Zavrieť

Porady

Plati pokutu majitel vozidla alebo vodic ?

pocujte Dobry den, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Naposledy upravil panslav : 05.11.10 at 11:14
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

panslav Pozri príspevok
pocujte, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
To je čo za oslovenie? nehnevaj sa, ale také sa tu nenosí.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
day day

day je offline (nepripojený) day

platis ty, potom pytaj € od toho kto tam parkoval,
auto je "zbran" poziciava sa naozaj len vynimocne, zodpovednej osobe
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

panslav Pozri príspevok
pocujte Dobry den, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Povedať môžeš, ale neviem, či Ti to bude na niečo platné. Pokutu v tomto prípade platí majiteľ vozidla.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

dalsi lolo, co sa hra na majstra sveta a snazi vydrbat so systemom

policia nepotrebuje dokaz ze si parkoval ty ... obratia sa na majitela auta s otazkou komu zveril v danom case motorove vozidlo ... ak to neoznami, dostane pokutu on, a radovo vyssiu ako za mizerne parkovanie na zeleni ...
osobu blizku mozes skusit pouzit, ale bude to mat presne opacny vplyv na riesenie, lebo policia hned uvidi, ze ma proti sebe vychcalka ...
0 1
george303 george303

george303 je offline (nepripojený) george303

O tejto vyhovorke som pocul aj ja ale neverim tomu ze to funguje... to by potom neplatil pokuty nikto
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Tweety Pozri príspevok
Povedať môžeš, ale neviem, či Ti to bude na niečo platné. Pokutu v tomto prípade platí majiteľ vozidla.
pokutu zaplati majitel, ale nie za spachany priestupok (ten bude odlozeny pre neznameho pachatela), ale za neoznamenie mena a adresy osoby, ktorej zveril vedenie motoroveho vozidla
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

bubkoch Pozri príspevok
pokutu zaplati majitel, ale nie za spachany priestupok (ten bude odlozeny pre neznameho pachatela), ale za neoznamenie mena a adresy osoby, ktorej zveril vedenie motoroveho vozidla
No ale podla ustavy mam pravo nevypovedat ak by blizkej osobe hrozilo stihanie alebo take nieco
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

panslav Pozri príspevok
No ale podla ustavy mam pravo nevypovedat ak by blizkej osobe hrozilo stihanie alebo take nieco
to uz u nas neplati, v CZ to chcu zrusit tiez
(to by nikto neplatil pokuty)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

panslav Pozri príspevok
No ale podla ustavy mam pravo nevypovedat ak by blizkej osobe hrozilo stihanie alebo take nieco
Trestné stíhanie za parkovanie na trávniku?
Myslíš, že naše súdy nemajú iné veci na robote?

Nik ťa nenúti vypovedať. Len ti ako majiteľovi auta príde šek a zaplať. Ty si za svoj majetok zodpovedný. A či sa potom chceš vysporiadať s niekým, kto ti danú škodu spôsobil, je len na tebe.
Ak budeš špekulovať, nezabudni, že dnes sa s tebou nikto "párať" nebude,len posunú pohľadávku na vymáhanie exekútorovi a zaplatíš niekoľkonásobne viac.


PS : myslíš, že si prvý ,ktorý vymyslel takúto múdrosť ako sa vyhnúť pokute?...ach jáááj !
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
panslav Pozri príspevok
No ale podla ustavy mam pravo nevypovedat ak by blizkej osobe hrozilo stihanie alebo take nieco
..

..a keď máš tak dobre preštudovanú ústavu, mal by si aj vedieť, kedy kto platí pokutu...a hlavne, kde sa parkuje...
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Podľa § 17 zákona 171/1993 Z.z. Oprávnenie požadovať vysvetlenie je policat oprávnený požadovať potrebné vysvetlenie od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku, ale podľa ods 4 vysvetlenie môže odmietnuť iba osoba, ktorá by ním sebe alebo blízkej osobe spôsobila nebezpečenstvo trestného stíhania, a ak ide o priestupok, nebezpečenstvo postihu za priestupok
Ako prevádzkovateľ vozidla som síce zodpovedný komu zverím vozidlo, ale nie za jeho konanie, prípadnú škodu uhradím z poistky.

Teraz, zverím blízkej osobe vozidlo na cestu do zamestnania, tam ona povie, Jano zober si kľúče, zle zaparkujú, Jano ale povie že on vozidlo neviedol, blízka osoba nevie kto viedol vozidlo. kto zaplatí pokutu, je blízka osoba poviná zisťovať kto viedol vozidlo alebo je to vecou polície?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mestskú políciu nezaujíma, kto to zaparkoval na trávnik, ale komu patrí auto na trávniku a jemu pošlú finančný pozdrav.
panslav
MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Toto ich vôbec nebude zaujímať, zodpovedáš sa svoje vozidlo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
panslav Pozri príspevok
pocujte Dobry den, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Tak to si ešte fajn obišiel ...

U nás rovno , v tom lepšom prípade papuču dávajú ...a Ty si ich pekne krásne zavoláš na jej odstránenie ...a rád ešte aj zaplatíš ...

A rád by si bol , ak Ti ho rovno nezobrali na plošine niekde , na centrálne zhromaždisko . Tam sa potom terigať , nervoziť ...a v neposlednej miere aj zaplatiť ...

Ale čo už , veď vravieť môžeš , čo len chceš ...aj tú " O červenej čiapočke a vlkovi "...
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
misoft Pozri príspevok
Mestskú políciu nezaujíma, kto to zaparkoval na trávnik, ale komu patrí auto na trávniku a jemu pošlú finančný pozdrav.

Toto ich vôbec nebude zaujímať, zodpovedáš sa svoje vozidlo.
Zodpovedáš za škody spôsobené prevádzkou motorového vozidla a to je rozdiel. Nezastávam sa nikoho, parkovať bezočivo je svinstvo, pokutu za to schvaľujem. Otázne je, prečo je málo parkovacích miest, či by nebolo možné uľahčiť život aj motoristom ak si už platia také nemalé poplatky za všetko možné. Myslím, že ak by som už v takomto prípade chcel vybabrať s policajtami a to aj keby mi dali papuču, tak im nahlásim, že mi auto asi niekto ukradol a nech mi dokazujú, že to tak nebolo. Kto ho tam odstavil neviem.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

dad111
Otázne je, prečo je málo parkovacích miest, či by nebolo možné uľahčiť život aj motoristom ak si už platia také nemalé poplatky za všetko možné.
Toto nie je v kompetencii Mestskej polície - tá má podľa zákona a zriaďovateľa (mesta) svoje úlohy. Jej úlohou nie je sa zaoberať nedostatkom parkovacích miest. To je úlohou samosprávy. Tu by si - možno ako potenciálny majiteľ vozidla - u Mestskej polície neuspel a u mestských pánov? - tí by len pokyvkali hlavou a život by šiel ďalej.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

Toto tu sa volá porada.Tak raďte,ale nepíšte nezmysly.Momentálne je stav taký,že majiteľ buď povie,kto bol vodičom pri takomto parkovaní,alebo zaplatí za to,že túto info odmietol poskytnúť.Ako tu môže nejaký "radič" napísať,že osoba blízka už u nás neplatí.SR pristúpila a akceptovala Listinu zákl.práv a slobôd.Tak akože neplatí? Ide o to,či sa vzťahuje aj na priestupky.U tresných činov je to jasné.ZAPAMATAJTE si navždy:Za spáchaný priestupok môže platiť len priestupca! To je ten,čo priestupok spáchal.Majiteľ platí za to,že odmietol identifikovať priestupcu.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Lenže majiteľ nie je povinný identifikovať priestupcu. Je síce pravda, že podľa predpisu, nesmie majiteľ zveriť vedenie vozidla osobe, ktorej totožnosť nepozná a je teda povinný aj oznámiť jej totožnosť. Ale v tom istom predpise je ďalej napísané aj to, aké má povinnosti vodič. A medzi jeho povinnosťami už toto nie je. On teda môže zveriť vedenie vozidla aj osobe, ktorej totožnosť nepozná a nemá teda koho identifikovať. Takže dvojité požičanie.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

dad111 Pozri príspevok
Lenže majiteľ nie je povinný identifikovať priestupcu. Je síce pravda, že podľa predpisu, nesmie majiteľ zveriť vedenie vozidla osobe, ktorej totožnosť nepozná a je teda povinný aj oznámiť jej totožnosť. Ale v tom istom predpise je ďalej napísané aj to, aké má povinnosti vodič. A medzi jeho povinnosťami už toto nie je. On teda môže zveriť vedenie vozidla aj osobe, ktorej totožnosť nepozná a nemá teda koho identifikovať. Takže dvojité požičanie.
Toto je tiež spôsob argumentácie a podľa mňa právne správny.Ja si myslím,že ustanovenie poslednej vyhlášky,kedy majiteľ musí pod hrozbou sankcie stotožniť aj osobu blízku je protiústavné,ale kto sa bude súdiť?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
onical Pozri príspevok
Toto tu sa volá porada.Tak raďte,ale nepíšte nezmysly.Momentálne je stav taký,že majiteľ buď povie,kto bol vodičom pri takomto parkovaní,alebo zaplatí za to,že túto info odmietol poskytnúť.Ako tu môže nejaký "radič" napísať,že osoba blízka už u nás neplatí.SR pristúpila a akceptovala Listinu zákl.práv a slobôd.Tak akože neplatí? Ide o to,či sa vzťahuje aj na priestupky.U tresných činov je to jasné.ZAPAMATAJTE si navždy:Za spáchaný priestupok môže platiť len priestupca! To je ten,čo priestupok spáchal.Majiteľ platí za to,že odmietol identifikovať priestupcu.
..



..no tvoj úvod je fakt úžasný....najlepšie je, ak sa majiteľ témy nebude pýtať na nezmysly, pokutu zaplatí a nebude vymýšlať, ako sa vyhnúť povinnosti...a obehnúť zákon...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

dad111 Pozri príspevok
Lenže majiteľ nie je povinný identifikovať priestupcu. Je síce pravda, že podľa predpisu, nesmie majiteľ zveriť vedenie vozidla osobe, ktorej totožnosť nepozná a je teda povinný aj oznámiť jej totožnosť. Ale v tom istom predpise je ďalej napísané aj to, aké má povinnosti vodič. A medzi jeho povinnosťami už toto nie je. On teda môže zveriť vedenie vozidla aj osobe, ktorej totožnosť nepozná a nemá teda koho identifikovať. Takže dvojité požičanie.
v zakone je jasne napisane, ze majitel vozidla ma POVINNOST oznamit meno a adresu osoby, ktorej zveril vedenie motoroveho vozidla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať