Zavrieť

Porady

REFERENDUM 2010

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Ja si myslím, že problémom nie je "referendum 2010", ale referendum ako také. Diskusie na tému či závery referenda sú záväzné alebo nie tu už tiež boli.
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Priam, p. Puškárová hovorila v televízii, hlas ľudu, hlas boží! Bohovský sa Ľud vyjadril. Šup sem, šup tam, nám už je to všetko jedno, šup sem, šup tam, nám už je to fuk ...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Nakoľko možno neprajníci témy , ktorá bola na Porade otvorená ju 3x vyriešeným uzavreli , tak otváram novú tému , kde sa chcem vyjadriť , že som riadne sklamaná z obyvateľov Slovenska .Každý má len plné ústa nespokojnosti a keď sa im ponúkla možnosť za niečo zahlasovať , tak to nevyužili .Nebudem môcť od tejto chvíle akceptovať reči nespokojnosti , že koľko to stálo REF 2010 daňových poplatníkov , nakoľko si myslím, že týmto momentom sa prešustrovali peniaze na refendum aj vinou nezúčastnených občanov.

Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené , nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy.

Je to téma pre ľudí , ktorí majú čo povedať a nie pre tých , ktorí hája záujmy jednostranne a chceli by vyvolať nejaké hašterenie .

Myslím, že určite je možnosť diskutovať v kľude bez vášní.
alla66 Pozri príspevok
mám iba malú poznámku k označenej vete:...je chybou, keď Richard nezviditeľnil, kto sa podieľa na zatvorení témy

Zistím, kto boduje pluskami - mínuskami, dáva súhlasy, prečo sa nedozviem, ktorí poraďáci sú poverení novou funkciou "Zamkýňači tém?
...za vyriešenú tému som klikol aj JA ...

...prečo ???...myslím si , že je to jedno , proste len vec názoru ...

Nad touto témou som , pravdu povediac , uvažoval taktiež ...ale prosím , nech je , ako bude - je ...

Len malú poznámočku ...možno ...možno nie ...

Tiež si veľa vecí neželám , respektíve želám ...
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buchač Pozri príspevok
...za vyriešenú tému som klikol aj JA ...

...prečo ???...myslím si , že je to jedno , proste len vec názoru ...

Nad touto témou som , pravdu povediac , uvažoval taktiež ...ale prosím , nech je , ako bude - je ...

Len malú poznámočku ...možno ...možno nie ...

Tiež si veľa vecí neželám , respektíve želám ...
Veľa vecí je vec názoru, ale neznamená, že ho nemôže každý vyjadriť. Vyriešená môže byť podľa mňa odborná téma, alebo téma, kde niekto požiadal o konkrétnu radu, napríklad, kde nájsť vrátené poštové zásielky. Nikdy nemôže byť vyriešená téma napríklad referenda, lebo ľudia majú svoj názor a majú ho právo povedať. Kto si myslí, že je to jedno, nech jednoducho svoj názor nevyjadrí, ale nebráni v tom druhým.
Otázky svetonázoru, politiky, filozofie a pod, nemôže nikto z nás považovať za vyriešené . Takéto diskusie nás možno postupne naučia diskutovať bez osobného osočovania, vo vecnej rovine...ktohovie možno...a aj to má svoj význam...
8 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Ja som sa referenda nezúčastnil preto, lebo aj ja chcem byť aspoň raz poslanec. Ak by sa znížil počet poslancov, mal by som menšiu šancu. Ak už budem tým poslancom, tak by som si aj ja chcel užiť imunitu a používať drahé limuzíny. A ako poslanca by ma vôbec nezaujímali nejaké koncesionárske poplatky. Vlastne by sme sa mali dohodnúť, aby sme sa na tom poste aspoň raz vystriedali všetci.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

toptom Pozri príspevok
Ja som sa referenda nezúčastnil preto, lebo aj ja chcem byť aspoň raz poslanec. Ak by sa znížil počet poslancov, mal by som menšiu šancu. Ak už budem tým poslancom, tak by som si aj ja chcel užiť imunitu a používať drahé limuzíny. A ako poslanca by ma vôbec nezaujímali nejaké koncesionárske poplatky. Vlastne by sme sa mali dohodnúť, aby sme sa na tom poste aspoň raz vystriedali všetci.
No ja Ti v tom kolobehu moje miesto prepúšťam, tak máš kúsok vyššiu šancu. Ja by som tam nešla ani za nič na svete
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

len sa potvrdila nasa historia, ignorujeme dolezitu udalost, z mojho pohladu dolezitejsiu ako volby, hladame vyhovorky.

zial vela z nas nevyspelo, stale sa bojime zobrat na seba zodpovednost, bojime sa rozhodnuti, my sme mohli rozhodnut.

my musime byt aktivny, nenastavovat chrbat a verit

ale .... skoda
Naposledy upravil day : 19.09.10 at 21:38 Dôvod: zrusil som hymnu a bic
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pre toptoma
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

toptom Pozri príspevok
Ja som sa referenda nezúčastnil preto, lebo aj ja chcem byť aspoň raz poslanec. Ak by sa znížil počet poslancov, mal by som menšiu šancu. Ak už budem tým poslancom, tak by som si aj ja chcel užiť imunitu a používať drahé limuzíny. A ako poslanca by ma vôbec nezaujímali nejaké koncesionárske poplatky. Vlastne by sme sa mali dohodnúť, aby sme sa na tom poste aspoň raz vystriedali všetci.
To by muselo byť volebné obdobie len týždeň, aj to neviem, či by sme sa vystriedali všetci. Ale inak, škoda, že náš národ je nerozumný( aspoň časť), stále im chýbajú akési modly, raz je to Mečiar, raz Fico (nevie stráviť, že už nie sú pri moci).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evina Pozri príspevok
Veľa vecí je vec názoru, ale neznamená, že ho nemôže každý vyjadriť. Vyriešená môže byť podľa mňa odborná téma, alebo téma, kde niekto požiadal o konkrétnu radu, napríklad, kde nájsť vrátené poštové zásielky. Nikdy nemôže byť vyriešená téma napríklad referenda, lebo ľudia majú svoj názor a majú ho právo povedať. Kto si myslí, že je to jedno, nech jednoducho svoj názor nevyjadrí, ale nebráni v tom druhým.
Otázky svetonázoru, politiky, filozofie a pod, nemôže nikto z nás považovať za vyriešené . Takéto diskusie nás možno postupne naučia diskutovať bez osobného osočovania, vo vecnej rovine...ktohovie možno...a aj to má svoj význam...
...bože , zas som sa asi zle vyjadril ...alebo som bol hádam zle pochopený ???

Diskusiu uznávam ...ale len vtedy , ak dospeje k nejakému koncu , záveru ...

Jedno ???...je a aj nie je mi to jedno ...ale vysvetľovať sa mi nechce ...

Keď sa ale vrátim k téme referenda , tohoto posledného ...tak sa potom pýtam :
" Na akého čerta je už len debata , diskusia , polemika vedená k nemu ?
Čo sa tým zmení alebo nezmení ...???
Taktiež sa pýtam :
"Ako to dopadli poniektoré výstražné štrajky zdravotníkov , železničiarov , TIR-ákov .........????????????????????????????"

K tomu sa vyjadrujte ...nie už len plakať nad rozliatym mliekom ....
Sulík a spol. ho , kua rozliali ...trt ...ešte ani domov neprišli a už bolo vyliate do kanála ...spláchli celé referendum ...

Nie nadarmo sa vraví :
"Politika je panské huncútstvo "...len ďaľšia otázka sa mi derie na jazyk :

"Čo je to , kto je to ...."pán" na Slovensku ???"...

P.S.:
K tomu želám , neželám len dodatok ...
Oveľa lepšie by znela formulácia :

" Bol/a by som rad/a , ak by táto téma nebola ......

Ale to si asi len teraz želám ...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.
"Zita5" napísala: "Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené, nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy." tak to rešpektujema už nebudem klikať.


evina Pozri príspevok
Veľa vecí je vec názoru, ale neznamená, že ho nemôže každý vyjadriť. Vyriešená môže byť podľa mňa odborná téma, alebo téma, kde niekto požiadal o konkrétnu radu, napríklad, kde nájsť vrátené poštové zásielky. Nikdy nemôže byť vyriešená téma napríklad referenda, lebo ľudia majú svoj názor a majú ho právo povedať. Kto si myslí, že je to jedno, nech jednoducho svoj názor nevyjadrí, ale nebráni v tom druhým.
Otázky svetonázoru, politiky, filozofie a pod, nemôže nikto z nás považovať za vyriešené . Takéto diskusie nás možno postupne naučia diskutovať bez osobného osočovania, vo vecnej rovine...ktohovie možno...a aj to má svoj význam...
Nemyslím si to, a práve naopak, len sa tu ľudia vyhovoria a život ide ďalej.
Prajem peknú nedeľu.
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buchač Pozri príspevok
...bože , zas som sa asi zle vyjadril ...alebo som bol hádam zle pochopený ???

Diskusiu uznávam ...ale len vtedy , ak dospeje k nejakému koncu , záveru ...

Jedno ???...je a aj nie je mi to jedno ...ale vysvetľovať sa mi nechce ...

Keď sa ale vrátim k téme referenda , tohoto posledného ...tak sa potom pýtam :
" Na akého čerta je už len debata , diskusia , polemika vedená k nemu ?
Čo sa tým zmení alebo nezmení ...???
Taktiež sa pýtam :
"Ako to dopadli poniektoré výstražné štrajky zdravotníkov , železničiarov , TIR-ákov .........????????????????????????????"

K tomu sa vyjadrujte ...nie už len plakať nad rozliatym mliekom ....
Sulík a spol. ho , kua rozliali ...trt ...ešte ani domov neprišli a už bolo vyliate do kanála ...spláchli celé referendum ...

Nie nadarmo sa vraví :
"Politika je panské huncútstvo "...len ďaľšia otázka sa mi derie na jazyk :

"Čo je to , kto je to ...."pán" na Slovensku ???"...
Nie nebol si zle pochopený, len na POrade 3x vyriešené znamená koniec debaty a keď ľudia majú chuť diskutovať nech diskutujú...

Ja osobne som zástancom diskusie ku všetkému /leziem práve preto na nervy mojej dcére /, aj k tomu čo už bolo, lebo môže pre niektorých priniesť zmenu jednej molekuly v myslení a aj to je niečo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
3 x a dosť ...veď o to šlo predsa ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

m.hladka Pozri príspevok
Nič v zlom.
Aj ja som za vyriešenú tému klikla a to z toho dôvodu, že tam bola veľmi ostrá a nepríjemná debata a tiež myslím si, že táto téma nepatrila na stránku porady, pretože aj keď to už dávno tak nevyzerá, ale vždy budem túto stránku považovať za našu starú stránku porady - ekonómov a účtovníkov.
"Zita5" napísala: "Neželám si aby mi v tejto téme niekto klikal , že vyriešené, nakoľko požiadam opätovne o otvorenie témy." tak to rešpektujema už nebudem klikať.

Nemyslím si to, a práve naopak, len sa tu ľudia vyhovoria a život ide ďalej.
Prajem peknú nedeľu.
Súhlasím s Tebou, že predošlá téma nabrala ostré kontúry, čiže mne tam to zamknutie /myslela som, že moderátor neprekážal/ a predpokladala som, že je to kvôli zbytočným osobným útokom...
No veď veľakrát sa uľaví, aj keď sa ľudia len vyhovoria ...

P.s. No strana ekonómov, účtovníkov....rada by som si ten pocit zachovala....ale....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No Juraj hold ja neviem pridať tú zúženú časť ale áno trikrát a dosť , ale zatiaľ sme len v druhej téme Referendum ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Rýchla odpoveď (bez formátovania)
....zroluj na stránke , na obrazovke vľavo celkom dole ...
A potom označ
mimo témy/mini
Napíšeš a odošleš ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Aké ľahké....ďakujem
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nejaký trápny debko, vyškerený cez moju plazmu, vo svojom fajnovom aute (na ktoré sa nevzťahuje poslanecká imunita, a preto bolo treba zaplatiť odťahovke 90€)- teda, taký by mohol ovplyvniť môj názor?..no to už ako hlboko by som klesla sama pred sebou?..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Zitka, prepáč, že sem nepíšem vlastný názor. Ale nedá mi, nepripojiť aj názor nezávislých ľudí - politologov. A nemusíte s ich názorom súhlasiť

[hore]Michal Horský, politológ


Strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá iniciovala siedme referendum v histórii Slovenska, je jeho jednoznačným víťazom, myslí si politológ Michal Horský. Napriek tomu, že sa na hlasovaní zúčastnilo necelých 23 percent voličov a referendum tak nie je platné, SaS podľa neho získala podporu omnoho väčšej skupiny ľudí, aká sa k nej v súčasnosti hlási. "Teraz sa bude odvolávať na to, že vlastne raz toľko ľudí, ktorí nie sú ich priaznivci, sa na referende zúčastnilo," konštatoval politológ.
Podľa jeho slov iba úspešné referendum o vstupe SR do Európskej únie sledovalo všeobecné blaho občana, na čom sa zhodli všetky politické strany a aj ho podporili. "Ostatných šesť malo nádych populizmu a straníckeho záujmu," poznamenal Horský. Hlasovanie ukázalo, že politické elity si inštitút referenda iba veľmi málo vážia. Okrem iniciátora - strany SaS - relevantné politické strany, ak nestáli proti referendu, ako napríklad opozičný Smer-SD či koaličné KDH, podporili ho iba "veľmi vlažne".
Horský postoj prezidenta, ktorý sa napokon na akte zúčastnil, označil za diplomatický. "Zúčastnil sa ho ako diplomat v hodine dvanástej," dodal.






[hore]Darina Malová, politologička


Takmer stopercentný súhlas pri otázkach sobotňajšieho referenda o zrušení poslaneckej imunity či znížení počtu poslancov v Národnej rade svedčia o istej politickej kultúre našej spoločnosti, tvrdí vedúca katedry politológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave Darina Malová. "Prejavuje sa tu istá miera rovnostárstva, to znamená, že prevažná väčšina občanov nemá rada veľké majetkové rozdiely, najmä tam, kde si myslí, kde sú nezaslúžené," uviedla Malová.
Pri otázkach o imunite a počte poslancov mali hlasujúci vyhranený názor vďaka početným spoločenským diskusiám. Podľa politologičky sa občania postavili k imunite poslancov na základe princípu rovnosti medzi sebou a politikom. "Hlasovanie o znížení počtu poslancov hovorí o negatívnom vzťahu k politikom, občania tým dali najavo, že poslancov je príliš veľa a majú nezaslúžené výhody," konštatuje Malová.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Obidve skupiny - občania aj politici - v tomto referende ukázali, ako druhou skupinou opovrhujú.
No zatiaľ čo jeho neúspech je politikom k prospechu, o občanoch sa to povedať nedá. Zase len budú nálepkovaní nelichotivými prívlastkami atď.
Veľmi som si priala vidieť ich tváre, ak by bolo úspešné.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať