Zavrieť

Porady

Uzavretá téma bez akejkoľvek reakcie zadávateľa

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pochopila som uzavretie témy kliknutím x-krát na "vyriešené"...teda pochopila som (možno) , že ak sa x-krát tam klikne, tak sa uzavrie. Pochopila som, že sa téma uzavrie na žiadosť zadávateľa témy. Pochopila som, že ak sa moderátor rozhodne, že vyriešené (alebo nevhodné) je, uzavrie. Dobre.
Zaujíma ma, prečo....konkrétne bola uzavretá bola téma:

http://www.porada.sk/t144538-uctovni...tovnictvo.html

kde je 59 príspevkov a zadávateľ sa láskavo ani jeden krát ďalším príspevkom neozval. Téma sa uzavrela a dúfam zadávateľovi bolo oznámené, že ak ho problém už nezaujíma, mal by to všetkým, ktorí venovali jeho problému čas, dať na známosť.
Som nasrdená , môj problém, nezakladám často témy, nedalo mi.

P.S.: To ako príklad, možno je takých viac, ale už sa mi žiaľ ani nechce nakúkať.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Paula Pozri príspevok
Pochopila som uzavretie témy kliknutím x-krát na "vyriešené"...teda pochopila som (možno) , že ak sa x-krát tam klikne, tak sa uzavrie. Pochopila som, že sa téma uzavrie na žiadosť zadávateľa témy. Pochopila som, že ak sa moderátor rozhodne, že vyriešené (alebo nevhodné) je, uzavrie. Dobre.
Zaujíma ma, prečo....konkrétne bola uzavretá bola téma:

http://www.porada.sk/t144538-uctovni...tovnictvo.html

kde je 59 príspevkov a zadávateľ sa láskavo ani jeden krát ďalším príspevkom neozval. Téma sa uzavrela a dúfam zadávateľovi bolo oznámené, že ak ho problém už nezaujíma, mal by to všetkým, ktorí venovali jeho problému čas, dať na známosť.
Som nasrdená , môj problém, nezakladám často témy, nedalo mi.

P.S.: To ako príklad, možno je takých viac, ale už sa mi žiaľ ani nechce nakúkať.
Ale téma sa dá aj odomknúť. Treba ale asi požiadať buď moderátora, alebo admina. Tiež by som rada vedela, prečo je téma uzavretá, kto ju uzavrel a na koho žiadosť, alebo podnet.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Presne nad tym som uvazoval. Napriklad aj ja som sa v teme dozvedel nejake uzitocne detaily a chcel som tam nakuknut, ci este niekto nieco nepripisal.

Celkom humorne vyznieva informacia pri CLOSED - ze ak sa chcete nieco podobne spytat, treba zalozit novu temu. Cize pre polozenie nejakej pomerne bezvyznamnej doplnujucej otazky mam zakladat novu temu? Toto ma byt ciel tejto novej politiky? Pretoze tu rozhodne nejde iba o tuto temu, stava sa z toho modny trend, uzatvarat temy.
1 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Téma bola uzatvorená tromi hlasmi "Vyriešené".
V prípade žiadosti o uzatvorenie témy príde moderátorom (všetkým, ktorí majú právo moderovať tému) správa na ich e-mailovú adresu - tlačidlom "Nahlás" a v nej sú dôvody, pre ktoré požaduje ten, kto nahlasuje, tému uzavrieť. Ak tému uzavrie moderátor, je takéto uzavretie témy pre iných moderátorov tej sekcie viditeľné - kto , kedy a prečo tému uzamkol.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Netrápi ma, ak zadávateľ problému verejne - príspevkom - oznámi, že ďakuje a stačilo a dá tému uzavrieť . Trápi ma, ak sa nejakými klikmi uzavrie téme, kde sa zadávateľ "zdekuje" a dobrí poradcovia sú doslova odpísaní.....a že ich ubúda, tak je to presne kvôli zdekujúcim sa.
Idem ja, lebo .......
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Možno by sa mohli vyjadriť tí, ktorí to uzavreli

Nechcem teraz hovoriť za niekoho čo si myslel, lebo sa tu budeme baviť rovnako ako v tej téme o niečom čo si len myslíme ale v skutočnosti to tak nemusí byť. Asi viacerí tušíme prečo.

Pôvodne som chcel dať hlasov 6, ale vzhľadom na to že málo ludí hlasuje som to znížil na 3. V podstate 3 rozumné hlasy stačia, otázka je či sa to nebude zneužívať, čo myslím nebol tento prípad.

Mám to otvoriť? Paula je len jeden hlas oproti trom

P.S. Pripravovaná funkcia: Zadávateľ bude vyzývaný na reakciu, uzavretie témy či určenie najužitočnejšej odpovede.
2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Richard Pozri príspevok
P.S. Pripravovaná funkcia: Zadávateľ bude vyzývaný na reakciu, uzavretie témy či určenie najužitočnejšej odpovede.

O to mi išlo - aby zadávateľ témy nebol iba náhodným okoloidúcim z radu tých, ktorí nemali detskú izbu a ak ju žiaľ nemal, tak mu pekne povieme, že v slovníku máme aj slovká "ďakujem, pomohli ste mi" - ehm, čiže vyzveme ho na reakciu, ako píšeš. .
A s tou najužitočnejšou odpoveďou to nikdy nebude v poriadku, pretože toto zodpovedne môžu odkliknúť len veci naozaj znalí .
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Netreba to brať negatívne.

1. Zvýraznenie najlepšej odpovede, neznamená zmazanie témy, takže kto si chce dať námahu a dopracovať sa k iným odpovediam, je pozvaný k čítaniu celej témy.

2. Zadávateľ aj keď nepozná odpoveď, neznamená to že z kontextu nedokáže vydedukovať tú najlepšiu a najkomplexnejšiu odpoveď ktorá rieši jeho problém. Navyše k tomu napomáhajú aj vyjadrenia iných, súhlasy, doplňujúce reakcie...

Hlavne si treba uvedomiť že cieľom nie je hanenie iných príspevkov, ale hľadanie najkratšej cesty medzi otázkou a odpoveďou. To je koncept tejto stránky. Inak môžeme zrušiť Poradu a vrátiť sa ku každodennému lámaniu zákonov vlastnou hlavou bez pomoci ostatných....

Takisto sa treba povzniesť nad niektorými zadávateľmi, ktorí z rôznych dôvodov nereagujú, alebo nie sú vďační.
Zadávateľ otázky nie je jediný, ktorému môže dobrá odpoveď poslúžiť...

P.S.: tie súhlasy s prvým príspevkom som zobral ako súhlasy na otvorenie, tak som to otvoril...
Naposledy upravil Richard : 28.07.10 at 23:02
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Paula Pozri príspevok
O to mi išlo - aby zadávateľ témy nebol iba náhodným okoloidúcim z radu tých, ktorí nemali detskú izbu a ak ju žiaľ nemal, tak mu pekne povieme, že v slovníku máme aj slovká "ďakujem, pomohli ste mi" - ehm, čiže vyzveme ho na reakciu, ako píšeš. .
A s tou najužitočnejšou odpoveďou to nikdy nebude v poriadku, pretože toto zodpovedne môžu odkliknúť len veci naozaj znalí .
Nielen veci naozaj znalí, ale aj užitočná môže byť pre každého iná časť. Súhlasím s misomisom, že sa v tej téme dali nájsť zaujímavé podnety pre viacerých a vôbec nezáleží, že si ich nenašiel zadávateľ, ale našli si iní. Ja si nemyslím, že máme slepo slúžiť len zadávateľovi. V tomto prípade, že on sa na tému vykašlal, ako píše misomiso, ak mal záujem sa ešte pýtať , tak práve dosiahneme efekt opačný a zvýšime duplicitné témy na POrade.
Too misomiso: dnes už väčšina firiem Ti dokáže preklopiť účtovníctvo aj medzi rôznymi softami. Osobne nikomu nedoporučujem začínať v polroku len počiatočnými stavmi s predchádzajúceho polroka... Pre šetrenie nákladov je v prvom kroku treba hľadať účtovníčku, ktorá vie účtovať v danom softe....ale nič nie je nemožné ani v PÚ.)
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Richard Pozri príspevok
Netreba to brať negatívne.

1. Zvýraznenie najlepšej odpovede, neznamená zmazanie témy, takže kto si chce dať námahu a dopracovať sa k iným odpovediam, je pozvaný k čítaniu celej témy.

2. Zadávateľ aj keď nepozná odpoveď, neznamená to že z kontextu nedokáže vydedukovať tú najlepšiu a najkomplexnejšiu odpoveď ktorá rieši jeho problém. Navyše k tomu napomáhajú aj vyjadrenia iných, súhlasy, doplňujúce reakcie...

Hlavne si treba uvedomiť že cieľom nie je hanenie iných príspevkov, ale hľadanie najkratšej cesty medzi otázkou a odpoveďou. To je koncept tejto stránky. Inak môžeme zrušiť Poradu a vrátiť sa ku každodennému lámaniu zákonov vlastnou hlavou bez pomoci ostatných....

Takisto sa treba povzniesť nad niektorými zadávateľmi, ktorí z rôznych dôvodov nereagujú, alebo nie sú vďační.
Zadávateľ otázky nie je jediný, ktorému môže dobrá odpoveď poslúžiť...
S týmto súhlasím Richard, len predčasné uzamknutie témy nedá možnosť napísať ešte lepšiu odpoveď. Stretla som sa už dosť s tým, že tá najlepšia je často najlepšia citovo) Osobne si myslím, že tie tri hlasy nestačia...
2 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ok uvidíme z jedného prípadu nie je potrebné robiť uzávery... počet hlasov sa dá vždy zvýšiť...

Zatiaľ je vo väčšine prípadov problém s nedostatkom hlasov, preto som to znížil. Priznajme si že uzatvorenie tamtej témy bolo trochu extrémne.

Ďakujem však za každý názor. Nič nie je čierno biele, rovnako jedna téma voči množstvu ostatných nemá vypovedaciu schopnosť.

Veľa nových vecí ktoré sa zavádzajú majú byť na osoh a súvisia s vylepšovaním, ktoré však nemožno nazvať Absolútnym riešením.
Niekedy sa vyskytnú situácie ktoré nebudú v súlade so zámerom nejakej funkcie.

Cením si však každý pohľad a názor. Najmä ak je s cieľom niečo vyriešiť a nielen hľadať chyby.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bez mučenia priznávam , že prvý klik na "Vyriešené " som dala ja .
Prečo ?
Lebo diskusia (samozrejme aj vďaka mne ) sa uberala už iným smerom(i keď príspevky boli a sú užitočné aj pre iných ) , čo si podľa mňa vyžadovalo otvorenie novej témy .
Ale kto tam dal druhý a tretí klik , aby sa téma uzavrela to neviem .
Snáď budú mať odvahu sa do tejto témy dopísať .

Bolo to moje rozhodnutie v danej chvíli kliku , ak som prispela k nevhodnému zatvoreniu témy(čo som aj prispela ) , tak sa ospravedlňujem.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Tu som sa snažila práve tento problém načrtnúť.
http://www.porada.sk/1449532-post3.html

Možno by bolo vhodné, aby sme videli, kto hlasoval za uzatvorenie témy s krátkym odkazom prečo tak hlasoval. Napr: lebo trepete dve na tri,...lebo neznášam zadávateľa témy, mám pocit, že bolo všetko povedané....
Tu sa nám Zitka "priznala", že aktérkou bola aj ona. Ale bolo to jej rozhodnutie, tak, ako je na každom, aké tlačítko z tej plejády stlačí.
Je celkom možné, že pri najužitočnejšej odpovedi sa môže objaviť nevhodné či mimo témy. Richard dal takúto možnosť a niekto ju len využil.
Ja som už tiež párkrát využila túto možnosť, napríklad v novozaloženej téme VSEMvS, kde zadávateľka hľadala iba kontakt.
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
Tu som sa snažila práve tento problém načrtnúť.
http://www.porada.sk/1449532-post3.html

Možno by bolo vhodné, aby sme videli, kto hlasoval za uzatvorenie témy s krátkym odkazom prečo tak hlasoval. Napr: lebo trepete dve na tri,...lebo neznášam zadávateľa témy, mám pocit, že bolo všetko povedané....
Tu sa nám Zitka "priznala", že aktérkou bola aj ona. Ale bolo to jej rozhodnutie, tak, ako je na každom, aké tlačítko z tej plejády stlačí.
Je celkom možné, že pri najužitočnejšej odpovedi sa môže objaviť nevhodné či mimo témy. Richard dal takúto možnosť a niekto ju len využil.
Ja som už tiež párkrát využila túto možnosť, napríklad v novozaloženej téme VSEMvS, kde zadávateľka hľadala iba kontakt.
Súhlasím s Tebou a okrem mnou uvedeného dôvodu , som aj ja mala ten pocit , že bolo všetko povedané .
Viem, že k danej téme by sa dalo mnoho diskutovať a preto som som ostatné príspevky posúdila , že by patrili už do inej kapitoly tém .
Ono v podstate má človek pocit , že však to patrí do danej problematiky.
Áno patrí , ale už sme išli mimo otázky zadávateľky .To že zadávateľka mala možnosť sa k téme vyjadriť(resp.doplniť nejaké skutočnost) a nespravila tak a na Porade bola dvakrát dokonca aj čase keď už Paula tento príspevok napísala , k tomu sa nebudem vyjadrovať . Taktiež sa mohla vyjadriť priamo v tejto téme. Nech si spraví úsudok každý sám.

Tiež som toho názoru , že je tu daná možnosť adminom a tak ju využívame .Ak ju využívame nesprávne, tak treba to upresniť , že kedy je ten správny čas kliknúť na vyriešené .
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
účtovník 007 Pozri príspevok
... Možno by bolo vhodné, aby sme videli, kto hlasoval za uzatvorenie témy s krátkym odkazom prečo tak hlasoval. Napr: lebo trepete dve na tri,...lebo neznášam zadávateľa témy, mám pocit, že bolo všetko povedané....
Som všetkými 10-timi za zviditeľnenie "uzatváračov" témy - pod rúškom anonymity sa ľahko môže prejaviť aj nejaký vtipálek. Zaregistroval som tiež viacej už "vyriešených" tém - dokonca v tejto po 2 vyriešených sa už nedá odpovedať:
http://www.porada.sk/t109217-stravne...alna-cena.html
hoci sa posledný príspevok končí otázkou....
3 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
V Štefanom uvádzanom odkaze na tému sú len dva hlasy za uzatvorenie a nie je tam ani najužitočnejšia odpoveď. Tému musel uzatvoriť moderátor, nie? Tiež by sa žiadalo napísať krátky odkaz,prečo.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

evina Pozri príspevok
Nielen veci naozaj znalí, ale aj užitočná môže byť pre každého iná časť. Súhlasím s misomisom, že sa v tej téme dali nájsť zaujímavé podnety pre viacerých a vôbec nezáleží, že si ich nenašiel zadávateľ, ale našli si iní. Ja si nemyslím, že máme slepo slúžiť len zadávateľovi. V tomto prípade, že on sa na tému vykašlal, ako píše misomiso, ak mal záujem sa ešte pýtať , tak práve dosiahneme efekt opačný a zvýšime duplicitné témy na POrade.
Too misomiso: dnes už väčšina firiem Ti dokáže preklopiť účtovníctvo aj medzi rôznymi softami. Osobne nikomu nedoporučujem začínať v polroku len počiatočnými stavmi s predchádzajúceho polroka... Pre šetrenie nákladov je v prvom kroku treba hľadať účtovníčku, ktorá vie účtovať v danom softe....ale nič nie je nemožné ani v PÚ.)
Pre vsetkych: Neviem ako vy ale u mna je pomer medzi tym, kedy sa pytam a zakladam temu a medzi tym, kedy "studujem" iba surfovanim v "cudzich" temach asi 1:99 takze mna by vobec az tak netrapilo, ze sa niekto nieco opyta a potom sa uz neozve - vase odpovede pomozu inym.

Pre Evinu: Mam dojem ze medzi roznymi softami je to stale problem. Co sa tyka uctovnicky, myslim, ze by bolo neferove posudzovat ich na konkurze podla toho, v akom softe doteraz robili. Ved jednak sa moze niekto chciet naucit aj novy a potom predovsetkym nejaky novy softver moze byt nakoniec aj lepsi, ako ten, v ktorom sme robili doteraz. Vzdy sa snazim vybrat si tych najlepsich ludi, ak by som sem dal este poziadavku na softver, vyber by sa nam asi dost zuzil.

Pre Richarda, ak este cita tuto temu: Bez toho, aby som snad chcel nieco kritizovat - toto je typicky priklad toho, ako snaha o absolutny poriadok nasledne vyvolava chaos. Teraz nemam inu moznost, ako diskutovat dalsie detaily prenosu PU v priebehu roka s Evinou (ale aj s dalsimi) - ako v tejto teme, ktora s problemom vobec nesuvisi a do ktorej sa tymto vnasa chaos. Dokonca je dost mozne, ze sa doplnujuca diskusia k horlivo uzavretej teme presunie nie iba do jednaj, ale do viacerych dalsich tem - celkom prirodzene.

Este poznamka pre vsetkych - ja som mnohe veci tykajuce sa poriadku verzus chaosu pochopil tiez az nedavno, ked som sa zacital do kniky Abrahamsona a Freedmana - "Báječný chaos". Tito ludia dost vedeckym sposobom buraju mnohe zauzivane myty o poriadku a neporiadku. Vrelo odporucam do kniznice kazdeho, kto chce pracovat efektivnejsie, alebo aspon chce lepsie chapat svet okolo seva.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Zita5 Pozri príspevok
Bez mučenia priznávam , že prvý klik na "Vyriešené " som dala ja .
Prečo ?
Lebo diskusia (samozrejme aj vďaka mne ) sa uberala už iným smerom(i keď príspevky boli a sú užitočné aj pre iných ) , čo si podľa mňa vyžadovalo otvorenie novej témy .
Ale kto tam dal druhý a tretí klik , aby sa téma uzavrela to neviem .
Snáď budú mať odvahu sa do tejto témy dopísať .

Bolo to moje rozhodnutie v danej chvíli kliku , ak som prispela k nevhodnému zatvoreniu témy(čo som aj prispela ) , tak sa ospravedlňujem.
Druhy klik bol moj !

A nie z dovodu ze chcem aby sa tema zavrela, ale z dovodu ze ju povazujem za vyriesenu. Pouzivam toto tlacitko. A hlavne ked otvorim nejaku temu a vidim ze uz dvaja dali vyriesene, tak sa k nej ani nejdem vyjadrovat, ked odpoved uz bola dana...

Viem sice, ze sa po troch klikoch zatvara, ale klikam na vyriesene, aby sa vedelo ze tema uz dostala odpoved, a v tej teme ju dostala asi 30x.

Mozno "close" a "vyriesene" by mali byt dve rozne tlacidla. Lebo aj ked hladam informaciu, a vidim ze tam je vyriesene 2x, tak viem ze mozem citat dalej, ze sa tam docitam aj spravnej odpovede.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zk24 Pozri príspevok
Druhy klik bol moj !

A nie z dovodu ze chcem aby sa tema zavrela, ale z dovodu ze ju povazujem za vyriesenu. Pouzivam toto tlacitko. A hlavne ked otvorim nejaku temu a vidim ze uz dvaja dali vyriesene, tak sa k nej ani nejdem vyjadrovat, ked odpoved uz bola dana...

Viem sice, ze sa po troch klikoch zatvara, ale klikam na vyriesene, aby sa vedelo ze tema uz dostala odpoved, a v tej teme ju dostala asi 30x.

Mozno "close" a "vyriesene" by mali byt dve rozne tlacidla. Lebo aj ked hladam informaciu, a vidim ze tam je vyriesene 2x, tak viem ze mozem citat dalej, ze sa tam docitam aj spravnej odpovede.
Takže sme dve . Čakám či sa prihlási aj tretí/tretia
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Zita5 Pozri príspevok
Takže sme dve . Čakám či sa prihlási aj tretí/tretia
Toto cele mi ale pride, ze kto sa prizna, co vykonal, aby sme sa potom mohli postavit do kuta a odpykat si trest. O co preboha ide? To si mam teraz spytovat svedomie?

Dala som vyriesene, lebo som povazovala temu za vyriesenu. Nech je teda pravidlo ze jedno vyriesene musi dat zadavatel aby sa tema zavrela, alebo nech sa nezatvara, nech su to odlisne tlacidla (vyriesene, zatvor).

0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pre misomiso,
téma je opäť otvorená.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať