je úplne jedno a teším sa, že som zdedila toľko...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jurga Pozri príspevok
Moji maloletí vnuci zdedili po prarodičoch po cca 98000 €.Majú ich na termín.vklade na 4%. Za rok 2009 mali výnos po cca 3920€ a daň 740€ im
daňový úrad v máji vrátil. Mám pocit,že po zavedení odvod.bonusu,kedy bude zrušená nezadaniť.položka a odvody sa budú platiť aj z úrokov, budú mať tieto deti menej. Mám pravdu?
Myslím, že ešte pred zavedením niečoho by sme nemuseli byť emotívni a hovoriť o okrádaní detí dopredu....ešte sme to ani poriadne nepochopili...

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010...dan-z-prijmov/
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

evina Pozri príspevok
Myslím, že ešte pred zavedením niečoho by sme nemuseli byť emotívni a hovoriť o okrádaní detí dopredu....ešte sme to ani poriadne nepochopili...

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010...dan-z-prijmov/
Čo nám už ostáva? Len dúfať, že nám to za štyri roky stihnú vysvetliť a my pochopiť, poriadne. Dôsledok 12.6.2010?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evina Pozri príspevok
Myslím, že ešte pred zavedením niečoho by sme nemuseli byť emotívni a hovoriť o okrádaní detí dopredu....ešte sme to ani poriadne nepochopili...

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010...dan-z-prijmov/
Evina, súhlasím. Pre objektívnosť by som pod tou tabulkou ešte uvítala o čo všetkom zamestnanci a živnostníci zavedením OB prídu (nemocenské, dávka v nezamestnanosti, iný spôsob výpočtu dôchodku ...)
15 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Evina, súhlasím. Pre objektívnosť by som pod tou tabulkou ešte uvítala o čo všetkom zamestnanci a živnostníci zavedením OB prídu (nemocenské, dávka v nezamestnanosti, iný spôsob výpočtu dôchodku ...)
A čo vdovské , vdovecké dôchodky... tie sa nikde nespomínajú.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Áno, ale snáď majú čas to celé pripraviť a postupne zaviesť.......a bude sa všetko diať v nejakých súvislostiach.... To, že niektorí o niečo možno prídeme - áno - prišli by sme skôr či neskôr aj tak - kde nič nie je ani ..... potom môžeme používať expresívnejšie vyjadrenia....
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mne sa najviac "páčilo" ako pani Radičová povedala, že slubuje že invalidom nesiahnu na dávky, ale vojakom a policajtom už može? Do čerta aj s celým Sulíkom a Radičovou...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mne sa najviac "páčilo" ako pani Radičová povedala, že slubuje že invalidom nesiahnu na dávky, ale vojakom a policajtom už može? Do čerta aj s celým Sulíkom a Radičovou...
Áno veď môžeme všetkým len dávať a dávať a raj bude na zemi......

Myslím, že by ste si mohli prečítať čo všetko krásneho platili ľuďom v Grécku...

Ešte nič neupravili a už im nadávaš ....
1 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

na stiahnutie: odvodovy bonus/zmena paradigmy

http://www.sulik.sk/index.php?section=6&subsection=7
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mne sa najviac "páčilo" ako pani Radičová povedala, že slubuje že invalidom nesiahnu na dávky, ale vojakom a policajtom už može? Do čerta aj s celým Sulíkom a Radičovou...

Stanko, až po štyroch rokoch! Ak ...???

Možno ich požiada, aby pustíli do nich dávky. Znížia sa nadávky?
Naposledy upravil sito : 17.06.10 at 14:32
0 2
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

evina Pozri príspevok
Áno, ale snáď majú čas to celé pripraviť a postupne zaviesť.......a bude sa všetko diať v nejakých súvislostiach.... To, že niektorí o niečo možno prídeme - áno - prišli by sme skôr či neskôr aj tak - kde nič nie je ani ..... potom môžeme používať expresívnejšie vyjadrenia....
To postupne zavedenie by som bral. Ale, "ale snáď majú čas to celé pripraviť", alebo sľubovali voličom niečo, čo dopadne celkom inak, ako bolo sľúbené? Čas na prípravu mali. Je mi jasné, že budúcnosť je teória. Ak tú dobu prežijeme, bude to prax. Prakticky, každý má možnosť, že sa toho dožije, alebo nedožije.

Spieva sa v jednej pesničke.

Pri Trenčianskej bráne stoja kone vrané...
...Bože nám pomáhaj, aj Panna Mária, aby bola naša Slovenská krajina...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som spokojna s navrhovanou reformou.

Nepride mi ako okradanie... Konecne nebudem platit "milionarsku dan", i ked som nikdy milionar nebola. Snazim sa, cim viac som zarabala, tym som platila vyssie dane (kedze 19p z viac je viac), a za to som bola este na konci roka pokutovana neuplatnenim odpocitatelnej polozky.... Neprislo mi to dvakrat fer, a bolo to velmi demotivacne, ked clovek musel v aprili polku vyplaty "vratit". Velky protikrizovy balik? Ze pri riadnom plateni preddavkov som doplacala na konci roka stovky eur?

Drzim palce nech tento navrh prejde !!!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zuzka skús si prečítať tému http://www.porada.sk/t141889-odvodovy-bonus.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mne sa najviac "páčilo" ako pani Radičová povedala, že slubuje že invalidom nesiahnu na dávky, ale vojakom a policajtom už može? Do čerta aj s celým Sulíkom a Radičovou...

Stanko jednej veci nerozumiem...... Doteraz sa nadávalo na ešte súčasnú vládu. Ešte nie je sformovaná ani nová, a už nadávame im?
Všetci vieme, že po hodoch vždy príde pôst..... Takéto uťahovanie opaskov sme prežili už aj po ´98. Teraz to prežijeme znova, keď už odchádzajúca vláda rozhajdákala to čo nemala.
Takže myslím si, počkajme s nadávaním a posielaním do čerta..... nikto ešte neviem ako to bude....
8 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Re: Sulík,odvodový bonus, okradnuté deti?
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Stanislav 1975
Mne sa najviac "páčilo" ako pani Radičová povedala, že slubuje že invalidom nesiahnu na dávky, ale vojakom a policajtom už može? Do čerta aj s celým Sulíkom a Radičovou...

Príspevok, sito.

Stanko, až po štyroch rokoch! Ak ...???

Možno ich požiada, aby pustili do nich dávky. Znížia sa nadávky?

súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (1)Neužitočné:
evina
, nevhodné (0)


Čo s toho uvedeného je neužitočné?

Moc je moc, niekedy až moc.
Naposledy upravil sito : 17.06.10 at 14:33
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sito Pozri príspevok
Stanko, až po štyroch rokoch! Ak ...???

Možno ich požiada, aby pustíli do nich dávky. Znížia sa
nadávky?
Ak sa čuduješ, čo je nevhodné, asi som zle pochopila význam týchto slov alebo nie?

P.-s. Ináč neviem prečo tam svieti to nahlás...ja som zacvakla len neužitočné, lebo to za neužitočné považujem. Kritizovať môžeme a kritiku aj prijať potom musíme .
Naposledy upravil evina : 17.06.10 at 14:49
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sito Pozri príspevok
To postupne zavedenie by som bral. Ale, "ale snáď majú čas to celé pripraviť", alebo sľubovali voličom niečo, čo dopadne celkom inak, ako bolo sľúbené? Čas na prípravu mali. Je mi jasné, že budúcnosť je teória. Ak tú dobu prežijeme, bude to prax. Prakticky, každý má možnosť, že sa toho dožije, alebo nedožije.

Spieva sa v jednej pesničke.

Pri Trenčianskej bráne stoja kone vrané...
...Bože nám pomáhaj, aj Panna Mária, aby bola naša Slovenská krajina...
Oni to majú pripravené, otázka koľko si z toho čítal....
Majú presné výpočty a tie musia ovšem aj prispôsobiť, aký stav nájdu na začiatku na stole.

P.s. Myslím, že nám už dosť pomohol napríklad pri zavedení rovnej dane...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

evina Pozri príspevok
Ak sa čuduješ, čo je nevhodné, asi som zle pochopila význam týchto slov alebo nie?
To nevhodné by som bral, ale je tam neužitočné. A už nie si sama.

Moc je moc, niekedy je jej tak moc, že je s toho nemoc.

Sme v Európe, civilizovanej časti sveta ...

Ale ...

Takže sa vôbec nečudujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sito Pozri príspevok
To nevhodné by som bral, ale je tam neužitočné. A už nie si sama.

Moc je moc, niekedy je jej tak moc, že je s toho nemoc.

Sme v Európe, civilizovanej časti sveta ...

Ale ...

Takže sa vôbec nečudujem.
Áno máš pravdu, prepáč, ale tými skrytými predtlačami som si akosi to nevhodné nevšimla. /tiež si neviem zvyknúť na slová užitočný a neužitočný/. Keďže to už nemôžem opraviť tak takto verejne mením neužitočné za nevhodné....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

evina Pozri príspevok
Áno máš pravdu, prepáč, ale tými skrytými predtlačami som si akosi to nevhodné nevšimla. /tiež si neviem zvyknúť na slová užitočný a neužitočný/. Keďže to už nemôžem opraviť tak takto verejne mením neužitočné za nevhodné....
Každý má právo na svoj názor. Niekto iný, alebo väčšina posúdi, či je dobrý, alebo zlý, či bude užitočný, alebo neužitočný. Nevhodný je nevhodný, no môže byť užitočný.

Chce to čas.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať