Zavrieť

Porady

Stravné lístky

dobrý deň,

Chcela by som sa Vás , ako je to so stravným lístkom, ked čerpám dovolenku,
alebo som na ošetrení u lekára, nepatrí mi na ten deń?

ďakujem
Usporiadat
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Zamestnávateľ je povinný zabezpečiť stravu zamestnancom v priebehu pracovnej zmeny . Ak to nemáte zakotvené v kolektívnej zmluve, že môžete poskytovať stravu aj počas dovolenky... tak nemáš nárok na stravný lístok ak nie si v práci.
0 0
Jogobela Jogobela

Jogobela je offline (nepripojený) Jogobela

ešte ten paragraf - návšteva u lekára. Ak som u lekára, potom ešte odpracujem 4 hodiny mám nárok na stravný lístok?
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Áno, keď ospracuješ 4 hod. máš nárok na stravný lístok
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jogobela
ešte ten paragraf - návšteva u lekára. Ak som u lekára, potom ešte odpracujem 4 hodiny mám nárok na stravný lístok?
Ak si u lekára len niekoľko hodín a potom odpracuješ ešte viac ako štyri hodiny,tak áno, máš nárok na stravenku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Yvvetta
Áno, keď ospracuješ 4 hod. máš nárok na stravný lístok
Nesúhlasí s týmto.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A keď zamestnanci pracujú napr. v sobotu, nedeľu - výnimočné stavy, lebo tieto dni u nás nie sú pracovné, patria im stravné lístky?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Patria, ale ak sú ako nadrábanie náhradného voľna, potom nie.
0 0
raimonda raimonda

raimonda je offline (nepripojený) raimonda

ak zamestnanec pracuje v sobotu ja mu stravenky nedavam ved ma za to zaplatene/praca v sobotu a nadcas/ alebo porusujem nejaky paragraf?
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Nárok na stravné a mzdové nároky zamestnanca sú dve odlišné veci a treba ich aj odlišne posudzovať. V prípade nároku na stravné treba vychádzať zo Zákonníka práce, ak má odpracovaný príslušný počet hodín, tak má nárok na podanie stravy.
0 0
raimonda raimonda

raimonda je offline (nepripojený) raimonda

cize ako som pochopila ak ma aj v sobotu odpracovane viac ako 5hodin mu patri stravenka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raimonda
cize ako som pochopila ak ma aj v sobotu odpracovane viac ako 5hodin mu patri stravenka
Patrí, pretože je to viac ako 4 hodín.
0 0
tatiana3333 tatiana3333

tatiana3333 je offline (nepripojený) tatiana3333

chcela by som sa spytat niekoho, kto ma skusenost s kontrolou, aka sankcia nam hrozi v pripade, ze v roku 2005 a ani roky predtym sme zamestnancom, ktori odpracovali pocas soboty a nedele v ramci nadcasov viac ako 4 hodiny za smenu neposkytovali stravne listky. Zamestnancom poskytujeme gastrolistky presne na pocet pracovnych dni v mesiaci po odpocitani dovolenky z minuleho mesiaca a celodenneho osetrenia. Ak sa uvedene listky poskytuju aj na nadcasy v trvani viac ako 4 hodiny, nie su predmetom dane z prijmu? Na stravne listky prispievame vo vyske 55% do maximalnej moznej vysky, t.c. 44 Sk. Poskytujeme aj prispevok zo socialneho fondu.


Dakujem za odpoved
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Tweety
Patrí, pretože je to viac ako 4 hodín.
Mal pracovať na základe vopred určeného rozvhu v sobotu ? Už sa opakujem, ale aj tak doporučujem pozorne prečítať § 90 ZP ods. 1, kde je definovana pracovná zmena , tak sa vratiť k pracovnému času - § 85 a až potom prejsť k § 152 . Pekný deň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Peťo
Mal pracovať na základe vopred určeného rozvhu v sobotu ? Už sa opakujem, ale aj tak doporučujem pozorne prečítať § 90 ZP ods. 1, kde je definovana pracovná zmena , tak sa vratiť k pracovnému času - § 85 a až potom prejsť k § 152 . Pekný deň.
§152 ZP: na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako 4 hodiny. Takže neviem, prečo taká odpoveď v príspevku.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tiež dostávame stravné lístky na každý odpracovaný deň a chcem sa opýtať, či aj konateľ spoločnosti ktorý pracuje na pracovnú zmluvu, správne tieto stravné lístky dostáva. Samozrejme, okrem toho si nosí ešte rôzne doklady na prepreplatenie tzv. reprezentačného.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VERONIKA6
Tiež dostávame stravné lístky na každý odpracovaný deň a chcem sa opýtať, či aj konateľ spoločnosti ktorý pracuje na pracovnú zmluvu, správne tieto stravné lístky dostáva. Samozrejme, okrem toho si nosí ešte rôzne doklady na prepreplatenie tzv. reprezentačného.
Keď každý zamestnanec, tak každý, teda aj on. To ostatné je úplne iná kapusta.
Má pracovnú zmluvu, teda je zamestnanec.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

To máš pravdu a ďakujem.
0 0
papmi papmi

papmi je offline (nepripojený) papmi

Jogobela
dobrý deň,

Chcela by som sa Vás , ako je to so stravným lístkom, ked čerpám dovolenku,
alebo som na ošetrení u lekára, nepatrí mi na ten deń?

ďakujem
ako je to počas dočasnej práceneschopnosti, patria stravné lístky alebo nie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nie, po dobu PN-ky nemá zamestnanec nárok na stravný lístok. Neviem, či je to možné dohodnúť v kolektívnej zmluve, ale štandarne lístok nedostane.
0 0
papmi papmi

papmi je offline (nepripojený) papmi

hneď som si to myslela
0 0
Načítať ďalšie