Zavrieť

Porady

REFERENDUM 2010

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zitka téma veľmi dobrá, ľudia iba kritizujú a nič neurobia pre to, aby to bolo inak. Plne s Tebou súhlasím.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mozno by bolo referendum uspesne, keby Sulikovi komisari chodili od domu k domu s listkami a urnou, tak ako to v uzavretej teme navrhol tusim buchac. Ale mam dojem, ze cele referendum bolo vymyslene len na to, aby si SAS ziskala ludi pred volbami. Na referende sme boli, chodime aj na kazde volby, lenze nas je stale malo, aby sme demokraticky a vacsinovo rozhodli.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zitka, vieš čo u mňa definitívne rozhodlo, že som na referendum nešla ? Matovičovo "súkromné divadlo" na prechode - tak som to chápala ja ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Môj názor je taký, že ak už bolo referendum vyhlásené, mali sme zabudnúť kto ho inicioval /jeho úspešnosť by danú stranu v popularite už teraz neovplyvnilo/, mali sme zabudnúť aj na rôzne divadielka /lebo pre každého pôsobili rôzne situácie ináč - napr. na mňa dosť pôsobili viac ako dve promile exposlanca Cupera a iných za volantom, kedy sa našťastie nič nestalo, ale ak by nedajbože áno, tak pre nich by sa ani vtedy nič nestalo..../ a možno sme mali ukázať tým hore, že sa vieme vyjadriť i proti ich vôli, aby ich neobmedzené pocity vlády trochu trošinku opadli.
Veľa ľudí povie načo? aj tak sa nič nezmení.... možno teraz nie, možno nabudúce už áno, ale najhoršie je podľa mňa nerobiť nič, čo môžem aspoň na svojej úrovni.

Z môjho pohľadu napr. aj keď hlasovalo len necelých 23% ľudí, ale 97% hlasovalo za zrušenie priestupkovej imunity bude od poslancov hrubou ignoráciou jej neschválenie a podľa toho sa môžme zachovať i v nasledovných voľbách. Veď aj v parlamentných voľbách 2006 kedy sa písalo o najnižšej účasti volilo z 54,67% 29,14 Smer a 18,35 SDKÚ...
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zitka, uvidíme, dokedy to tu zostane otvorené... Posledný nech zhasne...
Včera moja téma skončila skôr ako samotné referendum... Nezakladala som ju s úmyslom porušiť nepísanú dohodu či etiketu Porady - vyhýbať sa politickým témam... Podľa mňa to bola téma výsostne občianska... a z toho dôvodu som ju sem aj dala - lebo na rozdiel od všetkých ostatných volieb bolo o nej zrazu nejako podozrivo ticho...
Veď každý mal možnosť vyznačiť ÁNO či NIE.
A ešte by ma zaujímalo /z princípu/, prečo hlasovanie za zaujímavú tému je "verejné", ale ak sa téma 3x "vyrieši" - už to vec verejná nie je... Alebo nie je záujem upraviť to?
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Tiež sme sklamaní príliš malou účasťou ľudí na referende. Vlastne, ľudia, ktorí odignorovali referendum, dali najavo, že sú spokojní s tým, čo sa tu deje. Len, keď si zoberieme prvú otázku referenda o tom, či súhlasíme s tým, aby sa koncesionárske poplatky zrušili, ľudia, ktorí sa na referende nezúčastnili, potvrdili, že nemajú problém mesačne tieto poplatky platiť. Avšak, keď si spočítame koľko nás tieto poplatky ročne stoja, nejde o zanedbateľnú sumu. Čo sa z týchto peňazí platí, však nikto nevie.
Ukázali sme zase, akí sme ľahostajní k dianiu v našej krajine.
4 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

VERONIKA6 Pozri príspevok
Zitka téma veľmi dobrá, ľudia iba kritizujú a nič neurobia pre to, aby to bolo inak. Plne s Tebou súhlasím.
Ľudia si mnoho pamätajú , a v pravý čas aj niečo urobia.

Rozhodol som sa sem zavesiť jeden diskusný príspevok z iného portálu,ktorý vystihuje podstatu veci.
Nižšie uvedené myšlienky som nesformuloval ja ,preto ma nekameńujte, ale zamyslite sa , ako to je u nás zo správou vecí verejných za posledných 21 rokov.
Citát:
"Bolí ma hlava z toho,ako si obyčajní ĺudia dobreže nenadávajú kvoli cca 300 darmožráčom z tribún 89-teho.Vari máme všetci takú slabú pamäť ?
Vtedy sľubovali 6-8 rokov "uťahovania opaskov" , a potom blahobyt.
Už nám však uťahujú opasky 21 rokov, a o peniaze,ktoré z nás zoderú sa delia medzi sebou.
Akoby im nestačilo,že pomáhali rozkradnúť túto republiku !
Milí spoluobčania,kým nezaženieme,túto zlodejskú bandu do psej matere,lepšie na Slovensku nebude !
Apropos. Najsamlepší financminister M....š.Už zabudol o koľko pripravil túto republiku pri privatizácii a kurzovými stratami.
Doeraz ovláda len jedno. Aby mohol všelijakým lobby ponechávať zisky,okradne obyčajných ĺudí.
Pan minister, ak chýbajú v rozpočte peniaze,vymožte všetky nedoplatky daní,ktoré sa vykazujú v MLD eur, a máte po probléme.
To by ste však museli vytiahnuť peniaze práve z vrecák oných darmožráčov z tribún 89-teho."
Koniec citátu.

Vystižné, čo poviete ?
7 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Každému pánovi korbáč, nech sa páči. A národ nech riadne bačí.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pozerám priebežné výsledky a zaráža ma jedna vec: pomerne bohatá Bratislava a okolie vykazuje najvyššiu účasť; chudobný východ Slovenska prezentuje najnižšie percetná... Je to paradox, alebo východu je dobre tak ako sú na tom, keď vôbec nemajú záujem vyjadirť svoj názor na veci verejné?

P.S. Uspešné alebo neúspešné referendum - výsledky aj tak sú; som len zvedavý akú váhu bude mať hlas skoro jedného milióna voličov v politike vládnucich strán, najmä ak väčšinu vraj aj tak chceli presadiť i bez referenda.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Stefan2005 Pozri príspevok
Pozerám priebežné výsledky a zaráža ma jedna vec: pomerne bohatá Bratislava a okolie vykazuje najvyššiu účasť; chudobný východ Slovenska prezentuje najnižšie percetná... Je to paradox, alebo východu je dobre tak ako sú na tom, keď vôbec nemajú záujem vyjadirť svoj názor na veci verejné?

P.S. Uspešné alebo neúspešné referendum - výsledky aj tak sú; som len zvedavý akú váhu bude mať hlas skoro jedného milióna voličov v politike vládnucich strán, najmä ak väčšinu vraj aj tak chceli presadiť i bez referenda.
To pri pozeraní výsledkov som si tiež všimla....
...nielen vládnúcich...hlavne pri imunite ma bude zaujímať i nevládnych
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tiež si myslím, že takmer milión ľudí, ktorí sa "unúvali" vstať z gauča, odísť od počítača či odhodiť motyku nie je vôbec málo a ich hlas by mal mať nejakú váhu, lebo na rozdiel od tých pohodlných, lenivých, skeptických či večne nespokojných sa aspoň o niečo pokúsili... Týmto im všetkým "veľmi pekne ďakujem."

Včera som zachytila v rozhlase nejaký rozhovor z východného regiónu, kde sa redaktor pýtal dvoch občianok rómskeho etnika, prečo prišli k urnám...
Obe sa vyjadrili, že vraj preto, "žeby dostavali vicej peňeži, lebo gadžove vraj dostavajú 250 euri a oni len 160" - tuším spomínali rodičovský príspevok alebo niečo také...
Netuším, čo v tých políčkach zaškrtli - ak tie otázky vôbec dokázali prečítať - žiaľ...
Naposledy upravil Oliwa : 19.09.10 at 10:33
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tiež som sklamaná s malou účasťou na referende, naši občania nemajú záujem riešiť nastolené problémy, nevyužili možnosť prijatia zákonov bez ich schválenia zákonodarným orgánom, hoci len najmenej na tri roky.
Včera mi normálne chýbalo, že mestský rozhlas nepozýval občanov na účasť na referende/alebo už sa tak nerobí?/.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ľudia sú politikou unavení, za 21 rokov z toho čo nám sľubovali sa nič nezmenilo.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Je trochu na zvazenie, ci kvorum ucasti je urcene spravodlivo. Na vsetkych volbach sa nezucastnuje nadpolovicna vacsina volicov a su platne. Dokonca v druhom kole prezidentskych volieb staci jeden jediny hlas.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
Pozerám priebežné výsledky a zaráža ma jedna vec: pomerne bohatá Bratislava a okolie vykazuje najvyššiu účasť; chudobný východ Slovenska prezentuje najnižšie percetná... Je to paradox, alebo východu je dobre tak ako sú na tom, keď vôbec nemajú záujem vyjadirť svoj názor na veci verejné?

P.S. Uspešné alebo neúspešné referendum - výsledky aj tak sú; som len zvedavý akú váhu bude mať hlas skoro jedného milióna voličov v politike vládnucich strán, najmä ak väčšinu vraj aj tak chceli presadiť i bez referenda.
eeeee.....
O inom to je ...východ je už tak skeptický k tým všelijakým sľubom , oblbovaním , atď ....proste sa na to vykašlal ...
Koľko ľudí , myslíš , že išlo z Blavy na východ kvôli referendu ???...he , nemyslíl si že veľa ...alebo si urobilo ten prenosný preukaz ???...he , trt ...

Na druhej strane ale musím dodať , že aj o inom to je tiež ...neinformovanosť , zaostalosť
Takto sa hlasovalo na Luníku IX
KOŠICE, 18.09.2010., 10:59 | TASR / SITA, -aktual.
Do desiatej hodiny sa z 3 300 zapísaných občanov v mestskej časti Luník IX zúčastnilo na referende približne desať osôb.
http://tvnoviny.sk/spravy/domace/ref...sat-romov.html
...a je ich na východe teda požehnane ...""neinformovaných"" ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Najprv chcem reagovať na jeden príspevok - že nešla na referendum pre to, že Matovič zaparkoval na priechode. Veronika, asi si pred tým nezaregistrovala, že Matovič to povedal vopred, že týmto spôsobom chce ukázať občanom, čo je to imunita poslancov. Nechcem ho týmto zastávať, tiež ho nemusím, ale keď napíšem a, tak musím doplniť aj b. Inak veľa ľudí čo bolo na referende, vôbec nerozumelo otázkam. Keďže som bola členkou komisie, mnohí prišli za mnou že hľadajú kde je tá imunita tých poslancov, alebo čo znamená piata a šiesta otázka a pod. Najmä starší občania si mysleli, že keď sa schváli hlasovanie cez internet, že aj oni budú musieť tak hlasovať a nie inak. A keďže oni neovládajú PC a nemajú internet, tak boli proti. Inak u nás bola účasť cca 23% a poslední prišli hlasovať päť minút pred ukončením referenda.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka, necítila som potrebu k tomu a) napísať b) - vyslovila som svoj názor ... Referendovým otázkam som porozumela.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Zitka, uvidíme, dokedy to tu zostane otvorené... Posledný nech zhasne...
Včera moja téma skončila skôr ako samotné referendum... Nezakladala som ju s úmyslom porušiť nepísanú dohodu či etiketu Porady - vyhýbať sa politickým témam... Podľa mňa to bola téma výsostne občianska... a z toho dôvodu som ju sem aj dala - lebo na rozdiel od všetkých ostatných volieb bolo o nej zrazu nejako podozrivo ticho...
Veď každý mal možnosť vyznačiť ÁNO či NIE.
A ešte by ma zaujímalo /z princípu/, prečo hlasovanie za zaujímavú tému je "verejné", ale ak sa téma 3x "vyrieši" - už to vec verejná nie je... Alebo nie je záujem upraviť to?
Oliwa ja osobne som proti Tebou založenej téme nemala nič a určite aj väčšina poraďákov. Práveže mi prekážalo , že niekto tému ......a to boli tri nezávisle od seba osoby..... uzatvoril .To ja na Porade považujem za nedoriešenú vec s tým uzatvorením tém zo strany Richarda .

Ja som včera požiadala o otvorenie Tvojej témy , avšak moja žiadosť bola bez odozvy , tak som založila svoju tému , kde som sa chcela vyjadriť

Takže som rada a teším sa každému dobrému príspevku .
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.
mám iba malú poznámku k označenej vete:...je chybou, keď Richard nezviditeľnil, kto sa podieľa na zatvorení témy

Zistím, kto boduje pluskami - mínuskami, dáva súhlasy, prečo sa nedozviem, ktorí poraďáci sú poverení novou funkciou "Zamkýňači tém?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Mali dať do referenda otazku, či su za valorizaciu dochodkov a hned by bol výsledok /učast/ iný, aj takto to je u nas
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať