Zavrieť

Porady

Plati pokutu majitel vozidla alebo vodic ?

pocujte Dobry den, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Naposledy upravil panslav : 05.11.10 at 11:14
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

onical Pozri príspevok
BUDE. To len potvrdzuje,že doteraz to bolo,ako som písal.Aj tak si myslím,že to je v rozpore s Listinou základných práv a slobôd,ktorú SR akceptovala v r.1993 a v rozpore sústavou.
Pravda je,že s ľudského hľadiska by sa majiteľ mal dohodnúť s tým (tými),kto na aute jazdil(jazdili).U firiem je to jasné.
nepotvrdzuje to vobec nic co tvrdis ty ...

terajsi stav je totiz taky ze majitel v pripade nenahlasenia mena a adresy osoby, ktorej zveril auto, nedostane pokutu za spachany priestupok, ale pokutu za priestupok neoznamenie mena a adresy ...

po novom by mal majitel v pripade neoznamenia mena a adresy dostat pokutu za samotny spachany priestupok ...
0 1
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
nepotvrdzuje to vobec nic co tvrdis ty ...

terajsi stav je totiz taky ze majitel v pripade nenahlasenia mena a adresy osoby, ktorej zveril auto, nedostane pokutu za spachany priestupok, ale pokutu za priestupok neoznamenie mena a adresy ...

po novom by mal majitel v pripade neoznamenia mena a adresy dostat pokutu za samotny spachany priestupok ...
A čo som napísal v príspevkoch 17 a 19?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

onical Pozri príspevok
A čo som napísal v príspevkoch 17 a 19?
ok, uz som zabudol
so 17 suhlasim, s 19 nie
0 1
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Nechajme sa prekvapiť, čo vymyslia. Verím, že vo svete niečo podobné funguje, ale verím aj tomu, že na Slovensku to bude zamotané. Akosi si myslím, že fotka, na ktorej je auto, ktoré vypadá ako moje auto a na mieste, kde obyčajne býva tabuľka s EČ je rámik s písmenami a číslicami aké mám pridelené ja, bude asi slabý dôkaz. Takých tabuliek si môže hocikto napísať a jazdiť ako prasa. Fotka u nás nie je dôkazom.
0 0
jozko22 jozko22

jozko22 je offline (nepripojený) jozko22

Vcera som dosiel k autu, ktore patri mojej manzelke a bola na nom papuca, lebo stalo na trave.
Privolana mestska policia si vypytala obciansky, policajtka spisovala, policajt daval dole papucu.
Ked skoncili, chceli mi dat pokutu.
A: "Preco mne? Ja som tu nezaparkoval"
B: "Tak mi povedzte kto tu zaparkoval!"
A: "Chcete odo mna vysvetlenie?"
B: "Ano , ako prislusnik mestskej policie mam pravo zistit u majitela vozidla kto bol v case spachania priestupku vodicom."
A: "Ako prislusnik ma mate pred tym ako ma poziadate o vysvetlenie poucit o možnosti odmietnuť podat vysvetlenie. Ja nie som ani majitel vozidla, takze ma uz vobec nemate o co ziadat."
B: "Takze ak odmietate zaplatit pokutu, nedame vam dole papucu"
A: "OK, volame na 158"
o 5 minut tam bola hliadka, papuca dole. Normalni odisli bez toho aby si pytali akekolvek doklady, mestski oddisli s papucou a s papierom, ktory idu dat vraj na dopravny inspektorat.

Ak ma predvolaju, nic viac im nepoviem, ak manzleku ako vlastnika vozidla, povie ze podla zakona 171, § 17, (4) Vysvetlenie môže odmietnuť iba osoba, ktorá by ním sebe alebo blízkej osobe8) spôsobila nebezpečenstvo trestného stíhania, a ak ide o priestupok, nebezpečenstvo postihu za priestupok alebo osoba, ktorá by ním porušila spovedné tajomstvo alebo tajomstvo informácie, ktorá jej bola zverená ústne alebo písomne pod podmienkou mlčanlivosti ako osobe poverenej pastoračnou starostlivosťou.

Som zvedavy co bude a budem vas informovat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
onical Pozri príspevok
BUDE. To len potvrdzuje,že doteraz to bolo,ako som písal.Aj tak si myslím,že to je v rozpore s Listinou základných práv a slobôd,ktorú SR akceptovala v r.1993 a v rozpore sústavou.
Pravda je,že s ľudského hľadiska by sa majiteľ mal dohodnúť s tým (tými),kto na aute jazdil(jazdili).U firiem je to jasné.
...takže v podstate si chceš podľa ústavy dovoliť aj porušovať zákon ???

Na hlavu postavené ...takýto názor ...

Nepovieš ???...a nie je to predsa bonzovanie ...predsa , prečo by si mal kryť , že nejaký X.Y. porušil to alebo ono ...že ľudské hľadisko ???...neblbni , v dnešnej dobe ???...

A rodinných príslušníkov sem neťahaj , veď to v rodine zostane , je jedno , kto zacvaká ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jozko22 Pozri príspevok
Vcera som dosiel k autu, ktore patri mojej manzelke a bola na nom papuca, lebo stalo na trave.
Privolana mestska policia si vypytala obciansky, policajtka spisovala, policajt daval dole papucu.
Ked skoncili, chceli mi dat pokutu.
A: "Preco mne? Ja som tu nezaparkoval"
B: "Tak mi povedzte kto tu zaparkoval!"
A: "Chcete odo mna vysvetlenie?"
B: "Ano , ako prislusnik mestskej policie mam pravo zistit u majitela vozidla kto bol v case spachania priestupku vodicom."
A: "Ako prislusnik ma mate pred tym ako ma poziadate o vysvetlenie poucit o možnosti odmietnuť podat vysvetlenie. Ja nie som ani majitel vozidla, takze ma uz vobec nemate o co ziadat."
B: "Takze ak odmietate zaplatit pokutu, nedame vam dole papucu"
A: "OK, volame na 158"
o 5 minut tam bola hliadka, papuca dole. Normalni odisli bez toho aby si pytali akekolvek doklady, mestski oddisli s papucou a s papierom, ktory idu dat vraj na dopravny inspektorat.
158 blbosti nerieši ....
Ak ma predvolaju, nic viac im nepoviem, ak manzleku ako vlastnika vozidla, povie ze podla zakona 171, § 17, (4) Vysvetlenie môže odmietnuť iba osoba, ktorá by ním sebe alebo blízkej osobe8) spôsobila nebezpečenstvo trestného stíhania, a ak ide o priestupok, nebezpečenstvo postihu za priestupok alebo osoba, ktorá by ním porušila spovedné tajomstvo alebo tajomstvo informácie, ktorá jej bola zverená ústne alebo písomne pod podmienkou mlčanlivosti ako osobe poverenej pastoračnou starostlivosťou.

Som zvedavy co bude a budem vas informovat
Zvedavý ???...ja Ti už vopred poviem , čo bude ...

Keby si sa mestským vyspovedal , cca jeden " Otčenáš a Zdravas Mária by si mohol vyfasovať ...
Na priestupkovom konaní sa inak " vyspovedáš " ...aj rozhrešenie dostaneš ...v podobe možno celého " Ruženca " budeš rozjímať ...

Amen
0 0
jozko22 jozko22

jozko22 je offline (nepripojený) jozko22

nie celkom som pochopil tvoje srandovanie, takisot som nepochopil prispevok 67, asi mi to menej pali ako vam

musim pochvalit 158, ze v tomto pripade vyriesila aj blbost, mestski stiahli usi a papuca bola hned dole, odporucili mestsky dat to na dopravny inspektorat.

zavesil som tam cele znenie odseku 4, manzelka sa odvola na blizku osobu nie na spovedne tajomstvo,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Zvedavý ???...ja Ti už vopred poviem , čo bude ...

Keby si sa mestským vyspovedal , cca jeden " Otčenáš a Zdravas Mária by si mohol vyfasovať ...
Na priestupkovom konaní sa inak " vyspovedáš " ...aj rozhrešenie dostaneš ...v podobe možno celého " Ruženca " budeš rozjímať ...

Amen
jozko22 Pozri príspevok
nie celkom som pochopil tvoje srandovanie, takisot som nepochopil prispevok 67, asi mi to menej pali ako vam

musim pochvalit 158, ze v tomto pripade vyriesila aj blbost, mestski stiahli usi a papuca bola hned dole, odporucili mestsky dat to na dopravny inspektorat.

zavesil som tam cele znenie odseku 4, manzelka sa odvola na blizku osobu nie na spovedne tajomstvo,
Nepochopil ???...za to ja nemôžem ...zvykaj si ale ...
Pochopíš ...

Ešte raz , bez prirovnaní a srandičiek ...
Policajti z " 158 - ky " nie sú na takéto situácie , aby nejaké blbosti riešili ...súhlasím plne s touto Tvojou formuláciou ...
Mestskí určite nestiahli uši , to zasa neverím ...to je pre zmenu , podľa mňa blbosť ...
Vydrž , pokiaľ Ti nepríde papier z magistrátu , respektíve z mestského úradu / to je jedno / , pod ktorý príslušní mestskí policajti patria ...
Tam to bude už o priestupkovom konaní a vymerané pokuty sú vždy vyššie ako tie , udelené na mieste ...

A manželka alebo aj Ty sa potom už len jeden na druhého budete môcť vyhovárať ...neverím , že neodídete bez pokuty ..tej vyššej ...

Mestskí sú dosť pomstychtiví ...aj oni na odmeny potrebujú zarobiť , činnosť vykázať ...
0 0
jozko22 jozko22

jozko22 je offline (nepripojený) jozko22

neverim, ze mozem dostat akykolvek, auto som tam nezaparkoval a ani nie je moje. to, ze si mestski opisali moj obciansky pri aute nic neznamena

Manzelka mozno ano, ale to by sa musel ignorovat zakon 171, § 17, (4), ktory momentalne stale plati,
to o com stale splietas ty, sa len pripravuje

precitaj si aj toto:
http://aktualne.centrum.sk/domov/dop...tml?id=1221414

v kazdom pripade tu uz nebudem tocit dokola to iste, pockam na vysledok a budem informovat potom
osoba blizka nie je len manzel/manzelka a u nas plati prezumcia neviny
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

jozko22 Pozri príspevok
neverim, ze mozem dostat akykolvek, auto som tam nezaparkoval a ani nie je moje. to, ze si mestski opisali moj obciansky pri aute nic neznamena

Manzelka mozno ano, ale to by sa musel ignorovat zakon 171, § 17, (4), ktory momentalne stale plati,
to o com stale splietas ty, sa len pripravuje

precitaj si aj toto:
http://aktualne.centrum.sk/domov/dop...tml?id=1221414

v kazdom pripade tu uz nebudem tocit dokola to iste, pockam na vysledok a budem informovat potom
osoba blizka nie je len manzel/manzelka a u nas plati prezumcia neviny
aky si ti len krasne naivny ...

manzelke ako majitelovi pride zo štatnej policie rozhodnutie o ulozeni pokuty za spachany priestupok - nespravne parkovanie.
ak s nim nebude suhlasit, moze podat odpor a prebehne spravne konanie, kde pride osobne.

ak bude tvrdit ze ona priestupok nespachala, spytaju sa jej komu zverila auto.

ak nenahlasi meno a adresu vodica, tak prejednavany priestupok sa zalozi ako nevyrieseny z dovodu nezistenia pachatela priestupku a rozhodnutie o pokute sa zrusi.

avsak manzelka dostane pokutu podla §138 ods. 1 pism. i) zakona 8/2009 za porusenie povinnosti uvedene v §6 ods. 5 zakona 8/2009

Správne delikty
§ 138


(1) Orgán Policajného zboru uloží pokutu do 3 500 eur právnickej osobe alebo fyzickej osobe - podnikateľovi, ktorá
i) v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok neoznámi osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa,

§ 6
Povinnosti prevádzkovateľa vozidla


(5) Prevádzkovateľ vozidla je povinný v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasňovať alebo prejednať priestupok oznámiť osobné údaje osoby, ktorej zveril vedenie vozidla, v rozsahu meno, priezvisko a adresa pobytu.


vela stastia, budes ho potebovat ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jozko22 Pozri príspevok
neverim, ze mozem dostat akykolvek, auto som tam nezaparkoval a ani nie je moje. to, ze si mestski opisali moj obciansky pri aute nic neznamena

Manzelka mozno ano, ale to by sa musel ignorovat zakon 171, § 17, (4), ktory momentalne stale plati,
to o com stale splietas ty, sa len pripravuje

precitaj si aj toto:
http://aktualne.centrum.sk/domov/dop...tml?id=1221414

v kazdom pripade tu uz nebudem tocit dokola to iste, pockam na vysledok a budem informovat potom
osoba blizka nie je len manzel/manzelka a u nas plati prezumcia neviny
...voľ správne slová ...mohol by som sa uraziť ...a vtedy som nepríjemný ...

Informuj si koho chceš , mne je jedno ...len na margo si dovolím ešte poznamenať ....

Kua , porušíš predpisy , ničíš zeleň / je jedno kto parkoval , či Ty alebo polovička .../ ....
Ústavou sa oháňaš , zákony a § krútiš ako had ...podľa svojho ...
Ale inak ???.....šak Ti aj prajem , aby Ti to vyšlo , ži si ži ...
Len takéto zmýšľanie je mi cudzie trošku...čítam v čiernych kronikách , vinník na ceste spôsobí haváriu , zabije zopár ľudí v inom aute a potom ???...ja nič , ja muzikant ...a vraví to ťažkým jazykom v alkoholovom opojení , vracajúc sa diskotéky ...

Neriešim radšej ...
0 1
jozko22 jozko22

jozko22 je offline (nepripojený) jozko22

bubkoch Pozri príspevok
Správne delikty
§ 138

(1) Orgán Policajného zboru uloží pokutu do 3 500 eur právnickej osobe alebo fyzickej osobe - podnikateľovi, ...
manzelka ani ja nie sme pravnicke osoby ani fyzicke-podnikatelia, teda sa nas ta tvoja citacia netyka,

neslo o ziadny pripad pre ciernu kroniku, auto parkovalo na neudrziavanom priestore medzi garazami, rastie tam burina a je tam blato. doteraz tam bezne parkovalo vela aut a nikomu nezavadzali, od minuleho mesiaca tam mestski zacali davat papuce.
nie som naivny, ale chcem mat vo veciach jasno, kym manzelku predvolaju.

preco v novinach pisu, ze sa to ma zmenit aby sa nedalo v buducnosti uz takto vyhovarat? pre mna z toho logicky vyplyva, ze teraz sa tak vyhovarat da.

a nepaprc sa, je to diskusia
0 0
jozko22 jozko22

jozko22 je offline (nepripojený) jozko22

tak presiel mesiac a zatial ticho, ziadne predvolania. Nasiel som ale toto:

Priestupky na useku dopravy sa prejednavaju podla zakona o priestupkoch - Zákon č. 372/1990 Zb.

Podla
§ 56 (2) Každý je povinný podať orgánom oprávneným objasňovať priestupky nevyhnutné vysvetlenia na preverenie došlého oznámenia o priestupku (§ 67 ods. 2); podanie vysvetlenia je oprávnený odoprieť, ak by jemu alebo blízkej osobe spôsobil nebezpečenstvo trestného stíhania.

Musis teda povedat kto bol soferom v case spachania priestupku. Ak sa chces vyhnut pokute za zle parkovanie, uvedies 5 kamaratov ktori mali pristup k autu a mohli tam zaparkovat. Tym si splnis svoju povinnost a podas nevyhnutne vysvetlenie. Nedostanes ani pokutu za parkovanie, lebo si to nesposobil ty.( ak ta nemaju na kamere, potom by si celil krivej vypovedi)
Potom organ moze predvolat tych 5 kamaratov, ktori spravia to iste: Ano mal som pristup k autu, ale v tom case som nesoferoval, kluce mohli mat este tito dalsi 3 kamarati, Urad potom musi predvolat dalsich 5x3 kamaratov. Atd....

Podla
§ 59 (4) Objasňovanie priestupku sa skončí spravidla do jedného mesiaca odo dňa, keď sa správny orgán alebo orgán oprávnený objasňovať priestupky (§ 58 ods. 3) o priestupku dozvedel.
Organ ma mesiac na to aby to vysetril, co je pri predvolani vsetkych zucastnenych problem

Potom podla
§ 60(3) Orgán oprávnený objasňovať priestupky (§ 58 ods. 3)
b) uloží vec záznamom, ak sa nepodarí v lehote určenej v § 59 ods. 4 zistiť skutočnosti svedčiace o tom, že priestupok spáchala konkrétna osoba

Teda to maju ulozit zaznamom, kedze nevedia komu pokutu udelit.
Ak mas takych kamaratov co by tam isli a chce sa ti tym zaoberat tak to skus. V praxi sa ale policia tym nezaobera a rovno to zaklada, lebo im je jasne, ze sa to da takto obabrat.
Preto sa ide aj zmenit zakon tak, aby bol za priestupok zodpovedny majitel vozidla.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať