Zavrieť

Porady

DPH a doklad za ubytovanie z EU

Konateľ bol na výstave v ČR a platil ubytovanie 1500,-CZK firemnou platobnou kartou. Obdržal príjmový pokl.doklad z hotela na meno našej firmy, kde je uvedená suma spolu + je tam uvedené, že je to vrátane 5% DPH. Príjmový doklad obsahuje IČO aj DIČ CZ. Ako mám zaúčtovať DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Podľa mňa miestom dodania služby je jednoznačne ČR, na odpočet DPH nie je nárok, česká DPH je súčasťou celkového nákladu na ubytovanie - neúčtuje sa osobitne.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Jess, si registrovaná v ČR ako plátca DPH? Ak nie, DPH si uplatniť nemôžeš a celú sumu za ubytovanie dávaš do N.
    Podobne je to aj s dokladmi z PHM. na pumpe sa Ťa nikto nepýta, či si Čech alebo Slovák , alebo neviem čo.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Súhlasím s Vami, iba podotknem, že keby sa jednalo o vysokú sumu DPH, nemusí sa dať do nákladov, ale je možné ju žiadať od Finančného úřadu v Praze, nevýhoda je ale v tom, že spomínanú DPH Vám vrátia až po uplynutí 1 roka.

    DPH a doklad za ubytovanie z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.