Zavrieť

Porady

REFERENDUM 2010

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
A ja patrím do tejto slovače. S vlastným úsudkom, s vlastným postojom, s vlastným rozhodnutím.....

Nebudem rešpektovať nič od politika, ktorého si nevážim.. Ani zákony?

Nedovoľte urážať slovač, čo nekoná ako Vy, a posunieme sa v demokracii o krok ďalej od anarchie.
Nemáš pocit, že práve to čo tu v tomto štáte podporuješ, je skôr anarchia, ako demokracia?
-----------------------------------------------------------------------
Rušia sa tu základné hodnoty rodiny. Spoločnosť sa kladie nad človeka.
Sociálna závislosť na rodine sa ruší a presúva na štát. Ty to fakt necítiš.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ilona Pozri príspevok
Oliwa,ja nehľadám dôvody, ja som len chcela povedať názor s akými som sa stretla ja u ľudí čo sa nezúčastnili referenda a poukázať na to,že politika sa robí taká aká kedy poslancom vyhovuje, ak naozaj takto vystvetľovali referendum aj v médiach.
Ilonka, ale ja s Tebou súhlasím. Moje vyjadrenie nepatrilo Tebe, ale ľuďom, s ktorými si sa stretla vo svojom okolí, ktorým si robila "osvetu" a o ktorých si písala - že veď načo niekam ísť, že je to zbytočné...
Tým bolo smerované, že "Kto chce, hľadá spôsoby, kto nie, hľadá dôvody..."
Vôbec by mi nenapadlo, že ten výrok budeš vzťahovať na seba...
Týmto zároveň odpovedám aj na príspevok od Jar88 v tom istom kontexte...
Naposledy upravil Oliwa : 20.09.10 at 10:57
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Za neuspesnost referenda mozu nezodpovedni obcania. Ale nie ti co k urnam nesli. Mozu za to ti, co sa podpisali za to aby bolo. Ak uz raz mame v state zastupitelsku demokraciu, tj. ze narod si voli zastupcov ktori potom ho pocas 4 rokov zastupuju, tak nech to riesia oni. Referendum na sluzit na take otazky, ktore minimalne moralne nespadaju do kompetencie zakonodarneho zboru (hoc tam spadaju zakonne). Mam na mysli napriklad vstup do noveho statneho zvazku, vystupenie z vojenskych paktov, cesia uzemia a dalsie. Referendum by sa nemalo zneuzivat na veci ktore dokaze v ramci svojej pravomoci vyriesit zakonodarny zbor a nie je predpoklad ze by bolo moralne sa pytat volica opatovne na jeho nazor. Volic uz raz svoj nazor na temy referenda povedal. Vo volbach. Preto su za premrhanie penazi statu zodpovedni ti, co su ochotni na ulici podpisat cokolvek a komukolvek. Predpokladam, ze minimalne polovica ludi co sa podpisala za referendum ajni netusila presne pod co sa podpisuje. Proste ich oslovili na ulici ze ci su za to aby sa znizil pocet poslancov, alebo aby sa nekupovali drahe limiziny a ze ak ano, nech sa podpisu. Ludia sa proste podpisali. Ani netusili ze sa podpisuju do harku pre zbieranie podpisov na navhr pre vyhlasenie referenda. Bezni ludia vobec nechapu ake pravne instituty hromandheo vyjadrovania nazoru v tejto krajine vobec su. Vacsina tych co podpisala vobec do dnes netusia ze sa podpisali k tomu ze chcu na uvedene temy referendum. Vacsina z nich ma pocit ze sa popisali pod cosi co malo byt kdesi na polceste medzi apelom a peticiou. Tak ako su v podnikani zakazane nekalosutazne praktiky, tak je najvyssi cas aby sa aj v oblasti referenda zacali pravom upravovat rezimy vyzbieravania podpisov. Aby ludia nemohli byt proste zneuziti. Aby vzdy vedeli co podpisuju. Som toho nazoru ze vacsina tych co sa podpisali za referendum bola zneuzita nakolko netusili co vlastne podpisuju.

Takze na jednej strane hanba tym co podpisali a nevedeli co podpisuju a na druhej strane hanba tym co takto podpisi zhanali lebo vedeli ze sa to takto da.

Najvyssi cas aby zacal niekto tomuto narodu vysvetlovat aky dopad ma jediny podpis. Ze ak nieco podpisem, musim vediet pod co som sa podpisal.

Alebo ze by sme mohli coskoro ocakavat referendum na temu dekriminalizacie marihuany, na temu registrovanych partnerstiev, na temu odluky cirkvi od statu? Lebo za necele 4 roky su tu dalsie volby. A jediny sposob ako ukazat tym slepym oveckam ze vlastne ich v predvolebnych sluboch nikto neklamal je zorganizovat na tieto temy dalsie referendum a potom drzo tvrdit, ze ved obcania sami ukazali ze to v skutocnosti vlastne nechcu a preto ich vlastne SaS neoklamala ked sa nic z ich volebneho programu nedostalo do programoveho vyhlasenia vlady..
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Excise Duty Pozri príspevok
Slovač používa spojenie vzhľadom na to!
Ale deti, no ... nehádajte sa... však tu nemáme zrovna jazykové okienko...
A netušila som, že nick Excise Duty je tak rýdzo "proslovensky" orientovaný ... Podľa nicku by som to určite nepredpokladala....
Naposledy upravil Oliwa : 20.09.10 at 11:04
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Neviete prosím link na nejakú čisto účtovnícku poradenskú stránku?
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Skús www.vlada.gov.sk - resp. www.employment.gov.sk - len nie som si istá, či Ti tam poradia...
Naposledy upravil Oliwa : 20.09.10 at 10:53
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

[QUOTE=Oliwa;1510964]
Zita5 Pozri príspevok
Zitka, samozrejme som uvažovala o tom, dať môj príspevok do chlievika "Váš názor na Poradu" - lebo ním je... a aj z toho dôvodu som dala sama na jeho začiatok .
Lenže on vlastne celkom mimo témy nie je, keďže som reagovala na konkrétny príspevok m. hladkej...
Takže správne by bolo najskôr vyčítať m. hladkej - prečo v téme o referende narieka nad "starou dobrou Poradou".... a až potom mne...
A ak by som svoj príspevok bola pricapila rovno medzi názory na Poradu, nebol by v kontexte s príspevkom z tejto témy, "vďaka" ktorému vlastne vznikol, resp. neprečítali by si ho ľudia, ktorí zablúdili práve sem...

Nemienim sa doťahovať za slovíčka, ale aj toto svedčí o tom, že nie na každého je tu rovnaký meter... m. hladká tu môže vysloviť svoj názor na poradu a ja nie...
Čím nechcem povedať, že si poraďákov /vrátane Teba/, ich rady či názory nevážim - veď aj ja som sa nimi neraz riadila... A našla som si medzi nimi aj zopár priateľov...
Preto ma o to viac mrzia takto vzniknuté nedorozumenia či žabo-myšie vojny -a pripadá mi to celé ako "búrka v nočníku"...
A na záver: život predsa nie je len o účtovníctve a ekonómii /hoci sama som ju vyštudovala/, je oveľa pestrofarebnejší, zaujímavejší, a žiaľ aj problematickejší... A aj ekonóm či účtovník môže raz ochorieť, potrebovať právnika, murára, mať zlého suseda, či krtkov záhrade... Preto ma zamrzelo a "mierne naštartovalo", ak sú dobre mienené rady týchto "neodborníkov" kýmkoľvek /nie Tebou, Zitka /, dehonestované, či pokladané za menejcenné....

Ale vrátim sa ešte k "referendu" - aby som nebola ...
Naozaj som bola sklamaná, keď som si večer počas spracovania jeho výsledkov klikla na v médiách často avizovanú stránku www.statistics.sk, na ktorej sa mali každých 10 min objavovať aktuálne výsledky, aby som si pozrela, čo to tí Slováci rozhodli - a stránka nefungovala...
A včera napoludnie som si vypočula v rozhlase, ako sa všetkým ospravedlňujú, že práve vtedy na 20 min. vypadol prúd, že práve výsledky bratislavského kraja!!!! /s najväčšou účasťou voličov!!!/ nebolo možné spracovať, že to nebola chyba organizátorov volieb, ani softweru, ale zlyhal "subjektívny faktor" - t.j. firma, od ktorej budú požadovať kompenzácie za vzniknutú situáciu...
Nemienim nikoho upodozrievať, ale tých náhod je na môj vkus akosi priveľa...
Toto je snáď naozaj možné len u nás...
Ale však čo, je po referende - už si môžeme všetci akurát tak pískať...
Keď sa robia takéto MANIPULACIE , tak potom naozaj niekto, chce veĺmi silným sposobom manipulovať verejnú mienku.
Ja som napr. žasol nad tým ako vo všetkých televíziach už vopred ovplyvňovali voličov, správami, ako :
"účasť na referende bude rekordne nízka", alebo hlášky typu :"ľudia zrejme dajú prednosť iným aktivitám.." a pod.
Som presvedčený, že takéto ovplyvňovanie zo strany masmedii , jednoducho nema miesto.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Oliwa Pozri príspevok
Ale deti, no ... nehádajte sa... však tu nemáme zrovna jazykové okienko...
A netušila som, že nick Excise Duty je tak rýdzo proslovensky orientovaný ... Podľa nicku by som to určite nepredpokladala....
"Excise Duty" je skomolenina názvu v angličtine. /Tým nemienim nikoho urážať/
Správne by malo byť

"Exercise Duty", alebo skor " Executive Duty".

Pre neznalých angličtiny "duty" sa preklada ako povinnosť,
teda "exercise duty" , sa dá preložiť ako povinnosť v činnosti, teda skor vykonávanie povinnosti, kým "executive duty" je vykonávacia povinnosť, či skor vykonavacia právomoc sama osebe.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Laco, Laco, však Ty nie si hocijaký montér, taký v montérkach a s francúzskym kľúčom v ruke ... či...? Lebo potom klobúk dolu...
Ale asi dostaneme po frňáku, lebo sme mimo témy...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Laco-monter Pozri príspevok
"Excise Duty" je skomolenina názvu v angličtine. /Tým nemienim nikoho urážať/
Správne by malo byť

"Exercise Duty", alebo skor " Executive Duty".

Pre neznalých angličtiny "duty" sa preklada ako povinnosť,
teda "exercise duty" , sa dá preložiť ako povinnosť v činnosti, teda skor vykonávanie povinnosti, kým "executive duty" je vykonávacia povinnosť, či skor vykonavacia právomoc sama osebe.
Excise Duty je zaužívaný výraz pre spotrebné dane, pozri http://en.wikipedia.org/wiki/Excise.
Naposledy upravil Kvaka : 20.09.10 at 11:16
2 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

to: Oliwa
Nie , myslela som niečo obdobné ako bola táto stránka
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

deha Pozri príspevok
to: Oliwa
Nie , myslela som niečo obdobné ako bola táto stránka
Tato stránka je stále tá istá, ako bola ta minulá.
Lenže teraz, si zablúdila do kaviarne a v kaviarni sa logicky neúčtuje.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

deha Pozri príspevok
to: Oliwa
Nie , myslela som niečo obdobné ako bola táto stránka
Budem sa opakovať. No, nech! Deha, Ty sa nezdáš.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

keby do kaviarne.. rovno na referendum..
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Danila, nie si Ty členkou nášho debatného krúžku? O čom sme včera zápalisto debatovali to si Ty napísala. Úplný súhlas.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať