Zavrieť

Porady

Navrh - odporucania novej vlade

K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
martinaj Pozri príspevok
Nechápem, prečo by mali FO platiť odvody z príjmu z kapitálového majetku - dividend, podielov na zisku. Ak má takýto príjem PO, odvody platiť nebude. Takéto opatrenie zase bude mať dopad len na tých poctivých, ale nie na tých, ktorí zakladajú v SR spoločnosti nie priamo, ale cez daňové raje. Máme vari čakať, že zavedú aj odvody z úrokov pripisovaných bankou - aj to je predsa investícia, ktorá prináša príjem...
Dnes už platí máločo z toho, čo skrslo v hlavách šantivých chlapcov, pani premiérka koriguje a tuším trúbi aj na ústup.....Naši poraďácki vojaci a policajti sa už tiež skľudnili, z Čiech totiž dorazil veľký hrmot až k nám......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martinaj Pozri príspevok
Nechápem, prečo by mali FO platiť odvody z príjmu z kapitálového majetku - dividend, podielov na zisku. Ak má takýto príjem PO, odvody platiť nebude. Takéto opatrenie zase bude mať dopad len na tých poctivých, ale nie na tých, ktorí zakladajú v SR spoločnosti nie priamo, ale cez daňové raje. Máme vari čakať, že zavedú aj odvody z úrokov pripisovaných bankou - aj to je predsa investícia, ktorá prináša príjem...
Šuškalo sa, že odpočítatelná položka sa bude vzťahovať len na príjmy podľa § 5 a 6 (úroky sú podľa § 8). Ak zákon prejde v tomto znení, daň z úrokov sa už vracať nebude ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

veronikasad Pozri príspevok
Šuškalo sa, že odpočítatelná položka sa bude vzťahovať len na príjmy podľa § 5 a 6 (úroky sú podľa § 8). Ak zákon prejde v tomto znení, daň z úrokov sa už vracať nebude ...
Škoda, že sa nešušká aj o tom, že by som si ja ako nepodnikajúca fyzická osoba, ktorá má zdaňovaný príjem - úroky na účte - mohla uplatniť k týmto úrokom aj výdavky - poplatok za vedenie účtu. Potom by vo väčšine prípadov bolo úplne jedno, že by sa pri týchto príjmoch neuplatňovala nezdaniteľná časť, lebo poplatky sú väčšinou oveľa, oveľa vyššie ako prijaté úroky.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Keď za blížia voľby, každý iba klame,
všade bude pekné čisto a ihriska samé.
Potom o tom tichu zrazu iba Kaufland, Lidl, Tesco,
za domami bordel, detský plač a vreskot,

Stavajú sa garáže, obchodné pasáže,
čo to dnešným deťom ukáže,
keď vyrastú nech im to dokáže,
budú porušovať to čo systém zakáže,
budú robiť zas kamufláže

( H 16)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

martinaj Pozri príspevok
Ten súbeh dôchodku (starobného aj predčasného, resp. výsluhového) by som zakázala u štátnych zamestnancov. Keď si chcú k dôchodku prilepšiť, môžu podnikať, resp. zamestnať sa v obchodnej spoločnosti.

Tiež sa divím, prečo SP necháva dlhy niektorých dlžníkov rásť do veľkých výšok. Prečo sa nevymáha nezaplatené poistné po dosiahnutí nejakej pevne stanovenej sumy, resp. po uplynutí X mesiacov okamžite? Ak niekto neplatí, tak nech nepodniká a nezatína sekeru ešte hlbšie. Myslím si, že efektívnosť vymáhania pohľadávok SP je biedna. A aby sa vzápätí nezakladali nové spoločnosti a neprevádzal majetok a zamestnanci, osobám, ktoré založili takúto spoločnosť, čo dlží SP a ich konateľom by som nedovolila angažovať sa v novom podnikaní podľa obchodného zákonníka na X rokov. A výhovorku, že nevyšiel obchodný zámer by som neuznávala. Keď živnostníkovi nevyjde jeho obchodný zámer, SP mu nezaplatené poistné neodpustí. Tiež by som neuznávala vydieranie, že budú musieť prepustiť X ľudí, ak zaplatia poistné do SP. Podniká sa predsa za účelom dosahovania zisku a rozumný investor podnik zavrie, ak vytvára opakovane stratu. Nepodniká sa za účelom vytvárania pracovných miest. Horšie je to u nemocníc a pod.
Aj v zdravotníctve?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Stále tvrdím, že mala byť vláda Smer+ Kdh- ale Kdh sa rozhodlo ako sa rozhodlo...,ich vec...
Ich vec, ale nasa skoda.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

durisovad Pozri príspevok
Ich vec, ale nasa skoda.
A čo ste volili ?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
JAJA11 Pozri príspevok
A čo ste volili ?
Urcite nie marihuanu,ale slusny zivot.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
JAJA11 Pozri príspevok
A čo ste volili ?
Skôr, koho sme volili, či nie? Ja Fica. A Ty? Lebo u nás vľavo sme v pohode, ale vpravo tuším uniká z balónika plyn......
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
čaute, iba nahlas rozmýšľam
p. Ivetka niekedy dávnejšie povedala v telke, že chcú, aby sa uvoľnili miestá pre mladých. hmm ale prosím vás čo s tým vyriešili, že buď predčasný dôchodok , anebo práca?? nemvím vôbec. asi som nemchápavá. a ešte nechápem, čo je rozdiel medzi predčasným a starobným dôchodkom? prečo starobní môžu ďalej pracovať? keď už predčasní nemôžu, tak by nemali ani starobní nie?koľko by bolo voľných miest tým pádom??? či nerozmýšľam logicky? kto chce pracovať ďalej, tak má možnosť, lebo radši nebude poberať predčasný dôchodok. a tým pádom ako sa uvoľnilo jeho miesto pre mladých??? nejako

plne súhlasím s príspevkom kde sa spomínalo, že mali by zakázať predčasným dôchodcom pracovať. vo veľkom sa to zneužilo, ja by som bola dala predčasný dôchodok iba tým, ktorí stratili prácu.
aby ste ma nechápali zle, keby som bola v tých rokoch, tak aj ja by som zneužila ten predčasný dôchodok to mi verte, takže ich plne chápem Ja som hneď od začiatku hovorila, že je to diskriminácia voči nám, lebo my máme iba tú jednu almužničku a oni mohli brať až dva platy.
a ešte toľko, že koľko by ušetril štát, keby dávali predčasný dôchodok iba tým, ktorí stratili prácu nato radšej ani nepomyslím .
aj ja budem raz dôchodkyňa.....možno...... už sa iba toho dožiť
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Danila Pozri príspevok
Skôr, koho sme volili, či nie? Ja Fica. A Ty? Lebo u nás vľavo sme v pohode, ale vpravo tuším uniká z balónika plyn......
Keby len plyn, to by sme nejako vyvetrali, ale dost to smrdi.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

JAJA11 Pozri príspevok
A čo ste volili ?
No napriklad ja som volil Figela. Nechodi po dovolenkach v case dolezitych koalicnych rokovani, nepresazduje ziaden "konzervativny dom" ani iny projekt, na ktorom by sa mala strana nabalit za statne, ani som ho nepocul, ze by sa zastaval nejakych svojich (pripadnych - zdoraznujem) nominantov, ktory (by) si par dni po volbach prihrali "kseft".

Ja som spokojny s tym, co som volil.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

možno len lepšie vie Figel utajit svoje bočné aktivity... lebo také niečo ako politik s čistým štítom, nebodaj svedomím na Slovensku ešte nieje. Zatiaľ boli len zlí a ešte horší...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Urcite aj kefuje kade-tade, len sa mu to dari utajit. Mas pravdu.

...este som zabudol dodat, ze sa hovori "podla seba sudim teba". Ja som ho prave preto volil, ze je cestny a ma dlhodobo "cisty stit".
Naposledy upravil misomiso : 24.09.10 at 09:51
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mňa by skorej zaujímalo, čo tam ešte robia Chren so Švejnom???-už dávno mali letieť kade ľahšie...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Danila Pozri príspevok
Skôr, koho sme volili, či nie? Ja Fica. A Ty? Lebo u nás vľavo sme v pohode, ale vpravo tuším uniká z balónika plyn......
Nie neuniká vôbec....len nepovažujeme za potrebné sa vyjadrovať vždy a za každých okolností, najmä keď pejme pieseň dokola okolo stola...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
evina Pozri príspevok
Nie neuniká vôbec....len nepovažujeme za potrebné sa vyjadrovať vždy a za každých okolností, najmä keď pejme pieseň dokola okolo stola...
To nič, evina, to bola len skúška správnosti, vždy pripravení.....ani som netušila, že ešte aj čuch máme rozdielny....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mňa by skorej zaujímalo, čo tam ešte robia Chren so Švejnom???-už dávno mali letieť kade ľahšie...
Však vyčkaj času, jak hus klasu...Možno je v europarlamente narváno....
0 0
Janka 52 Janka 52

Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

Kvaka Pozri príspevok
K dôchodkom som svoj názor vyjadrila v príspevku v inej téme, opakujem aj tu.
Väčšina tvrdíme, že nie je žiadúce, aby dôchodcovia poberali dôchodok a súčasne pracovali. Takmer všade vo svete sa alebo pracuje alebo poberá dôchodok. Čo však núti dôchodcov, aby pracovali? Je to možno aj pocit chcieť byť ešte užitočný, získať príjem navyše, ale je to predovšetkým príležitosť prilepšiť si k nízkemu dôchodku. Tie prvé dva dôvody nie sú dôležité, kto sa chce realizovať môže na dohodu alebo inak. Príjem navyše? Tak sa ho bude treba zriecť, ak nie je nevyhnutný. Ale tu by som sa zamyslela nad tým tretím dôvodom. Naozaj sa dá vyžiť z takých nízkych dôchodkov? Nebude potom dôchodca nútený riešiť svoju zlú finančnú situáciu inak, protizákonne, čiernou prácou alebo nedajbože radikálne a zúfalo? Mohla by sa urobiť analýza pracujúcich dôchodcov a výšky ich dôchodkov a možno by sme boli prekvapení výsledkom. Na základe tejto analýzy by sa mohol určiť strop výšky dôchodku, pri ktorom sa súbeh poberania dôchodku a príjmu zo závislej činnosti ešte povolí, alebo ešte lepšie, strop súčtu výšky dôchodku a výšky príjmu. Príklad: dôchodkyňa upratovačka, dôchodok má napr. 300 eur, zarobí si mesačne upratovaním napr. 150 eur, príjem spolu 450 eur. Vyžije? Neviem. Dôchodca, zamestnanec v štátnej správe, dôchodok 900 eur, plat 1200 eur, príjem spolu 2100 eur. Stačí mu? Neviem.
Myslím, že by takéto riešenie dosť zabránilo čiernej práci dôchodcov a zároveň by sa uviedli do poriadku aj neprimerané výhody u niektorých dôchodcov.

Čo sa týka retroaktivity zákona, tak ak by sa zakázal súbeh práce a poberania predčasných dôchodkov u súčasných predčasných dôchodcov, ako by im vrátili to krátenie dôchodku? Podľa logiky by im mali za každých 30 dní odpracovaných bez poberania dôchodku tento zvýšiť o 0,5%? Alebo inak? Mali predsa určenú výšku predčasného dôchodku tak, že predčasný starobný dôchodok sa im krátil za každých začatých 30 dní od vzniku nároku na výplatu tohto dôchodku do dovŕšenia dôchodkového veku o 0,5%, teda za rok o 6%.
Tak ako je to vlastne s tými predčasnými - už "existujúcimi" dôchodcami? Ani oni nebudú môcť pracovať a brať predčasný dôchodok? Mám v tom nejaký chaos, každý deň je iná verzia
Naposledy upravil Janka 52 : 24.09.10 at 09:44
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Danila Pozri príspevok
Však vyčkaj času, jak hus klasu...Možno je v europarlamente narváno....
radičová aj tak ustúpi sulíkovi a ostanú tam kde sú...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať