Zavrieť

Porady

hnacky, zaludocne krce

dobry den,
mam silne zaludocne krce, nemozem ani lezat, zacalo ma odrazu boliet aj rameno s ktorym som mal v minulosti problem.
vsetko to zacalo hnackami, bolestivymi hnackami, mam takisto podozrenie na zlatu zilu.
den predtym som naposledy obedoval, v popoludnajsich hodinach som mal trening, kde som pil pitnu vodu, vecer pivo, pretoze som citil potrebu doplnit mineraly.nasledujuce rano som zacal hnackovat, dost bolestivo.vecer som dostal aj teploty,uzil som asi 2tabletky Reasec, a cierne uhlie.vcera uz to zo stolicou na isty cas vyzeralo normalne, rano som ranajkoval suche detske piskoty z ciernym cajom, obedoval ryzu a kuracie maso. neskor som degustoval len ryzove chlebicky a veci dietneho typu, vecer varenu ryzu,cistu.vcera som zacal pit sulinku. som zduty, mam vetry, citim sa jednoducho ako balon, no a tie krce ktore sa dostavili, mi nedovolia spat, musim byt schuleny asi ako embrio.uz je to druhy den, aj ked ubudli hnacky prisli tie krce, nemozem vykonat velku potrebu, maximalne vylucujem plyny.neviete mi prosim vas niekto pomoct?uz som v koncoch, nevladzem ani k doktorke, lebo pri chodzi som skrceny ako keby som mal hrb, bolesti su dost silne ak sa nahodou chcem na posteli vyrovnat.mozte mi poradit co mam dalej robit?co by mi mohlo konecne pomoct?v minulosti som nemal ziadne problemy takehoto typu, som sportovec,ale to s tym asi nema nic spolocne, alebo..?velka vdaka
Usporiadat
armagedon74 armagedon74

armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

Ono to vypadá na črevnú chrípku, mohli by pomôcť kvapky Hylak Forte. Skús na uvoľnenie vetrov čaj z mäty. Pokiaľ by problémy aj tak do dvoch dní neustúpili, tak bezpodmienečne lekárska prehliadka.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

zatial vdaka, idem to skusit, uz som zufaly, myslel som ze budem volat zachranku lebo som nespal ani minutku, tie krce su az deprimujuce
0 0
armagedon74 armagedon74

armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

Nenájde sa niekto, kto by ťa zaviezol na aute k lekárovi? Pokiaľ sú kŕče už druhý deň neznesiteľné, tak môže ísť aj o závažnejšie infekčné ochorenie a pod. Zápcha môže byť spôsobená tým, že pri hnačke strácaš množstvo tekutín a ako si písal, že nasadil si si živočíšne uhlie a čierny čaj, ktoré spôsobujú zápchu. Telo môže byť dehydrované. Preto by sa počas črevnej choroby malo piť viac tekutín ako je klasický pitný režim. Keď sú kŕče neznesiteľné, tak si môžeš nasadiť aj nejaký ten liek tlmiaci bolesti, ako je ibalgin alebo algifen kvapky.
Naposledy upravil armagedon74 : 21.06.10 at 06:05
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirkoslavko Pozri príspevok
dobry den,
mam silne zaludocne krce, nemozem ani lezat, zacalo ma odrazu boliet aj rameno s ktorym som mal v minulosti problem. Aký problém s ramenom? Bolí kosť alebo klb?
vsetko to zacalo hnackami, bolestivymi hnackami, mam takisto podozrenie na zlatu zilu. Tá sa zvykne urobiť ak človek má často stolicu, lebo je konečník potom podráždený.
den predtym som naposledy obedoval, v popoludnajsich hodinach som mal trening, kde som pil pitnu vodu, vecer pivo, pretoze som citil potrebu doplnit mineraly.nasledujuce rano som zacal hnackovat, dost bolestivo.vecer som dostal aj teploty odporúčam sleduj sa trošku, čo sa týka teplôt a hnačky resp. riedkej stolice. ,uzil som asi 2tabletky Reasec, a cierne uhlie. vcera uz to zo stolicou na isty cas vyzeralo normalne, rano som ranajkoval suche detske piskoty z ciernym cajom, obedoval ryzu a kuracie maso. neskor som degustoval len ryzove chlebicky a veci dietneho typu, vecer varenu ryzu,cistu.vcera som zacal pit sulinku. som zduty, mam vetry, citim sa jednoducho ako balon, no a tie krce ktore sa dostavili, mi nedovolia spat, musim byt schuleny asi ako embrio.uz je to druhy den, aj ked ubudli hnacky prisli tie krce, nemozem vykonat velku potrebu, maximalne vylucujem plyny.neviete mi prosim vas niekto pomoct? Neviem ako si na to s kôprom, ale odporúčam Ti kôprový čaj si uvariť a piť, a ďalej jedávať každý večer ako posledné jedlo dňa pol kila strúhanej mrkvy. ak nemáš rád tak aspoň šťavu z nej. uz som v koncoch, nevladzem ani k doktorke, lebo pri chodzi som skrceny ako keby som mal hrb, bolesti su dost silne ak sa nahodou chcem na posteli vyrovnat.mozte mi poradit co mam dalej robit? Nechcem ťa strašiť, skús si prečítať čo to o http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html co by mi mohlo konecne pomoct? ak je to to čo si myslím, tak Ti "pomôže" návšteva lekára a vyšetrenie na určenie diagnozy. v minulosti som nemal ziadne problemy takehoto typu je to hlúpe, ale viacerí sme nemali žiadne problémy v minulosti. , som sportovec,ale to s tym asi nema nic spolocne, alebo..?velka vdaka
Vidím, že si mal naozaj riadne bolesti a krče kedže si svoj príspevok písal nad ránom. Skús sa pozorovať ak Ťa to do pár dní pri dietnej strave neprejde, tak by som navštívila na tvojom mieste lekára so žiadosťou aby ma odporučil ku gastroenterologovi.
Urobí vyšetrenia a .... aj tak mi to čo opisuješ pripomína diagnozu Crohn, a to je chronické ochorenie teda na doživotie. Sú pri tejto diagnoze lepšie aj horšie dni.
Držím palec aby to bola len "črevná chrípka".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mirkoslavko Pozri príspevok
dobry den,
mam silne zaludocne krce, nemozem ani lezat, zacalo ma odrazu boliet aj rameno s ktorym som mal v minulosti problem.
Telo je taký zvláštne prepojený organizmus , že aj nevysvetliteľné veci sa občas dejú ....
vsetko to zacalo hnackami, bolestivymi hnackami, mam takisto podozrenie na zlatu zilu.
SA čuduješ ????
Keď hnačky sú , tak sa jeden aj zlatokopom stane ....na zlatú žilu natrafí

den predtym som naposledy obedoval, v popoludnajsich hodinach som mal trening, kde som pil pitnu vodu, vecer pivo, pretoze som citil potrebu doplnit mineraly.nasledujuce rano som zacal hnackovat, dost bolestivo.vecer som dostal aj teploty,uzil som asi 2tabletky Reasec, a cierne uhlie.vcera uz to zo stolicou na isty cas vyzeralo normalne, rano som ranajkoval suche detske piskoty z ciernym cajom, obedoval ryzu a kuracie maso.
Chyba , bratku , chyba ...ak je hnačka , cca tri dni je potrebné pôst držať ...
neskor som degustoval len ryzove chlebicky a veci dietneho typu, vecer varenu ryzu,cistu.vcera som zacal pit sulinku. som zduty, mam vetry, citim sa jednoducho ako balon, no a tie krce ktore sa dostavili, mi nedovolia spat, musim byt schuleny asi ako embrio.uz je to druhy den, aj ked ubudli hnacky prisli tie krce, nemozem vykonat velku potrebu, maximalne vylucujem plyny.neviete mi prosim vas niekto pomoct?uz som v koncoch, nevladzem ani k doktorke, lebo pri chodzi som skrceny ako keby som mal hrb, bolesti su dost silne ak sa nahodou chcem na posteli vyrovnat.
TAk sa nevyrovnávaj , môže sa stať, že vystretý ostaneš ...
mozte mi poradit co mam dalej robit?co by mi mohlo konecne pomoct?
Kriste , to koľko máš rokov ...máš občianku ???
Po prvej prebdenej a presratej noci som na internom oddelení , kde by som sa nechal odviezť ...niekto sa vždy nájde ...a aj sanitky ešte fungujú v tom našom zdravotníctve ...

v minulosti som nemal ziadne problemy takehoto typu, som sportovec,ale to s tym asi nema nic spolocne, alebo..?velka vdaka
Po prečítaní tohoto sa pýtam ...

Kedy sa prejavili prvé príznaky ?
Presne !!!
Len tak mierne dedukujem , že sa to objavilo minimálne v piatok ...možno už vo štvrtok ...

Odpovede sú v texte , viem že nebudú príjemné , ale zamysli sa / ak bolesti dovolia .../ a čítaj ...

P.S.:
Diagnóza na diaľku / moja /
- ak je to pravé rameno , tak by sa mohlo jednať o záchvat pankreasu , kolika je to perfektná ...
- ak ľavé , žlčníkový záchvat ?????
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

prave ramenne klbove puzdro som mal natrhnute,takze boli klb, krce pretrvavaju, akurat mi priatelka sla do lekarne po nejake lieky, ktore boli odporucene na forach ohladom crevnej chripky.pred par minutami som jemne zacal citit aj to lave, ale len jemne. po vypity koly som trosku obzil, v pohode som sa dostal na wc, nemusel som chodit pohuzvany koli krcom, mal som normalnu stolicu. co sa tyka prvych priznakov, tak to bola len plynatost, v stredu vecer som bol nafuknuty, a smrad to bol veru poriadny.tak to pokracovalo, myslel som si ze je to klasika, kedze sezona skoncila, a uz konecne nemusim do seba neustale trepat len kuracie prsia na prirodno z ryzou, a nejakym tym zeleninovym salatom, a kompotom, utorok, a v stredu som si robil hamburgery, pouzil som klasicke mlete kuracie maso ktore dostat v kazdom obchode, dost som vysmazil, pouzil som este cerstvu uhorku, zavarenu cervenu kapustu, syr tehla, tatarsku omacku, ktoru som podotykam v ten den kupoval.piatok vecer to nebolo nic, vazne to bolo len o tej plynatosti, no sobotu doobedu som zacal hnackovat, vecer uz som hnacky zastavil, vcera to boli plyny pri ktorych som stale sedel na wc, sem tam zo mna nieco vyslo, ale nedalo sa to nazvat hnackou.hnacky uz nemam, teraz ma suzuju tie krce, v tychto chvilach uz niesu az tak bolestive, konecne som si hodinku zdriemol v neopisatelnej polohe.mam 21rokov, pardon za pouzite vyrazy ale v tej bolesti sa to inac pisat nedalo. zajtra som si vybavil vysetrenie, o chvilu skusim nasadit Gastrocynesine a paragrippe, co to spravi, samozrejme ten matovy caj, dufam ze to uvolni krce
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirkoslavko Pozri príspevok
konecne som si hodinku zdriemol v neopisatelnej polohe.mam 21rokov, pardon za pouzite vyrazy ale v tej bolesti sa to inac pisat nedalo. zajtra som si vybavil vysetrenie, o chvilu skusim nasadit Gastrocynesine a paragrippe, co to spravi, samozrejme ten matovy caj, dufam ze to uvolni krce
Neboli nejaké strašné, ved predsa to čo si písal je prirodzené pre každého, a kto by povedal že nie tak klame.
Skús aj kôprový čaj, uvolní plynatosť a povolia krče. A hádam naozaj to nebude nič vážne.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

myslim ze skusim ten caj, a tie lieky co som tu pisal, lenze ako inac, najblizsia lekaren bola zatvorena.ak sa mi to do vecera aspon trochu nezlepsi tak si zavolam sanitku, len neviem co a ako sa mam teraz spravat, ci si mam nejak lahnut, alebo stale len pokrceny sediet. totizto ked lezim na strane tak citim v brusnej dutine bolest, pri ktorej sa neda zaspat, co sa tyka tej diagnozy Crohn, nesedi mi to , ja som mal teploty, a hlavne priznaky crevnej chripky, raz som ju uz prekonal, sice bez takychto krcov, bez hnaciek, ale vsetko co som zjedol tak som do za par minul vydavil.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirkoslavko Pozri príspevok
myslim ze skusim ten caj, a tie lieky co som tu pisal, lenze ako inac, najblizsia lekaren bola zatvorena.ak sa mi to do vecera aspon trochu nezlepsi tak si zavolam sanitku, len neviem co a ako sa mam teraz spravat, ci si mam nejak lahnut, alebo stale len pokrceny sediet. totizto ked lezim na strane tak citim v brusnej dutine bolest, pri ktorej sa neda zaspat, co sa tyka tej diagnozy Crohn, nesedi mi to , ja som mal teploty, a hlavne priznaky crevnej chripky, raz som ju uz prekonal, sice bez takychto krcov, bez hnaciek, ale vsetko co som zjedol tak som do za par minul vydavil.
Ver mi príznaky Crohna ovládam veľmi dobre, to čo píšem boli vlastné skúsenosti, teploty, hnačky, krče a pomáhalo len sedenie na wc a ležanie v prenatálnej polohe. A navyše u každého sa to môže s malými odchýlkami líšiť. Neležal si náhodou na pravom boku s kolenami pod krkom?
A sanitka, neviem či Ti porieši tvoj problém. Max. Ti dajú niečo od bolesti a pošlú domov.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

lezal som na lavom boku, lebo to prave rameno ma bolelo, dam sa zaviest na infekcne ked to bude takto pokracovat do vecera. nemohli tie krce vzniknut konzumaciou ryze a kuracieho masa?zjedol som ho len trosku, aby som mal nejaku energiu. potom som jedol pohankove tycinky, a celozrnne psenicno ryzove chlebicky, a cistu ryzu varenu v cistej vode, zo stipkou morskej soli.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak to bude výhra infekčné oddelenie.
To ti poviem ešte niečo chytíš, a nemôže to byť z dietneho jedla. A sám si písal, že si mal črevnú chrípku a nemal si počas nej krče a dávil si.
Teraz si nepísal nič o dávení. Potrebuješ lekára, ale je ešte skoro. Pár dní by som počkala. Skúsila sa preliečiť a ked to neprejde dietou a čajíkmi tak nešlo o črevnú chrípku a potom treba návšteviť lekára, kt. po základných vyšetreniach sa rozhodne, ktorou cestou sa pustí.

Btw. skúška - skús zjesť tú mrkvu a potom si sleduj stolicu. Ak je to vážnejšie tak mrkva bude nestrávená, tj. v stave akú si ju zjedol v takom výjde vonku. A toto určite nebude črevná chrípka.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

ta dieta pozostava z tej mrkvy, ktoru mam jest vecer a co sa tyka stravy a piti pocas normalneho dna?tu kolu este mam pit na striedavo s tym koprovym cajom?uz sa nemozem dockat tych liekov. a co by to bolo v tom pripade ze mrkva by ostala nestravena?to uz by som si na infekcnom polezal o nieco dlhsie?co to este moze byt?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirkoslavko Pozri príspevok
ta dieta pozostava z tej mrkvy, ktoru mam jest vecer a co sa tyka stravy a piti pocas normalneho dna?tu kolu este mam pit na striedavo s tym koprovym cajom?uz sa nemozem dockat tych liekov. a co by to bolo v tom pripade ze mrkva by ostala nestravena?to uz by som si na infekcnom polezal o nieco dlhsie?co to este moze byt?
To nie je dieta, posledné jedlo dňa zjedz pol kila mrkvy nastrúhanej ( mne to svojho času poradili v nemocnici ked som ležala ) , strava klasika dietne jedlá varené na vode, ryžu a proste také lahké jedlá bez tuku.
Čaj no môžeš aj na striedačku s kolou, btw. pepsi kolu bez bubliniek a len po hltoch nie pohároch.

A keby tá mrkva ostala nestrávená ( ja som ju takú mala ), tak ťa naozaj nepoteším ale bude to vážne ochorenie tráviaceho traktu a na infekčnom by ti vôbec nepomohli.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

vidim ze mas bohate skusenosti co sa tyka traviacich problemov. takze ked zacnem s liecbou, a do vecera mi nebude aspon trochu lepsie, co mam robit?zohnat odvoz do nemocnice a zabehnut na infekcne oddelenie alebo kam?nemam ziadnu nemocnicnu skusenost koli traveniu, takze sa pytam.alebo sa trepat 90km za svojou doktorkou ktora ma posle dalej?ja mam to stastie, ze ked idem k doktorke, tak ma volno.stale mam tie krce, no potesila ma aspon ta uspesna navsteva wc, ze som mal normalnu stolicu, nic riedke.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirkoslavko Pozri príspevok
vidim ze mas bohate skusenosti co sa tyka traviacich problemov.za 10 rokov sa naučíš
takze ked zacnem s liecbou, a do vecera mi nebude aspon trochu lepsie to by si chcel veľmi rýchlo do večera, počkaj minimálne do stredy
, co mam robit?trošku trpieť, dietovať a piť čajíky
zohnat odvoz do nemocnice a zabehnut na infekcne oddelenie alebo kam? infekčné Ti nepomôže, ak pôjdeš na pohotovosť dajú Ti tablety proti bolesti a moc iné nič .
nemam ziadnu nemocnicnu skusenost koli traveniu, takze sa pytam.alebo sa trepat 90km za svojou doktorkou ktora ma posle dalej? no na gastroenterologiu potrebuješ sprievodný lístok od obvodnej lekárky, takže sa jej návšteve nevyhneš
ja mam to stastie, ze ked idem k doktorke, tak ma volno.stale mam tie krce, navar čajík a snaž sa "vyprdieť" no potesila ma aspon ta uspesna navsteva wc, ze som mal normalnu stolicu, nic riedke.
v texte.
Nepanikar, možno to nie je nič vážne. Len dietuj a pi čajíky. Také veci za den dva neprejdú. Takže trpezlivosť.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

ked uzijem aj nieco od bolesti,a tie krce uz nebudem citit..mozem sa normalne narovnat v posteli?lahnut si ako vzdy?v klude sa natiahnut a tak.je mi jasne ze sportovat teraz nebudem moct, to volno mi prislo prave vhod.velmi rad by som si trosku pospal, kedze v noci to velmi neslo. nemas nato nejaky konkretny recept?nepanikarim, len tie pociatocne prispevky ma trosku rozladili, a tak som si nevedel predstavit zit s niecim takym.takze to moze byt ta crevna chripka?teraz uz chapem preco vyzeram ako keby som panikaril.ked sa z toho dostanem, zacnem sa fakt stravovat podla krvnej skupiny, aspon sa vyhnem kope neprijemne bolestivych dni
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mirkoslavko Pozri príspevok
ked uzijem aj nieco od bolesti,a tie krce uz nebudem citit..mozem sa normalne narovnat v posteli?lahnut si ako vzdy? prečo nie, ved život nekončí.
v klude sa natiahnut a tak.je mi jasne ze sportovat teraz nebudem moct, to volno mi prislo prave vhod.velmi rad by som si trosku pospal, kedze v noci to velmi neslo. nemas nato nejaky konkretny recept? na spanie? nie žiadny recept nemám
nepanikarim, len tie pociatocne prispevky ma trosku rozladili prepáč že som ťa vystrašila, nechcela som. , a tak som si nevedel predstavit zit s niecim takym ani ja som si to nevedela predstaviť a žijem už 10 rokov s tým.
kamarát zdolal na kaukaze nejaký vrch, odbehol s tou chorobou košický maraton, naozaj život nekončí ak náhodou človek má čosi také vážnejšie
.takze to moze byt ta crevna chripka? kludne môže, len bud trpezlivý
teraz uz chapem preco vyzeram ako keby som panikaril.ked sa z toho dostanem, zacnem sa fakt stravovat podla krvnej skupiny,tak to ti nemusí vôbec pomôcť, prepáč ja som už realista aspon sa vyhnem kope neprijemne bolestivych dni
.
0 0
armagedon74 armagedon74

armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

mirkoslavko Pozri príspevok
prave ramenne klbove puzdro som mal natrhnute,takze boli klb, krce pretrvavaju, akurat mi priatelka sla do lekarne po nejake lieky, ktore boli odporucene na forach ohladom crevnej chripky.pred par minutami som jemne zacal citit aj to lave, ale len jemne. po vypity koly som trosku obzil, v pohode som sa dostal na wc, nemusel som chodit pohuzvany koli krcom, mal som normalnu stolicu. co sa tyka prvych priznakov, tak to bola len plynatost, v stredu vecer som bol nafuknuty, a smrad to bol veru poriadny.tak to pokracovalo, myslel som si ze je to klasika, kedze sezona skoncila, a uz konecne nemusim do seba neustale trepat len kuracie prsia na prirodno z ryzou, a nejakym tym zeleninovym salatom, a kompotom, utorok, a v stredu som si robil hamburgery, pouzil som klasicke mlete kuracie maso ktore dostat v kazdom obchode, dost som vysmazil, pouzil som este cerstvu uhorku, zavarenu cervenu kapustu, syr tehla, tatarsku omacku, ktoru som podotykam v ten den kupoval.piatok vecer to nebolo nic, vazne to bolo len o tej plynatosti, no sobotu doobedu som zacal hnackovat, vecer uz som hnacky zastavil, vcera to boli plyny pri ktorych som stale sedel na wc, sem tam zo mna nieco vyslo, ale nedalo sa to nazvat hnackou.hnacky uz nemam, teraz ma suzuju tie krce, v tychto chvilach uz niesu az tak bolestive, konecne som si hodinku zdriemol v neopisatelnej polohe.mam 21rokov, pardon za pouzite vyrazy ale v tej bolesti sa to inac pisat nedalo. zajtra som si vybavil vysetrenie, o chvilu skusim nasadit Gastrocynesine a paragrippe, co to spravi, samozrejme ten matovy caj, dufam ze to uvolni krce
Po tomto súste sa ani nečuduj, že sa cítiš ako sa cítiš. Hlavne ak si zvyknutý na diétne jedlá. Nakonic zistíš, že len si si dokonale podráždil tráviace ústrojenstvo. Črevná chrípka je teraz rozšírená ako múch na hnoji, tak si stále myslím, že to bude tá chrípka.
0 0
mirkoslavko mirkoslavko

mirkoslavko je offline (nepripojený) mirkoslavko

dobre, tak ja budem teda jest tu cistu ryzu, a ak to neprejde do stredy tak sa zacnem vozit po doktoroch, a vypytam sa ku gastroenterologovi ci ako sa to pise.ta dieta mi bude robit velke problemy,no budem ju musiet dodrzat.potom, ked sa to da do poriadku, ako mam zase nabiehavat na normalnu stravu?viem, ze hned zo zaciatku si asi nebudem grilovat hovadzie bifteky ale predsa, nejaky prechod tam musi byt, vsak?Ajtak si mi zatial velmi pomohla, aspon informaciami, takze zatial Ti velmi dakujem
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Ja by som doporučila kúpeľ žalúdka v harmančeku, už som tu spomínala, ale aby si sa dlho nehrabal - uvariť harmančekový čaj a vlažný vypiť a začať kúpeľ - 10 minút ležať na chrbte, 10 minút na pravom boku,10 na ľavom, 10 minút na bruchu a 10 minút znova na chrbte.Na upkokojenie čaj z medovky popíjať v priebehu dňa.Na hnačku dobre zaberá aj do litra minerálky slabo perlinej pridať lyžičku soli, 4 lyžicky cukru a šťavu z citróna, alebo pomaramča alebo grepu. Popíjať po dúškoch celý deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať