Zavrieť

Porady

Sulík,odvodový bonus, okradnuté deti?

Moji maloletí vnuci zdedili po prarodičoch po cca 98000 €.Majú ich na termín.vklade na 4%. Za rok 2009 mali výnos po cca 3920€ a daň 740€ im
daňový úrad v máji vrátil. Mám pocit,že po zavedení odvod.bonusu,kedy bude zrušená nezadaniť.položka a odvody sa budú platiť aj z úrokov, budú mať tieto deti menej. Mám pravdu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Danila Pozri príspevok
Zoli, neviem ako Ty, ale ja už viem, čo začalo.....dnes pochod Bratislavou za dekriminalizáciu drog. Dúfam, že pán Sulík bol včele pochodu. Pred rokmi mládež bola v uliciach, aby stála v čele nežnej revolúcie....dnes je v uliciach, a pýta beztrestné užívanie drog, lebo marihuana je droga, a Sas im to sľúbila. Zatiaľ som .
ALE:
Poriadok z dôvodu pochodu, ktorý jasne dokazuje, prečo bola ochotná vyjsť mládež do ulíc hneď po voľbách, zabezpečujú desiatky policajtov.
Zaplatíme zo spoločného
. Nie z úspor SaS. A na niečom treba zarobiť, aby sme ich zaplatili aj do budúcna, lebo dôvody pochodov sa rozširujú. Zajtra to bude pochod homosexuálov bažiaci po všeličom, pozajtra možno pedofilní kňazi pôjdu prosiť o odpustky.
Ak mnohí nepochopili, BONUS nie vždy znamená PLUS!
MtD.

A čo také sa ti na tom nezdá ???????????????
Je také právo v ústave ?
Bol pochod v rámci ústavy ?
Neplatíme NÁHODOU za zabezpečenie poriadku VŽDY ??
Dokonca aj na futbale, kde sa predpokladajú "neskrotníci".

PSA takúto kauzalitu nemôže napísať "normálna" ekonómka.
(maximálne ak frustrovaná ľavičiarka-anarchistka ) - neuznávať ad hoc ústavu
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

kukučka Pozri príspevok
V koľkých štátoch Európy vládne strana, ktorá nevyhrala voľby? V koľkých štátoch mala víťazná strana taký náskok pred druhou stranou ako Smer pred SDKÚ?
Voliči zmenu nechceli. Keby áno, vyhralo by SDKÚ. Podľa témy Odvodový bonus a aj tejto, v ktorej sme, je jasné, že ľudia ani nevedeli koho a prečo volia. A myslím si, že podobných tém bude na Porade ešte viac.
Videli ste dnešné správy? Slušná pani Radičová ešte ani nemá mandát na zostavenie vlády a už vyslala Európskej únii signál, ktorý nás diskredituje.
Predsa v každom štáte, kde víťazná strana je :
- nafúkaná
- arogantná
- urážajúca
- bezočivo kradnúca.

Skrátka NEMÁ koaličný potenciál !!!!!!
Predtým sa to stalo Lenonovi - teraz hranolovi.
A až začnete rozmýšľať HLAVOU a nie "srdcom" - pôjde aj hranol za Lenonom

PS1
Paradoxné je, že NEDOKÁŽE (včetne tebe) prísť na to, že SAMA si môže za to.

PS2
Ty si ale Kukulienka
(argumentuješ ako malý Pišta na pieskovisku! )
Žeby preto dali zlodejom iba 35+5 % ??????????????????????????
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

milláčikk Lenon sa píše Len-on
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

kukučka Pozri príspevok
môj príspevok bol o výsledku volieb, ak chceme mať demokraciu, tak ju dodržujme
Kukulienka.

A čože vidíš nedemokratické , ak vládu postaví koaličná väčšina ?????????????????????????????????
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Bojím sa, že ak založím tému, že dnes sa našej mačke narodili 2 krásne mačiatka, / naozaj / tak už druhý príspevok bude mať politický nádych, lebo niekoho mačka má iba jedno mačiatko. Chcela som mrknúť kto je na Porade, ale utekám z nej preč, čo mi dych stačí.
Držím palce: bojujte ďalej ja si počkám ako to bude vyzerať po pár mesiacoch.
A až potom beda tomu, kto ma klamal.
11 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Melnick nezdrhaj, nie je dôvod na pár mesiacov
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

och ty najmúdrejší, písala som o pani Radičovej

nevkladaj mi do úst to, čo som nepovedala, vyprosím si to!
Naposledy upravil kukučka : 17.06.10 at 19:37
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Mgr.Shrek Pozri príspevok
ďakujem Danila za uznanie...čo sa týka §§...trvalo mi pár rokov, kým som pochopil prečo sú pokrútené...
pre mňa predchádzajúca garnitúra predstavuje despociu, aroganciu, populizmus v tej najčistejšej forme...
osoba platená z našich peňazí si nemôže dovoliť odmietnuť odpovedať na otázky, nech sú už akokoľvek nepríjemné a infantilné....
osoba platená z našich peňazí sa nemôže nechať podpísať na prezenčke len preto, aby nedostala pokutu
...

netvrdím, že sdkú je čisté...pani Radičová urobila neodpustiteľnú chybu, keď hlasovala za niekoho iného...to bol jeden z dôvodov, prečo som sdkú prestal dôverovať....

a čo sa týka SaS a OB...myslím, že pre mnohých z nás je to španielska dedina...pre mňa určite...preto skôr ako budem súdiť, si počkám na konečnú verziu zákona, až potom poviem...áno súhlasím, nie nesúhlasím...
SaS som volil, lebo s nimi súhlasím..nie na 100%, ale viac ako s ktoroukoľvek inou stranou...

sme dosť mimo témy, tak uzavrime túto debatu...a založme novú tému

Súhlas

Hovorí sa tomu politická kultúra = urobil som chybu - odchádzam (a tobôž , keď ma videli )
Tomu sa (ako bolo v tých amerických demaršoch Lenonovi ) hovorí "byť oddaný demokracii" = presadzovať ju, aj keď zrovna vtedy NIE je pre mňa príjemná (vieš Kukulienka)

PS
Na také hranol nedorastie ani keby žil 186 rokov
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Mgr.Shrek Pozri príspevok
Danila...spýtam sa priamo....
Považuješ za správne, ak vaša strana pred voľbami na niekoho kydala a potom, keď jej začalo horieť pod zadkom, tak oslovovala a ponúkla polovicu ministerstiev, aby mohla ostať pri moci???
Považuješ za správne, ak politik odmietne odpovedať na otázky len preto, že sa mu periodikum nepáči, lebo je kritické???
Považuješ za správne odvolávanie ministrov koaličných strán za prešľapy, ale svojich nie???
Považuješ za správne zmenu zákona tesne pred voľbami, len aby sa využilo nešťastie druhých, myslím povodňami postihnutých ľudí???
Hyenizmus.
Teoreticky nepovažuje.

Ale prakticky jej "ľavicové srdiečko" nedovolí vidieť pravdu :
- vulgárnosťou sa nebuduje politická kultúra
- klamať sa nedá do nekonečna
- "riadené" tendre s NAJDRAHŠÍM víťazom bijú do očí
- aj medzi našimi sú ku.vy
- hranol je medzi našimi najväčší
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Danila Pozri príspevok
Zbytočne sa uchyľuješ k demagógii!!! .....Máš argumenty k svojmu tvrdeniu? Určite nemáš. X je veličina, za ktorú nevieš dosadiť nič relevantné. Je nás veľa, viac ako pred štyrmi rokmi, čo sme volili tých, čo boli pri moci štyri roky. A určite nikto z nás neplače. Plačú len zbabelci, my nie sme na pohrebisku. My len nevyjadrujeme porozumenie pre prípadné zmeny, ktoré ešte nenastali de facto, ani de jure. A ak budú aj tak, aj tak, môj typ Ti prezradím a červeňať sa nebudem. Do roka a do dňa. Som veľkorysá k zmenám.

Nemyslím si, že sa uchyľujem k demagógii. Keď beriem celkový počet zúčastnených občanov ako 100%, tak predsa je vo väčšine skupina, ktorá si vybrala cestu vpravo. Teda nesúhlasila s cestou vľavo.

P.S. Prepáč Danila, ale s tou demagógiu si prehnala. Ale beriem tvoj názor. Beriem aj tvoje profesijne kvality, len z ľudskej stránky si u mňa klesna na úreň ich (teda suterén). Jedna vec je byť lavicovým politikom, a druhá vec je len sa tak tváriť a pritom byť jedným z najväčších pravičákov. Paradox, ako môže deklarovaný lavičiar zarábať 15 milionov ročne (Kaliňák, jedine tak, že vykorisťuje svojich zamestnancov vo svojich firmách. A to už hraničí so schizofréniou. Do obeda lavicový politik, poobeda pravicový kapitalista. Alebo ako to je?
2 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Xanti Pozri príspevok
máme právo voľby, tak ako pri volbách .. tak aj v profesionálnom živote...
rozhodujeme sa či budeme policajtmi, vojakmi, účtovníkmi , elektrikármi, .... je to o volbe
Xanti.
Máš pravdu - nezapamätal som si presne.

Mal som aj ja voľbu, ale
- nemám dosť "vhodný" charakter na prácu policajta (alebo "prácu" vojaka)
- za "účtovníka" ma nezobrali
- tak som iba "kockatá hlava" = PRAT

PS
A vari ho povýšili ? - lebo ja som počul, že generál
(a to sa tuším rovno do kamery )

" aj ja, prezident packa sa rozpisoval"
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja by som chcela dodať, hoci patrim ku staršej generacii, pytam sa, kedy dame možnosť mladej generacii vyjadriť svoj nazor....... O mladež naša, tys držitelkou rana
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

kukučka Pozri príspevok
och ty najmúdrejší, písala som o pani Radičovej

nevkladaj mi do úst to, čo som nepovedala, vyprosím si to!
1, daj citáciu tvojho / môjho /zmeneného, lebo takto je to o ničom
2, citáciou citujem, čo si NAPÍSALA - nič ti nikam nevkladám
3, Máš tam dobrý základ - skús preformulovať - posúdim - vykonám
Naposledy upravil milláčikk : 17.06.10 at 19:58
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kukučka Pozri príspevok
V koľkých štátoch Európy vládne strana, ktorá nevyhrala voľby? V koľkých štátoch mala víťazná strana taký náskok pred druhou stranou ako Smer pred SDKÚ?
Voliči zmenu nechceli. Keby áno, vyhralo by SDKÚ. Podľa témy Odvodový bonus a aj tejto, v ktorej sme, je jasné, že ľudia ani nevedeli koho a prečo volia. A myslím si, že podobných tém bude na Porade ešte viac.
Videli ste dnešné správy? Slušná pani Radičová ešte ani nemá mandát na zostavenie vlády a už vyslala Európskej únii signál, ktorý nás diskredituje.
Ja neviem kto bráni tej víťaznej strane, aby vládla?.

Hm a tá väčšina z voličov bola asi neprítomná mysľou, keď volila.... To nebola voľba o SDKÚ.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sito Pozri príspevok
Každý má právo na svoj názor. Niekto iný, alebo väčšina posúdi, či je dobrý, alebo zlý, či bude užitočný, alebo neužitočný. Nevhodný je nevhodný, no môže byť užitočný.

Chce to čas.
Áno súhlasím, že každý má právo na svoj názor a môj bol taký ...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja si myslím, že a priori tvrdiť , že som PROTI politike a politickej diskusii je tiež DEMAGÓGIA ,

rovnaká ako slepo obhajovať len 1 najsamlepšiu stranu alebo správny smer, cestu či klub

Politika je bežná súčasť života ľudí tak ako nakupovanie, či oddych alebo práca.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Melnick Pozri príspevok
Bojím sa, že ak založím tému, že dnes sa našej mačke narodili 2 krásne mačiatka, / naozaj / tak už druhý príspevok bude mať politický nádych, lebo niekoho mačka má iba jedno mačiatko. Chcela som mrknúť kto je na Porade, ale utekám z nej preč, čo mi dych stačí.
Držím palce: bojujte ďalej ja si počkám ako to bude vyzerať po pár mesiacoch.
A až potom beda tomu, kto ma klamal.
No ak bude jedno červené a druhé modré + ty budeš tvrdiť, že červené je LEPŠIE kvôli farbe = istá vec
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
veronikasad
prepáč za zábavné, malo byť užitočné, sa to zrolovalo, ako som dala súhlas.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Darina1234 Pozri príspevok
Ja by som chcela dodať, hoci patrim ku staršej generacii, pytam sa, kedy dame možnosť mladej generacii vyjadriť svoj nazor....... O mladež naša, tys držitelkou rana
Kto (normálny) chce možnosť, tak nečaká, že mu ju niekto dá, ale si ju zoberie .
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mne sa najviac "páčilo" ako pani Radičová povedala, že slubuje že invalidom nesiahnu na dávky, ale vojakom a policajtom už može? Do čerta aj s celým Sulíkom a Radičovou...
Ktovie prečo politici radi siahajú na cudzie a nie na svoje?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať