Zavrieť

Porady

Plati pokutu majitel vozidla alebo vodic ?

pocujte Dobry den, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Naposledy upravil panslav : 05.11.10 at 11:14
Usporiadat
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
bubkoch Pozri príspevok
v zakone je jasne napisane, ze majitel vozidla ma POVINNOST oznamit meno a adresu osoby, ktorej zveril vedenie motoroveho vozidla
Prečítaj si ešte raz a pomaly čo som napísal. V zákone sú vymenované povinnosti tak majiteľa ako aj vodiča. Medzi nimi je rozdiel v tom, že vodič môže zveriť vedenie vozidla hocikomu, majiteľ len osobe ktorej totožnosť pozná. Ja ako majiteľ oznámim osobu ktorej som vozidlo zveril, ale ten nemôže oznámiť meno osoby, ktorej on zveril moje auto, pretože žiadny zákon mu nezakazuje požičať auto hocikomu neznámemu. Je to nezmysel, ale právne čistý. Samozrejme toto som napísal svojimi slovami. Bolo by možné vypísať paragrafy a presné znenie, myslím ale že by to niektorých ľudí zbytočne domotalo.
Tým ale netvrdím, že to tak treba robiť, pokuty sa spravidla majú platiť. Sú ale aj podľa mňa také situácie, kedy by som si vedel predstaviť, že by som toto použil. Napríklad keď sa stretnem s nezmyslom, ktorý musel vymyslieť nejaký zakomplexovaný úradník, ktorý sa snaží dokázať svetu,že keď mu zverili úrad, tak má aj rozum.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dad111 Pozri príspevok
Prečítaj si ešte raz a pomaly čo som napísal. V zákone sú vymenované povinnosti tak majiteľa ako aj vodiča. Medzi nimi je rozdiel v tom, že vodič môže zveriť vedenie vozidla hocikomu, majiteľ len osobe ktorej totožnosť pozná. Ja ako majiteľ oznámim osobu ktorej som vozidlo zveril, ale ten nemôže oznámiť Môže, ale nemusí, a to je trochu rozdiel. Žiadny zákon mu to nezakazuje oznámiť. meno osoby, ktorej on zveril moje auto, pretože žiadny zákon mu nezakazuje požičať auto hocikomu neznámemu. Je to nezmysel, ale právne čistý. Samozrejme toto som napísal svojimi slovami. Bolo by možné vypísať paragrafy a presné znenie, myslím ale že by to niektorých ľudí zbytočne domotalo.
Tým ale netvrdím, že to tak treba robiť, pokuty sa spravidla majú platiť. Sú ale aj podľa mňa také situácie, kedy by som si vedel predstaviť, že by som toto použil. Napríklad keď sa stretnem s nezmyslom, ktorý musel vymyslieť nejaký zakomplexovaný úradník, ktorý sa snaží dokázať svetu,že keď mu zverili úrad, tak má aj rozum.
Z ústavy.
Čl.47

(1) Každý má právo odoprieť výpoveď, ak by ňou spôsobil nebezpečenstvo trestného stíhania sebe alebo blízkej osobe.
1 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

pepsikova Pozri príspevok
..



..no tvoj úvod je fakt úžasný....najlepšie je, ak sa majiteľ témy nebude pýtať na nezmysly, pokutu zaplatí a nebude vymýšlať, ako sa vyhnúť povinnosti...a obehnúť zákon...
Majiteľa témy som sa ani nedotkol,pretože sa pýta správne.Nie práve slušným spôsobom som reagoval na tých,ktorí tvrdia napr."zodpovedáš za svoje vozidlo a hotovo".A stačí,keby dotyčný trochu pogooglil a bude vedieť,že hovorí nezmysly.Dokonca príspevok od Arizona plný právnych hlúpostí označený ako najužitočnejšia odpoveď.Prispievateľ "dad 111" je najbližšie k pravde.Už skončila doba,kedy človek,keď vidí policajta,vyťahuje peniaze.Iba ak by jeho právne vedomie bolo ako tá najužitočnejšia odpoveď.
Napísať,že "osoba blízka u nás už neplatí" je skutočne rada na nezaplatenie.To akoby napísal,že ústava už neplatí....
A samozrejme,že nesúhlasím s páchaním podobných priestupkov,ale treba rozlišovať,čo je pocit a čo právo,pokiaľ sme v právnom štáte.Každé porušenie zákona musí byť bez pochybností preukázané.
Nechcem zdržovať,ale mám príklad,kde by tiež väčšina zaplatila.
Vošiel som do zákazu vjazdu s dodat.tab.okrem VÚB.Odmietol som zaplatiť.
Na správnom konaní som argumentoval,že VÚB je inštitúcia,ktorá nejazdí a pre mňa to znamená,že keď som klientom VÚB tak nič neporušujem.Odišiel som s úsmevom a bez pokuty.O týždeň tam bola dodat.tab. okrem vozidiel
VÚB.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

dad111 Pozri príspevok
Prečítaj si ešte raz a pomaly čo som napísal. V zákone sú vymenované povinnosti tak majiteľa ako aj vodiča. Medzi nimi je rozdiel v tom, že vodič môže zveriť vedenie vozidla hocikomu, majiteľ len osobe ktorej totožnosť pozná. Ja ako majiteľ oznámim osobu ktorej som vozidlo zveril, ale ten nemôže oznámiť meno osoby, ktorej on zveril moje auto, pretože žiadny zákon mu nezakazuje požičať auto hocikomu neznámemu. Je to nezmysel, ale právne čistý. Samozrejme toto som napísal svojimi slovami. Bolo by možné vypísať paragrafy a presné znenie, myslím ale že by to niektorých ľudí zbytočne domotalo.
Tým ale netvrdím, že to tak treba robiť, pokuty sa spravidla majú platiť. Sú ale aj podľa mňa také situácie, kedy by som si vedel predstaviť, že by som toto použil. Napríklad keď sa stretnem s nezmyslom, ktorý musel vymyslieť nejaký zakomplexovaný úradník, ktorý sa snaží dokázať svetu,že keď mu zverili úrad, tak má aj rozum.
tvoje konstrukcie su logicke, ale nespravne ... osoba, ktorej zveril majitel vedenie motoroveho vozidla, nemoze toto vozidlo zverit dalsej osobe bez suhlasu majitela auta ... ak tak spravi, majitel sa nemoze vyhovarat ze on nevie kto je treti v poradi ... bud vie a povie, alebo nevie a dostane pokutu ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tak tomuto som fakt nerozumel.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
tvoje konstrukcie su logicke, ale nespravne ... osoba, ktorej zveril majitel vedenie motoroveho vozidla, nemoze toto vozidlo zverit dalsej osobe bez suhlasu majitela auta ... ak tak spravi, majitel sa nemoze vyhovarat ze on nevie kto je treti v poradi ... bud vie a povie, alebo nevie a dostane pokutu ...
Myslím,že tvoje vysvetlenie je nesprávne.Príklad: Otec požičia auto synovi a ten bratovi.Ktorý zákon zakazuje synovi požičať auto bratovi bez súhlasu otca?Syn nie je majiteľ a preto nemusí plniť to,čo majiteľ vozidla.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
tvoje konstrukcie su logicke, ale nespravne ... osoba, ktorej zveril majitel vedenie motoroveho vozidla, nemoze toto vozidlo zverit dalsej osobe bez suhlasu majitela auta ... ak tak spravi, majitel sa nemoze vyhovarat ze on nevie kto je treti v poradi ... bud vie a povie, alebo nevie a dostane pokutu ...
...uhm ...to určite ...

Trebárs aj v prípade krajnej núdze by som mal majiteľa vozidla zháňať ...alebo snáď áno...???

Pokračovať v dôvodoch snáď TEBE vysvetľovať nemusím ...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

onical Pozri príspevok
Myslím,že tvoje vysvetlenie je nesprávne.Príklad: Otec požičia auto synovi a ten bratovi.Ktorý zákon zakazuje synovi požičať auto bratovi bez súhlasu otca?Syn nie je majiteľ a preto nemusí plniť to,čo majiteľ vozidla.
ja som vobec nepovedal ze nejaky zakon nieco zakazuje ... ale to, ze v kazdom pripade musi majitel auta VEDIET, komu zveril auto ... aj ked ho nasledne druha osoba zveri tretej a tretia stvrtej, majitel MUSI vediet, kto je stvrta osoba ...
to ze druha osoba nema povinnost uviest tretiu osobu je jasne, ale v zmysle zakona majitel musi vediet tretiu, stvrtu, ... osobu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
ja som vobec nepovedal ze nejaky zakon nieco zakazuje ... ale to, ze v kazdom pripade musi majitel auta VEDIET, komu zveril auto ... aj ked ho nasledne druha osoba zveri tretej a tretia stvrtej, majitel MUSI vediet, kto je stvrta osoba ...
to ze druha osoba nema povinnost uviest tretiu osobu je jasne, ale v zmysle zakona majitel musi vediet tretiu, stvrtu, ... osobu
....ajajááááj .......

Keď už , tak MAL by vedieť ...
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
ja som vobec nepovedal ze nejaky zakon nieco zakazuje ... ale to, ze v kazdom pripade musi majitel auta VEDIET, komu zveril auto ... aj ked ho nasledne druha osoba zveri tretej a tretia stvrtej, majitel MUSI vediet, kto je stvrta osoba ...
to ze druha osoba nema povinnost uviest tretiu osobu je jasne, ale v zmysle zakona majitel musi vediet tretiu, stvrtu, ... osobu
V zmysle ktorého zákona musí majiteľ vedieť tretiu,štvrtú osobu...
Uveď zákon a §. Inak je to len tvoje prianie.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

onical Pozri príspevok
V zmysle ktorého zákona musí majiteľ vedieť tretiu,štvrtú osobu...
Uveď zákon a §. Inak je to len tvoje prianie.
§6 ods. 1 a 5 zakona 8/2009
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
§6 ods. 1 a 5 zakona 8/2009
Povinnosti prevádzkovateľa vozidla
(1) Prevádzkovateľ vozidla nesmie zveriť vedenie vozidla osobe, ktorá nespĺňa podmienky na jeho vedenie ustanovené týmto zákonom alebo osobitným predpisom, nemá pri sebe platné doklady ustanovené na vedenie vozidla, je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky, osobe, ktorej schopnosť na vedenie je inak znížená, alebo osobe, ktorej totožnosť nepozná.

(5) Prevádzkovateľ vozidla je povinný v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok oznámiť osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa pobytu.
...čiže , kde je to slovo MUSÍ ?????

Je POVINNÝ a nie musí ...
Slovenčina naša ...musíme iba umrieť ...

A to nevravím o tej druhej , tretej , piatej ...........osobe ...
1 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
§6 ods. 1 a 5 zakona 8/2009
Myslím,že viem čítať aj som vedel,čo vyhľadáš.
Kde je napísané,že musí vedieť o tej tretej,štvrtej osobe?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

onical Pozri príspevok
Myslím,že viem čítať aj som vedel,čo vyhľadáš.
Kde je napísané,že musí vedieť o tej tretej,štvrtej osobe?
zbytocne tu vysvetlovat pravo niekomu kto o nom nema sajnu ...
ods. 5 hovori ze vodic prevadzkovatel vozidla ma povinnost vediet kto jeho auto soferuje ...

alebo si myslis ze ked chcem dat soferovat auto svagrovi bez vodicaku, tak staci, ze najskor dam auto manzelke a ona ho da nasledne svagrovi a ja som "v suchu" ? vsak ako majitel som nezveril auto svagrovi, ale manzelke
nebud smiesny
Naposledy upravil bubkoch : 27.11.10 at 19:26
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch Pozri príspevok
§6 ods. 1 a 5 zakona 8/2009
Ak by si nevedel, kto je prevádzkovateľ vozidla je to v §2 písm. am) zákona 725/2004

am) prevádzkovateľom vozidla vlastník vozidla alebo ním
určený držiteľ osvedčenia o evidencii, ktorí sú zapísaní
v osvedčení o evidencii a oprávnení rozhodovať
o použití vozidla, alebo vlastník vozidla alebo ním určený
držiteľ technického osvedčenia vozidla, ktorí sú
oprávnení rozhodovať o používaní vozidla,
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch Pozri príspevok
zbytocne tu vysvetlovat pravo niekomu kto o nom nema sajnu ...
ods. 5 hovori ze vodic ma povinnost vediet kto jeho auto soferuje ...

alebo si myslis ze ked chcem dat soferovat auto svagrovi bez vodicaku, tak staci, ze najskor dam auto manzelke a ona ho da nasledne svagrovi a ja som "v suchu" ? vsak ako majitel som nezveril auto svagrovi, ale manzelke
nebud smiesny
Trochu pozornejšie čítaj príspevok od buchača. Hlavne ten ods.5
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

ok, nemas argumenty, tak chytas za slovicka ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch Pozri príspevok
ok, nemas argumenty, tak chytas za slovicka ...
To je možné. Ale zato tvoje argumenty nie sú podložené príslušnými paragrafmi.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

marjankaj Pozri príspevok
To je možné. Ale zato tvoje argumenty nie sú podložené príslušnými paragrafmi.
moje argumenty su podlozene citovanymi §§§ ... to ze ty im nerozumies a vykladas si ich nespravne, je tvoj problem, nie moj ...
ale ked myslis ... koncim aspon vyzvou: skus pred policiou pouzit "argumenty" o tretom, stvrtom kamosovi, ktorych uz nemusis uviest, a daj vediet ako si dopadla ... myslim ze oni ta uz preberu z tej detskej naivity ...
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
zbytocne tu vysvetlovat pravo niekomu kto o nom nema sajnu ...
ods. 5 hovori ze vodic prevadzkovatel vozidla ma povinnost vediet kto jeho auto soferuje ...

alebo si myslis ze ked chcem dat soferovat auto svagrovi bez vodicaku, tak staci, ze najskor dam auto manzelke a ona ho da nasledne svagrovi a ja som "v suchu" ? vsak ako majitel som nezveril auto svagrovi, ale manzelke
nebud smiesny
1.Ty si robíš srandu? Kde je napísané v ods.5,že prevádzkovateľ má povinnosť vedieť kto jeho auto šoféruje?Veď ten,komu ho zveril a o kom všetko potrebné vie,ho už dávno požičal tretej osobe.
2. Sám si si aj odpovedal.Ano,keď dám auto manželke a ona ho dá švagrovi bez vodičáku,ožratému,nadrogovanému tak som "V SUCHU".Problém má manželka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať