Zavrieť

Porady

DPH a záloha splátkový predaj?

Ahojte poradcovia .


Mám takýto problém.
FO si objednala v mesiaci 07/2005 vo firme MAN Nákladný automobil. Pri objednávke zaplatil zálohu 300.000,- Sk. Firma mu na uvedenú sumu vystavila faktúru pre odpočet DPH. Bola dohodnutá doba dodávky predmetného automobilu 3 mesiace. V zdaňovacom období som uplatnila odpočet dane v tuzemsku na základe faktúry od dodávateľa z poskytnutej zálohy.

V mesiaci 10/2005 bol predmetný automobil dodaný. Bola vypracovaná kúpno predajná zmluva medi firmou MAN a FO a ČSOB leasing a.s., nakoľko sa predmetná FO rozhodla , že uvedený automobil splatí na základe splátkového kalendára počas 13 riadnych splátok. V tejto kúpno predajnej zmluve je zároveň prevedená pohľadávka FO voči MAN /predmetná záloha 300.000,-/ ktorú FO zaplatila pri objednávke. MAN vyfakturovale predmetný automobil ČSOB leasing a.s., kde odpočítala predmetnú zálohu a žiadala doplatiť len rozdiel.

Následne ČSOB leasing a.s. predala tento automobil predmetnej FO.
Moja otázka znie ? Je v poriadku odpočet DPH v mesiac 07/2005 z predmetnej zálohy?
Budem v mesiaci 10/2005 správne účtovať faktúru o nákupe predmetného automobilu od ČSOB leasing a.s. v celkovej sume + 19% DPH a urobím odpočet už odpočítanej zálohy a DPH, ktorá je v kúpno predajnej zmluve uvedená ? Je to tzv. Splátkový predaj PARTIS.Za vyjadrenia a názory ďakujem a zostávam s pozdravom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPH a záloha splátkový predaj?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.