Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlačiva do VŠZP a SZP

Ahojte všetci,neviete mi niekto poradiť s vyplnením tlačiva-Oznámenie poistenca verejného poistenia o zmenách a tam potrebujem vypísať že bol PN tri dni a nechcem to pokaziť.A na VŠZP mám tiež jedného,ktorý bol chorý a tam som vypísala/bol chorý od 25.10.-4.11.2005/,kod 25-z 25102005 a na dalsi riadok som dala zase kod 25-k 31.10.2005.je to správne?
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
všeobecná má tuším kód 19 - na prvých 10 dní...a kód 25 na 11. a ďalšie dni

spoločná má jeden kód od začiatku PN

ostatní nemajú nič...tam dopiisujem rukou
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

karkulka
všeobecná má tuším kód 19 - na prvých 10 dní...a kód 25 na 11. a ďalšie dni
spoločná má jeden kód od začiatku PN
ostatní nemajú nič...tam dopiisujem rukou
Iba opravím, Všeobecná má tie kódy presne naopak,čiže do 10dní 25, potom už len 19. Všetko je to pekne uvedené na tlačivku Hromadné oznámenie o poistencoch.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Ja som volala do VŠZP a tam mi povedali, aby som dávala iba kód 19. A to aj na prvých 10 dní a aj potom.Vôbec vraj nemusim tie dni rozlišovať.Stačí iba začiatok a koniec.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
dnes na mňa teta v sideria kukala jak puk, keď som jej otrčila hlásenie s pn-kou...vraj čo s tým...bola zlatá...tak som odbrblala, že čo s tým spravia je mi srdečne jedno, len nech mi na kópiu dá preberaciu pečiatku...to už zlatá prestala byť...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Tweety
Iba opravím, Všeobecná má tie kódy presne naopak,čiže do 10dní 25, potom už len 19. Všetko je to pekne uvedené na tlačivku Hromadné oznámenie o poistencoch.
vďaka, tweety...písala som to s jednou nohou medzi dverami...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

karkulka
vďaka, tweety...písala som to s jednou nohou medzi dverami...
S nohou?:p
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
jo jo, bola som rozbehnutá do siderie odniesť začiatok pn...viď príspevok vyššie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

karkulka
jo jo, bola som rozbehnutá do siderie odniesť začiatok pn...viď príspevok vyššie
A na čo im treba DPN ?Veď oni to neplatia.
Naposledy upravil Tweety : 07.11.05 at 15:41
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Za dobu PN dostanú poistné od štátu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

somij
Za dobu PN dostanú poistné od štátu.
To je jasné, ale na čo im je potvrdenka DPN, ak dostanú to oznámené na tlačivku, nie je to duplicita?
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Dávate aj kópie PN-iek alebo stačí len to oznámenie?
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

To by aj mna zaujimalo.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Po telefonickom dohovore s pani z Dôvery, kópie PN-iek netreba, stačí oznámenie.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Rada by som Vám napísala ako Evaman, že kópie PN-iek netreba, ale každá pobočka rozpráva niečo iné, veď je tu aj jedna téma na porade ohľadom nahlasovania PN-iek do ZP (možno viac ako 1 neviem), kde sa rozoberalo to ako nahlasovať, aky kód do Hromad.oznámenia písať atď, atď. Môj názor je taký, že by mal radšej každý zájsť na pobočku v svojom meste, alebo zavolať tam, a opýtať sa ako to chcú oni. Darmo sa tam s nimi asi budeme hádať, keď to tak chcú mať, tak prečo by sme im nevyhoveli...
A keď sa to už všetko ustáli, potom asi každá poisťovňa zistí, že to robili zle, a poplietli tak všetkých zamestnávateľov, no nie?
:-)
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte všetci,tak dnes som bola vo VŠZP a v SZP a potvrdenia o DPN netreba dávaťˇ.Stačí len hromadné oznámenie a to je všetko.Pekný deň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SILVIA54
Ahojte všetci,tak dnes som bola vo VŠZP a v SZP a potvrdenia o DPN netreba dávaťˇ.Stačí len hromadné oznámenie a to je všetko.Pekný deň.
Ja som tiež posielala do Všeobecnej iba to hromadné oznámenie a zatiaľ sa neozvali, že im je to málo.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Prosím Vás ako je to so zamestnancami, ktorí sú na rodičovskej alebo materskej dovolenke? Musia sa vykazovať v prílohe výkazu do zdravotnej poisťovne?
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

áno, ale do výkazu sa uvádza len začiatok a ukončenie ˇ

oprava - mala som na mysli hromadné oznámenie, otázka sa však týkala prílohy k mesačnému výkazu
Naposledy upravil Lanaj : 23.11.05 at 16:49
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Lanaj
áno, ale do výkazu sa uvádza len začiatok a ukončenie
Prosím aký výkaz máte na mysli? hromadné oznámenie? Mne sa jedná o mesačnú prílohu k výkazu preddavkov poistného na verejné zdravotné poistenie, či sa majú vykazovať s nulovým príjmom a s 0 kal.dňami.
Zatiaľ ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

SIDERIA, aj VšZP v KE vyžadujú uvádzať zamestn. na MD a RD v prílohe - s nulami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať