Zavrieť

Porady

Navrh - odporucania novej vlade

K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

AnitaMartinska Pozri príspevok
K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
Anitka,síce pekne od teba, že chceš ovplyvniť veci, ale je to zbytočné- určite ťa tu nikto nebude počuť a nič nevyriešime- toto niesú prioritné veci pre vládu- z tohto niesú provízky a zákazky...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Stanley má pravdu..nikto ťa nebude bohužiaľ počúvať. Ale k tvojim dvom otázkam sa vyjadriť viem i ja:

1. Neviem z profilu vydedukovať, koľko máš asi rokov a či máš deti. Ale si mzdár, takže vieš, koľko cca ľudia okolo teba zarábajú. Rodičovský príspevok nie je náhrada príjmu. Materská dovolenka možno. Ale určite nie RP. Zamysli sa nad tým, že by si bola slobodná mamička a mala by si uhradiť všetky svoje základné náklady (bývanie+strava) z 164,22€ (prípadne 256€) - teraz abstrahujem úplne od dávky v hmotnej núdzi. A zdôrazniť musím, že ak od otca budeš vyžadovať výživné 200€, tak takým istým dielom by si mala prispievat na dieta i ty...

2. K dôchodcom sa vyjadrovať nebudem. Raz som to na porade urobil a diskusia bola dĺháááá. Zákaz súbehu predčasného dôchodku a práce plne schvaľujem.
3 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

To je pravda, ze z toho nie su provizie, ale potom nech neplacu vo verejnopravnych instituciach, ako nie su peniaze.
Myslela som / asi naivne /, ze sa do svojej " Porady " este pan Mihal obcas pozrie a poradi, alebo si bude vsimat problemy obycajnych ludi.
Dobry napad sa moze objavit nielen v hlave politikov.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

AnitaMartinska Pozri príspevok
To je pravda, ze z toho nie su provizie, ale potom nech neplacu vo verejnopravnych instituciach, ako nie su peniaze.
Myslela som / asi naivne /, ze sa do svojej " Porady " este pan Mihal obcas pozrie a poradi, alebo si bude vsimat problemy obycajnych ludi.
Dobry napad sa moze objavit nielen v hlave politikov.
Pána Mihála taký obyčajný človek ako si ty , alebo ja- vobec nezaujíma...
2 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Martin Mocko Pozri príspevok
Stanley má pravdu..nikto ťa nebude bohužiaľ počúvať. Ale k tvojim dvom otázkam sa vyjadriť viem i ja:

1. Neviem z profilu vydedukovať, koľko máš asi rokov a či máš deti. Ale si mzdár, takže vieš, koľko cca ľudia okolo teba zarábajú. Rodičovský príspevok nie je náhrada príjmu. Materská dovolenka možno. Ale určite nie RP. Zamysli sa nad tým, že by si bola slobodná mamička a mala by si uhradiť všetky svoje základné náklady (bývanie+strava) z 164,22€ (prípadne 256€) - teraz abstrahujem úplne od dávky v hmotnej núdzi. A zdôrazniť musím, že ak od otca budeš vyžadovať výživné 200€, tak takým istým dielom by si mala prispievat na dieta i ty...

2. K dôchodcom sa vyjadrovať nebudem. Raz som to na porade urobil a diskusia bola dĺháááá. Zákaz súbehu predčasného dôchodku a práce plne schvaľujem.
No patrim ku tym "stastlivcom", ktorym predlzili odchod do dôchodku.
Ale ked sa vo velkom prepustalo v stanych podnikoch a ja som mala 2 synov na VS, nik mi nepodal pomocnu ruku. Nemali sme ani na jogurt.
Nas prijem bol 40,- Sk nad hranicu zivotneho minima pre 4 ludi, co bolo okolo 9000,- Sk / uz neviem presne /.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mňa by inak zaujímalo, čo tam ešte robia páni Švejna a Chren ešte- neviem, kydali na Fica,že je v jeho vláde korupcia ale toto je ešte horšie všetko- najma SaS, katastrofa- najprv kauza Dom, potom chren, a to nehovorím o ministrovi obrany- to je najhorší minister za posledných x-rokov...
A Iveta sa nechá tlačiť k múru- však musí, vie,že bez nich politicky nevyžije...
0 1
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Pána Mihála taký obyčajný človek ako si ty , alebo ja- vobec nezaujíma...
Stanko, obyčajný človek je len jeden, preto už radšej používam spojenie bežný občan. Ale máš pravdu, toho ani ten, ani ten nezaujíma......Možno pred voľbami sa opäť prihlási k starým, dobrým poraďákom....Vydal novú knihu.....čítaj.....
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danila Pozri príspevok
Stanko, obyčajný človek je len jeden, preto už radšej používam spojenie bežný občan. Ale máš pravdu, toho ani ten, ani ten nezaujíma......Možno pred voľbami sa opäť prihlási k starým, dobrým poraďákom....Vydal novú knihu.....čítaj.....
Ale zasa čo treba SaS uznať bola taktika pred voľbami-to spravili rozumne( z ich pohladu)- naslubovali homosexuálom a mladým,čo si občas radi dajú trávu a vyšlo im to- majú tolko %, kolko majú- ale dobre sa na nich vykašlali po volbách, úplne elegantne...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stále tvrdím, že mala byť vláda Smer+ Kdh- ale Kdh sa rozhodlo ako sa rozhodlo...,ich vec...
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

AnitaMartinska Pozri príspevok
K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
1. Možnosť pracovať by som nechala, ale obmedzila by som výšku zárobku, napr. na 200 EUR - nad túto hranicu by potom nebol nárok na rodičovský príspevok.
2. Tiež by som nechala možnosť pracovať, ale zase s nejakou ohraničenou výškou zárobku.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
AnitaMartinska Pozri príspevok
K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
1) No ak by rodič.príspevok dosiahol aspon výšku minim.mzdy, tak by som to neriešila....ale vyživovať dieťa z tak mála peňazí, tak to je hrozné....ty asi nemáš skúsenosti ako matka-dieťa a rodič.príspevok....potom by si rozmýšľala trochu ako my-mamy na rodič.dovolenke (mna sa to síce už netýka, ale som matka a budem bojovať za ostatné maminy).
2) tak mali urobiť už dávno- bud jeden alebo druhý príjem. Potom, že mladí nemajú prácu a vysoká nezamestnanosť a nedostatok na dôchodky....a pod. keby mládež robila (ich je viac ako dôchodcov) tak by boli aj peniaze na dôchodky....ved si len vezmime štatisticky-na každom štátnom úrade sa nájde kancelária-kde otvoríš dvere a - dôchodca za stolom....ak neuvolnia miesta mladším, tak by som sa nečudovala, že predlžia ešte hranicu-pracovať do 80-tky. Nie som proti pracujucim dôchodcom, ale fakt nech maju jeden prijem. Inak tento druhý bod je tak rozsiahly, všetko na seba nadväzuje....príjmy by sa mali v tomto dôsledku patrične zvýšiť(mzdy)-ale paradoxom sú - odvody...a odvodové zaťaženie-tiež téma večná....a takto by sa našlo dalších xxxx tém o príjmoch a výdavkoch nás a štátu....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stanislav 1975 Pozri príspevok
mňa by inak zaujímalo, čo tam ešte robia páni Švejna a Chren ešte- neviem, kydali na Fica,že je v jeho vláde korupcia ale toto je ešte horšie všetko- najma SaS, katastrofa- najprv kauza Dom, potom chren, a to nehovorím o ministrovi obrany- to je najhorší minister za posledných x-rokov...
A Iveta sa nechá tlačiť k múru- však musí, vie,že bez nich politicky nevyžije...
Tak z môjho pohľadu bol Galko dobrý ťah.Vo vojsku sa síce nevyzná,ale to stačí,ked sa vyzná jeho zástupca.On sa veľmi dobre vyzná v obchodných zmluvách.Na veľkú zlosť ľudí,ktorí boli doteraz pekne nasosnutí na armádu.Galko môže byť.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

katarina.j Pozri príspevok
1) No ak by rodič.príspevok dosiahol aspon výšku minim.mzdy, tak by som to neriešila....ale vyživovať dieťa z tak mála peňazí, tak to je hrozné....ty asi nemáš skúsenosti ako matka-dieťa a rodič.príspevok....potom by si rozmýšľala trochu ako my-mamy na rodič.dovolenke (mna sa to síce už netýka, ale som matka a budem bojovať za ostatné maminy).
2) tak mali urobiť už dávno- bud jeden alebo druhý príjem. Potom, že mladí nemajú prácu a vysoká nezamestnanosť a nedostatok na dôchodky....a pod. keby mládež robila (ich je viac ako dôchodcov) tak by boli aj peniaze na dôchodky....ved si len vezmime štatisticky-na každom štátnom úrade sa nájde kancelária-kde otvoríš dvere a - dôchodca za stolom....ak neuvolnia miesta mladším, tak by som sa nečudovala, že predlžia ešte hranicu-pracovať do 80-tky. Nie som proti pracujucim dôchodcom, ale fakt nech maju jeden prijem. Inak tento druhý bod je tak rozsiahly, všetko na seba nadväzuje....príjmy by sa mali v tomto dôsledku patrične zvýšiť(mzdy)-ale paradoxom sú - odvody...a odvodové zaťaženie-tiež téma večná....a takto by sa našlo dalších xxxx tém o príjmoch a výdavkoch nás a štátu....
Ja mam skusenosti, ako matka a za nasej doby sme nemali ani korunu, ked si musela byt do 3 rokov doma pri dietati.
Ale o to nejde, co sme mali my.
Ja som sem chcela prilepit cast textu /bohuzial ho neviem teraz najst/, ktory ma poburil.
Tam bolo napisane, ze k platu sa bude vyplacat 300 eur na jasle, alebo skôlku. Tak je urcite rozdiel, ked niekto zarobi nad 500 eur a ktomu este dostane 300 eur. Samozrejme, ze uznavam, ze to dnes maju mladi tazke. Ale si mysli, ze by to nemalo byt jednotne pri kazdom zarobku.
Prave sa mi podarilo najst podobny text, ktory prikladam:
Navrhovaná novela zákona o rodičovskom príspevku má rodičom umožniť vykonávanie zárobkovej činnosti popri poberaní rodičovského príspevku. Ministerstvo práce súčasne navrhuje zvýšiť príspevok na starostlivosť o dieťa z maximálnej sumy 164,11 eura na 300 eur mesačne.
Naposledy upravil AnitaMartinska : 22.09.10 at 09:20
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
mňa by inak zaujímalo, čo tam ešte robia páni Švejna a Chren ešte- neviem, kydali na Fica,že je v jeho vláde korupcia ale toto je ešte horšie všetko- najma SaS, katastrofa- najprv kauza Dom, potom chren, a to nehovorím o ministrovi obrany- to je najhorší minister za posledných x-rokov...
A Iveta sa nechá tlačiť k múru- však musí, vie,že bez nich politicky nevyžije...
Stanley..nerád prispievam do politickej diskusie...ale toto napísať musím. I keď to nesúvisí s témou, ale s tvojím príspevkom čiastočne hej.
Možno i Sulík mal myšlienku pred voľbami, ako by celá politka mohla fungovať korektne. Avšak po voľbách ihneď pochopil, že sa všetci navzájom potrebujú. (Csáky potrebuje Slotu, Dzurinda zase Fica, koalíciua zase opozíciu). Ak niekto z tohoto kolotoča vypadne, druhý stratí svoj význam. Netreba hádam spomínať kauzy okolo Mečiara, Dzurindu alebo Fica.... Nikdy nikto nešiel ďalej..iba zverejnil kazu. A tam to skončilo. Že by práve preto, lebo sa navzájom potrebuj?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Martin Mocko Pozri príspevok
Stanley..nerád prispievam do politickej diskusie...ale toto napísať musím. I keď to nesúvisí s témou, ale s tvojím príspevkom čiastočne hej.
Možno i Sulík mal myšlienku pred voľbami, ako by celá politka mohla fungovať korektne. Avšak po voľbách ihneď pochopil, že sa všetci navzájom potrebujú. (Csáky potrebuje Slotu, Dzurinda zase Fica, koalíciua zase opozíciu). Ak niekto z tohoto kolotoča vypadne, druhý stratí svoj význam. Netreba hádam spomínať kauzy okolo Mečiara, Dzurindu alebo Fica.... Nikdy nikto nešiel ďalej..iba zverejnil kazu. A tam to skončilo. Že by práve preto, lebo sa navzájom potrebuj?
Tak teraz si ma dostal.........
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Danila Pozri príspevok
Tak teraz si ma dostal.........
Uprieť mu to nemôžeš. Ak mám pravdu povedať...pred voľbami mi pripadalo sympatické, akým spôsobom reagoval na kauzy okolo svojej osoby. Ihneď zrevejnil všetky zmluvy na webe. To zatiaľ neurobil žiadny politik. Taktiež ak novinári vytiahli na ľudí z kandidátky niečo, ihneď išiel dotyčný preč. Podobné veci sa naozaj v histórií Slovenska zatiaľ nestali.
1 0
pracovisko pracovisko

pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

Ja tiež súhlasím so zákazom súbehu predčasného dôchodku a práce. Pôvodne tzv. predčasné dôchodky boli schválené, myslím, pre ľudí, ktorí stratili prácu pár rokov pred odchodom do dôchodku a už by sa nemali kde a ako zamestnať. Samozrejme sa to zneužilo a vybrali si predčasné dôchodky aj takí, ktorí súbežne pracovali. Ja to považujem za amorálne a zneužívajúce. Ale súbeh starobného dôchodku a práce schvaľujem. Avšak v pripravovaných návrhoch zákona sa chystá ,pokiaľ správne chápem, aj vylúčenie súbehu starobného dôchodku a práce od 1. 1. 2011. Ale tí, ktorí majú predčasný dôchodok, alebo starobný dôchodok priznaný do konca roka 2010 budú môcť naďalej pracovať aj poberať predčasný alebo starobný dôchodok. Tak toto považujem za absurdné. Totiž tí, ktorí nadobudnú nárok na starobný dôchodok od 1.1.2011 už nebudú mať súbeh dôchodku aj práce a budú si môcť vraj vybrať buď prácu alebo dôchodok a tí, ktorí to mali vybavené do konca roku 2010 budú môcť ďalej pracovať do aleluja a zároveň aj poberať dôchodok, lebo pripravovaný zákon je bez retroaktivity. To potom tí ,v roku 2011 nadobudnuvší starobný dôchodok budú občanmi druhej kategórie ?
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
AnitaMartinska Pozri príspevok
Ja mam skusenosti, ako matka a za nasej doby sme nemali ani korunu, ked si musela byt do 3 rokov doma pri dietati.
Ale o to nejde, co sme mali my.
Ja som sem chcela prilepit cast textu /bohuzial ho neviem teraz najst/, ktory ma poburil.
Tam bolo napisane, ze k platu sa bude vyplacat 300 eur na jasle, alebo skôlku. Tak je urcite rozdiel, ked niekto zarobi nad 500 eur a ktomu este dostane 300 eur. Samozrejme, ze uznavam, ze to dnes maju mladi tazke. Ale si mysli, ze by to nemalo byt jednotne pri kazdom zarobku.
Prave sa mi podarilo najst podobny text, ktory prikladam:
Navrhovaná novela zákona o rodičovskom príspevku má rodičom umožniť vykonávanie zárobkovej činnosti popri poberaní rodičovského príspevku. Ministerstvo práce súčasne navrhuje zvýšiť príspevok na starostlivosť o dieťa z maximálnej sumy 164,11 eura na 300 eur mesačne.
Aha, ja som to myslela inak a prepáč, ak som sa ťa dotkla, nemyslela som to zle či si alebo nie si matkou. Aj mňa poburujú myšlienky našich poslancov, napr.aj p.Tomanova toho dosť posr....... Mna najviac vytočilo, ked sa schvalovali rôzne príspevky(napr.20.000skk na dieťa), mne sa tiež všetky príspevky vyhli-smola. Ani mne nikto neprispel na jasle/škôlku/školu tak nechápem, prečo by mali dostávať dalšie peniaze a mohli aj robiť????je to domotané, kto vie čo z toho vznikne dalej.... Fakt nik nemyslí na bežného občana, len na svoje poslanecké vrecká(môj dojem z celej situácie v SR). Kto vie, ako do dopadne-čo sa schváli a čo nie, lebo my-občania tak akurát kričíme a voláme do prázdna.....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ja som ten príspevok na jasle pochopila tak,že je to pre dieťa,aby si rodičia mohli dovoliť kolektív.Tak v tom prípade by malo byť jedno,koľko je zárobok matky.Inak toto by mohol byť dobrý ťah aj pre našich počerných spoluobčanov,aby dali deti do kolektívu.
Ono vždy je niekto ukrivdený.Ja chodím dosť po svete,tá podpora detí u nás a materská nie je taká najhoršia.Bola kamarátkina americká nevesta,počúvala,počúvala a vyhlásila...no a ja nedostávam nič.Materská 6 týždnov,žiadny príspevok pri narodení,rodičovská žiadna.A nežije sa tam ľahšie ako u nás,to mi verte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať