Zavrieť

Porady

Navrh - odporucania novej vlade

K zalozeniu novej temy ma viedlo to, ze nam pan Mihal uz nebude radit ako a kde usetrit,lebo on / oni/ potrebuje vela usetrit. Preto sa chysta vela zmien. Mozno by bolo dobre, keby sme sem dali nejake pripomienky a navrhy a mozno by nieco aj zabralo. Ved ako citam tie ich navrhy, tak na jednej strane velmi setria, no na druhej strane rozdavaju, viac, ako je treba.
Zacnem:
1. Naco subeh zarobku a rodicovskeho prispevku?
Nie je rodicovsky prispevok ako nahrada za usly zarobok?
2. Zrusit subeh vsetkych starobnych dôchodkov a prijmu. Niet z coho vyplacat dôchodky a aj nadalej chcu terajsim dôchodcom ponechat pracu.A preco nie aj tam novym? Treba pristupovat jednotne k problemu. nie stale vynimky. Viem o vela pripadoch, ktori sa vzdaju dôchodku a budu radsej pracovat. Uz za jeden mesiac by videli,kolko by zostalo v kase.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Danila Pozri príspevok
Spýtaj sa Fica. Lebo on za všetko môže, beťár jeden.....
No veru aj môže, keď vládol, tiež za všetky problémy sveta mohli tí predchádzajúci.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
marjankaj Pozri príspevok
...A toto nie je súbeh?....
To závisí iba od toho, z ktorej strany sa na to pozeráš; ak zo strany poberateľa, tak nie .

„Platby majú pomôcť bývalým komisárom pri prechode na pracovný trh,“ dôvodí hovorca komisie Michael Mann. Platby vraj pomáhajú, aby si komisári „zachovali nezávislosť“.

... prechod na funkciu ministra podľa uvedeného treba podporiť aj finančne - nie je také jednoduché to zvládnuť. Ovšem som na pochybách s tou závislosťou - teda pán exkomisár sa stal závislým, a tie euráče ho od tej závislosti zbavia ?:

Podľa hovorcu ministra Figeľa Martina Krajčoviča sú platby náhradou za to, „že nemôžu vykonávať povolania, kde by mohli využívať informácie, ktoré získali ako komisári“.

... zvýraznené ma zarazilo - vychádza mi z toho, že buď ako komisár nezískal žiadne použiteľné informácie (potom je zbytočná funkcia komisára), alebo ako minister nepotrebuje žiadne informácie (lenže potom načo takýto minister) - alebo to len hovorcovia ako zvyčajne "perlia" - potom načo sú taktíto hovorcovia ?
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stefan2005 Pozri príspevok
To závisí iba od toho, z ktorej strany sa na to pozeráš; ak zo strany poberateľa, tak nie .
Veď to je jasné. Záleží od toho z ktorej strany sa na to pozerá.

Ja sa na to pozerám z mojej strany. Ja (teda my všetci) to financujeme.

A nemyslel som iba Figeľa, takí sú všetci ostatní.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ahojte, prosím Vás, ako chápete nasledovné nové odseky v zákone o sociálnom poistení? Tieto ustanovenia platia pre všetkých, nielen pre štátnu správu, ako sa pôvodne hovorilo.

§ 67 sa dopĺňa odsekmi 4 a 5, ktoré znejú:

„(4) Nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku nevzniká, ak poistenec ku dňu vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok je povinne dôchodkovo poistený ako zamestnanec alebo samostatne zárobkovo činná osoba.

(5) Nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku zaniká odo dňa jeho splátky splatnej po dni vzniku dôchodkového poistenia zamestnanca alebo povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby a opätovne vzniká odo dňa nasledujúceho po dni zániku tohto dôchodkového poistenia.“.



§ 293bt


(1) Ak nárok na predčasný starobný dôchodok vznikol do 31. decembra 2010, podmienky nároku na predčasný starobný dôchodok sa posudzujú a jeho suma sa určuje aj po 31. decembri 2010 podľa zákona účinného do 31. decembra 2010.

(2) Nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku poistenca, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok podľa zákona účinného do 31. decembra 2010 a ktorému po 31. decembri 2010 vznikne dôchodkové poistenie zamestnanca alebo povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby pred dovŕšením dôchodkového veku, sa posudzuje a jeho suma sa určuje za obdobie tohto dôchodkového poistenia podľa zákona účinného od 1. januára 2011.

(3) Ak poistenec, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok podľa zákona účinného do 31. decembra 2010 nedovŕši dôchodkový vek do 28. februára 2011, je povinne dôchodkovo poistený ako zamestnanec alebo samostatne zárobkovo činná osoba k 31. decembru 2010 a toto dôchodkové poistenie trvá po 28. februári 2011, nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku zaniká od splátky predčasného starobného dôchodku splatnej po 28. februári 2011. Nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku poistenca uvedeného v prvej vete sa posudzuje a jeho suma sa určuje za obdobie do 28. februára 2011 podľa zákona účinného do 31. decembra 2010 a za obdobie po 28. februári 2011 podľa zákona účinného od 1. januára 2011.

(4) Ak poistenec, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok podľa zákona účinného do 31. decembra 2010, nedovŕši dôchodkový vek do 28. februára 2011, je povinne dôchodkovo poistený ako zamestnanec alebo samostatne zárobkovo činná osoba k 31. decembru 2010, toto dôchodkové poistenie trvá aj po tomto dni a zanikne pred 1. marcom 2011, nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku sa posudzuje a jeho suma sa určuje za obdobie do zániku tohto dôchodkového poistenia podľa zákona účinného do 31. decembra 2010.

(5) Ak poistenec, ktorému bol priznaný predčasný starobný dôchodok podľa zákona účinného do 31. decembra 2010, je povinne dôchodkovo poistený ako zamestnanec alebo samostatne zárobkovo činná osoba k 31. decembru 2010, toto dôchodkové poistenie bude trvať po 28. februári 2011 alebo zanikne pred 1. marcom 2011 a v období od 1. januára 2011 do 28. februára 2011 dovŕši dôchodkový vek, nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku sa posudzuje a jeho suma sa určuje za obdobie do dovŕšenia dôchodkového veku podľa zákona účinného do 31. decembra 2010.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

michelle84 Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, ako chápete nasledovné nové odseky v zákone o sociálnom poistení? Tieto ustanovenia platia pre všetkých, nielen pre štátnu správu, ako sa pôvodne hovorilo.

§ 67 sa dopĺňa odsekmi 4 a 5, ktoré znejú:

„(4) Nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku nevzniká, ak poistenec ku dňu vzniku nároku na predčasný starobný dôchodok je povinne dôchodkovo poistený ako zamestnanec alebo samostatne zárobkovo činná osoba.

(5) Nárok na výplatu predčasného starobného dôchodku zaniká odo dňa jeho splátky splatnej po dni vzniku dôchodkového poistenia zamestnanca alebo povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby a opätovne vzniká odo dňa nasledujúceho po dni zániku tohto dôchodkového poistenia.“.
Z návrhu § 67 vyplýva, že žiadny predčasný dôchodca nebude môcť poberať súčasne dôchodok a aj mzdu. Pýtaš sa na konkrétne odseky, tak ja to čítam takto: odsek 4 - nárok na predčasný dôchodok mu nevznikne, ak ku dňu vzniku nároku pracuje, to znamená, že nemôže požiadať o predčasný dôchodok, kým je zamestnaný, resp. kým je SZČO (je dôchodkovo poistený) a odsek 5- sa týka už poberateľa tohto dôchodku, teda nárok na dôchodok mu zaniká dňom, kedy sa zamestná alebo sa stane SZČO a opäť mu vzniká dňom, kedy skončí toto zamestnanie.

Tie prechodné ustanovenia riešia len súčasných poberateľov predčasného dôchodku v prípade, ak do 28.2 2011 dovŕšia dôchodkový vek alebo nedovŕšia. Tí, čo nedovŕšia, sa musia rozhodnúť, či dajú výpoveď do konca roka, (výpovedná doba 2 mesiace) a ak im k 28.2. 2011 pracovný pomer zanikne, ešte dva prvé mesiace v roku 2011 majú nárok na predčasný dôchodok.
Naposledy upravil Kvaka : 26.09.10 at 13:13
2 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tweety Pozri príspevok
No veru aj môže, keď vládol, tiež za všetky problémy sveta mohli tí predchádzajúci.
Majka, ja som Ťa iba chcela na chvíľku počuť....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
To je sila. Spolu s ministerským platom tak dostáva mesačne viac ako 14600 eur.

Mohol odmietnuť, ale možno chce dotovať výstavbu diaľníc, ktovie?
...mohol ...

Inak sa opýtam :

" TY by si odmietla ...??? "

JA už dopredu odpoviem ...NIE .........ale povedzme , že by som aspoň nejakú čiastku na dobročinné účely dal ...mám/mal by som kde dať ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Môj návrh:
okamžite začať znovu budovať poľnohospodárstvo, inak pokapeme hladom. S našou ekonomikou sme sa ocitli v dobe pred 100 rokmi a teda tam aj musíme začať. Nemáme euráče na nové továrne, zatiaľ máme peniaze len na vyplácanie všelijakých podpôr v nezamestnanosti a všelijakých príspevkov na vytváranie nových pracovných miest - ktoré sa vyplácajú tým nesprávnym ľuďom, lebo nové pracovné miesta - sa nevytvárajú.

Za tieto prachy nech štát založí štátom prísne kontrolované napr. nejaké družstvá, či čo (právnici poradia) a nech sa okamžite, ale veľmi rýchlo zamestnajú najmä neprispôsobiví občania. Tie peniaze čo sa dávajú na políciu čo aj tak nič nevyšetrí, na súdy čo aj keď odsúdia, ale nič nevymôžu, na všelijakých sociálnych pracovníkov čo sa týmito ľuďmi musia zaoberať - sa tu predsa môžu krásne použiť.

P. Mihálovi odkazujem, aby sa poradil s našimi obetavými gazdinkami čo dokážu výjsť z podpory a vychovávať slušné deti čo navštevujú školy. Keď naše slovenské ženy aj bez vysokých škôl dokážu z takmer ničoho riadiť mikroekonomicky domácnosť, dokázali by si poradiť aj s miliónmi v štáte.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Hubatá, a kde sa potom budú budovať nové obchodné centrá, keď na úrodnej pôde znovu polnohospodári zasejú obilie ...
Na okrajoch (nielen) nášho mesta rastú ako huby po daždi.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Veď to ..... a sú prázdne, lebo Slovák už nemá na nákupy euráče.
Menežment je v nich zahraničný, takže aj naše ťažko zarobené euráčiky odtekajú do zahraničia. To naši slovenskí, vysokoškolsky vzdelaní nezamestnaní by nevedeli riadiť nejaký poondiaty obchodný reťazec? Predavačky sú naše, lebo tie zarábajú 500 €, menežment zahraničný čo zarába 10 x toľko. Výrobky sa predávajú zahraničné t.j. čo na ich exporte k nám bohatnú zahraničné firmy, vozia ich po diaľniciach v kamiónoch a tak zasa len nám nivočia našu krajinu. V zahraničných firmách robia naši ľudia: zbierajú pomaranče v Grécku, paradajky v Španielsku, olivy v Taliansku, mäso sa dováža z Anglicka (a nie sú to tí istí vysokoškolsky vzdelaní mladí ľudia čo by dokázali menežovať obchodný reťazec ...... hmmm ?)

Tak kde sú naše pracovné príležitosti?
Naposledy upravil hubatá : 26.09.10 at 19:30
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Až na to,že náš hydinársky podnik končí,lebo slovenské gazdinky počítaju a hydinu nakupuju v Poľsku.Musela by si zavrieť hranice.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
Veď to ..... a sú prázdne, lebo Slovák už nemá na nákupy euráče.
Menežment je v nich zahraničný, takže aj naše ťažko zarobené euráčiky odtekajú do zahraničia. To naši slovenskí, vysokoškolsky vzdelaní nezamestnaní by nevedeli riadiť nejaký poondiaty obchodný reťazec? Predavačky sú naše, lebo tie zarábajú 500 €, menežment zahraničný čo zarába 10 x toľko. Výrobky sa predávajú zahraničné t.j. čo na ich exporte k nám bohatnú zahraničné firmy, vozia ich po diaľniciach v kamiónoch a tak zasa len nám nivočia našu krajinu. V zahraničných firmách robia naši ľudia: zbierajú pomaranče v Grécku, paradajky v Španielsku, olivy v Taliansku, mäso sa dováža z Anglicka (a nie sú to tí istí vysokoškolsky vzdelaní mladí ľudia čo by dokázali menežovať obchodný reťazec ...... hmmm ?)

Čo na to p. Mihál, kde sú naše pracovné príležitosti?
...a poviem Ti ????...ale slušné slovo to nie je ...........
...ja radšej nič ...zasa sa do mňa pustíte ...že reťazec ...

ALE ...hm , neriadil chlapec nejaký ten oný ...

http://www.mosr.sk/index.php?ID=22

0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
buchač Pozri príspevok
...ja radšej nič ...zasa sa do mňa pustíte ...že reťazec ...

ALE ...hm , neriadil chlapec nejaký ten oný ...

http://www.mosr.sk/index.php?ID=22

Keby platili Baťove zásady, veru by tu takto tento tiežodborník nesvietil:


Ďalší súbor Baťových zásad sa týkal priamo ľudí vo vedení. O nutnosti totálnej angažovanosti vedúcich pracovníkov sa nikdy nepochybovalo. Ak niekto chcel byť
povýšený do vedúcej funkcie, musel osobne vyrobiť pár topánok. Baťa trval na tom, že každý vedúci pracovník musí byť nahraditeľný a že treba stále skoliť a vychovávať nových schopných vodcov. Výsledkom toho bola podniková „Škola práce a riadenia Tomáša Baťu“.

3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Danila Pozri príspevok
Keby platili Baťove zásady, veru by tu takto tento tiežodborník nesvietil:


Ďalší súbor Baťových zásad sa týkal priamo ľudí vo vedení. O nutnosti totálnej angažovanosti vedúcich pracovníkov sa nikdy nepochybovalo. Ak niekto chcel byť
povýšený do vedúcej funkcie, musel osobne vyrobiť pár topánok. Baťa trval na tom, že každý vedúci pracovník musí byť nahraditeľný a že treba stále skoliť a vychovávať nových schopných vodcov. Výsledkom toho bola podniková „Škola práce a riadenia Tomáša Baťu“.

...u nás je to naopak ...

U nás naopak ...počnúc " najvyšším oným pánom premiérom "...nezabudnuteľný zážitok, ten pohľad ne stisnuté zuby ...až mu čeľustné kĺby skoro vybehli ...
O výchove nových vodcov ???...veď to pomaly ako za niektorých cisárov Rímskej ríše...skôr nasledovníci "pokapú " , ako sa k moci dostanú ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka Pozri príspevok
To je sila. Spolu s ministerským platom tak dostáva mesačne viac ako 14600 eur.

Mohol odmietnuť, ale možno chce dotovať výstavbu diaľníc, ktovie?
No vidíš a za ten plat sa ako eurokomisár podieľal na kontrole gréckeho hospodárstva, alebo čo tam tí eurokomisári robia či oni nič oni muzikanti?
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Júj a čo to je 14600 eur v dnešnej dobe? Zaplatí šeky, elektriku, hypotéku a čo mu ostane?
Ale veď sa nestrachuj možno robí aj manželka, veď aj vo vašej rodine robíte dvaja nie? A to uvidíš to daňové priznanie možno má staršie auto olcit ako jeden z jeho straníckych kolegov
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač Pozri príspevok
...mohol ...

Inak sa opýtam :

" TY by si odmietla ...??? "

JA už dopredu odpoviem ...NIE .........ale povedzme , že by som aspoň nejakú čiastku na dobročinné účely dal ...mám/mal by som kde dať ...
Ako pozerám tak vek by mohol mať aj predčasný starobný dôchodok keby si švihol tak to do Vianoc aj stihne vybaviť no nedopriali by ste mu ho chudáčikovi?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
buchač Pozri príspevok
...u nás je to naopak ...

U nás naopak ...počnúc " najvyšším oným pánom premiérom "...nezabudnuteľný zážitok, ten pohľad ne stisnuté zuby ...až mu čeľustné kĺby skoro vybehli ...
O výchove nových vodcov ???...veď to pomaly ako za niektorých cisárov Rímskej ríše...skôr nasledovníci "pokapú " , ako sa k moci dostanú ...
Juraj, Ty všetko vidíš na zeleno. Ja keď spomeniem pána Baťu, tak ani nie veľmi preto, ako vychovať nových vodcov, ale ako sa vrátiť k Baťovym myšlienkam. Poznáme jeho názor na hospodársku krízu. Oj, a ako veľmi pravdivý. Poznáme jeho prosperitu fabriky počas svetovej hospodárskej krízy, poznáme jeho princípy podnikania, poznáme jeho názor na robotníka, vieme, prečo spolu s ním obedoval v kantíne, a možno aj preto bol zárobok jeho robotníka 8x vyšší ako robotníkov v iných fabrikách. Ak spomeniem Baťu, nie je to žartovný, ale vcelku vážny tón. Možno som ho sem pripomenula ako odkaz našim mocipánom, nech skúsia oprášiť jeho učenie. Ale to je založené aj na princípe morálky. A sme v čudu.....
5 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Danila Pozri príspevok
....ale ako sa vrátiť k Baťovym myšlienkam...
... ak by niekoho zaujímal tento fenomen, tak na jednom mieste trocha viacej:
http://www.zlin.estranky.cz/clanky/b...tem-_batismus_
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pavol54 Pozri príspevok
No vidíš a za ten plat sa ako eurokomisár podieľal na kontrole gréckeho hospodárstva, alebo čo tam tí eurokomisári robia či oni nič oni muzikanti?
Kým napíšeš zisti si - robil eurokomisára pre oblasť vzdelania....

Na rozdiel od mnohých dostáva tie peniaze za prácu, ktorú tam ako eurokomisár odviedol. Tak sú tam schválené predpisy. Mal to odmietnuť, nemal? Ťažká otázka- choď robiť eurokomisára, a potom odpovedz....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať