Zavrieť

Porady

Prenájom MV

Prajem pekný deň, mám jednu otázočku:

Môže konateľ spoločnsti- FO prenajať tejto spoločnosti MV bezodplatne, samozrejme na základe zmluvy o bezodplatnom prenájme, pričom v zmluve sa určí, že všetky náklady s údržbou MV a náklady na PHM znáša spoločnosť, ktorá samozrejme zaplatí aj cestnú daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Karina
    Prajem pekný deň, mám jednu otázočku:

    Môže konateľ spoločnsti- FO prenajať tejto spoločnosti MV bezodplatne, samozrejme na základe zmluvy o bezodplatnom prenájme, pričom v zmluve sa určí, že všetky náklady s údržbou MV a náklady na PHM znáša spoločnosť, ktorá samozrejme zaplatí aj cestnú daň.
    Celkom bezodplatne prenajímať by som neradila. Daň z motorových vozidiel platí majiteľ vozidla, nie je nákladom spoločnosti (ani poisteie), suma môže byť zahrnutá do nájomného.

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Dobrý deň,

    prenajímame si autá z autopožičovní na určité dni v mesiaci.Je povinnosťou našej spoločnosti zaplatiť za ne cestnú daň? A keby sme ich mali prenajaté napr.na pol roka,cestná daň je záležitosťou prenajímateľa alebo našej spoločnosti?
    Za odpoveď ďakujem.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    podľa mňa autopož.je povinná si zaplatiť cest.daň, pretože autá používa na podnikanie formou prenájmu. Vy keby ste zaplatili cestnú daň nemáte nárok si ju dať do daňových výdavkov. Cestná daň by mala byť záležitosťou prenajímateľa, ved Vám dosť veľkú čiastku faktúruju za požičanie auta. To je môj názor určite sa ďalši pridajú.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Bezodplatný prenájom radšej nie. Potom by som to riešila zmluvou o výpožičke MV. Cestnú daň si v každom prípade platí majiteľ, aj poistné. Ostatné výdavky môže na základe výpožičky účtovať firma. Pripájam vzor zmluvy o výpožičke.Pri prenájme hrozí, že Vám to dajú dodaniť, nakoľko je to medzi ekonomicky prepojenými osobami....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.