Zavrieť

Porady

materská-SZČO

Ahojte, som zamestnancom do 31.12.2005 a od 1.1.2006 budem mať živnosť. Lenže v apríli nastupujem na materskú. Z ktorého VZ sa mi bude rátať materská? z roku 2005? A budem si musieť od januára platiť odvody do SP a ZP? včul dál
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Montina,

    ak si odpracovala celý rok 2004 a 2005 ako zamestnanec bez prerušenia, bude tvoj VZ rok 2004, pretože materské sa ti vypočíta v rámci ochrannej lehoty 6 mesiacov k dňu zániku poistenia ( § 54, ods.3 zákona č.461/2003 Z.z. o SP).
    Platenie odvodov:
    ZP - áno, od 1.1.2006 minimálne 14% z minimálnej mzdy 6.900 Sk, to znamená 966 Sk,
    SP - nie, iba keď chceš dobrovoľne.
    Naposledy upravil ajobs : 30.11.05 at 14:08

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Keby si pracovala celý rok 2005 a ešte aj 1.1. (2.1.2006), potom by RO bol rok 2005. Keďže však končíš PP 31.12.2005, a potom už nebudeš mať VZ, tak si 6 mesiacov v ochrannej lehote ( § 32,ods.2 b/ ), vypočíta sa ti materské z RO, ktoré bolo ku dňu zániku NP, a to bolo 31.12.2005 ( § 54, ods.3 ). Tak preto rok 2004, ale sú aj iné možnosti. O tom trochu neskôr, momentálne mám veľa práce

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    SI zlatý ďakujem, tak keď budeš mať čas, tak sa mi ozvi súkromnou správou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.