Zavrieť

Porady

Plati pokutu majitel vozidla alebo vodic ?

pocujte Dobry den, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Naposledy upravil panslav : 05.11.10 at 11:14
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...uhm ...to určite ...
Trebárs aj v prípade krajnej núdze by som mal majiteľa vozidla zháňať ...alebo snáď áno...???

Pokračovať v dôvodoch snáď TEBE vysvetľovať nemusím ...
bubkoch Pozri príspevok
zbytocne tu vysvetlovat pravo niekomu kto o nom nema sajnu ...
ods. 5 hovori ze vodic prevadzkovatel vozidla ma povinnost vediet kto jeho auto soferuje ...

alebo si myslis ze ked chcem dat soferovat auto svagrovi bez vodicaku, tak staci, ze najskor dam auto manzelke a ona ho da nasledne svagrovi a ja som "v suchu" ? vsak ako majitel som nezveril auto svagrovi, ale manzelke
nebud smiesny
bubkoch Pozri príspevok
ok, nemas argumenty, tak chytas za slovicka ...
Ešte raz sa obrátim na inštitút " krajnej núdze "...predsa len potrebuješ vysvetlenie ...

Vezmime si príklad .

Dám k dispozícii svoje auto zaťovi a dcére...idú s partiou na hory lyžovať do odľahlejšiej oblasti .
Zať pri rúbaní dreva / nešika jeden / si poriadne ublíži ...
Dcéra má síce vodičák , ale netrúfa si šoférovať a aj o svojho partnera sa musí postarať ...
Takže čo robiť ???
Neostáva nič iné , len aby si za volant môjho auta sadol jeden z partie , ktorý nemá vodičák a navyše aj vypité má ...

Hm , a poliši ????
Ani pokutu by im nemohli dať , ešte hliadka by im majákmi musela cestu robiť , jak prezidentovi ...he a to mi ver ...

Capisci ...???
3 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

buchač Pozri príspevok
Ešte raz sa obrátim na inštitút " krajnej núdze "...predsa len potrebuješ vysvetlenie ...

Vezmime si príklad .

Dám k dispozícii svoje auto zaťovi a dcére...idú s partiou na hory lyžovať do odľahlejšiej oblasti .
Zať pri rúbaní dreva / nešika jeden / si poriadne ublíži ...
Dcéra má síce vodičák , ale netrúfa si šoférovať a aj o svojho partnera sa musí postarať ...
Takže čo robiť ???
Neostáva nič iné , len aby si za volant môjho auta sadol jeden z partie , ktorý nemá vodičák a navyše aj vypité má ...

Hm , a poliši ????
Ani pokutu by im nemohli dať , ešte hliadka by im majákmi musela cestu robiť , jak prezidentovi ...he a to mi ver ...

Capisci ...???
s krajnou nudzou chod do zadku, nikdy nemas pravo zverit auto opitemu, ani ohrozovat ostatnych ucastnikov premavky ... v tvojom popisovanom pripade si mas zavolat RZP ... ak nie, budes niest nasledky aj keby si mal 3 promile a v aute ti rodila manzelka
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

panslav Pozri príspevok
pocujte Dobry den, mestska policia sfotila moje auto ako parkuje na zeleni, (btw. pritom ta zelen bola na parkovisku) mozem to odmietnut zaplatit ak nemaju dokaz ze som to tam zaparkoval ja ? MOzem pvoedat ze to parkovala nejaka moja blizka osoba, ale ze im nepoviem kto to bol ?
Môžeš všetko odmietnúť, dôkaz je tvoje auto. Asi by bolo najlepšie, keby mestskí policajti uložili pokutu tvojmu autu, keď sa na tráve zaparkovalo. Samozrejme, ak nebude iný, konkrétny vinník.
A čo tak niesť zodpovednosť za svoje konanie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
moje argumenty su podlozene citovanymi §§§ ... to ze ty im nerozumies a vykladas si ich nespravne, je tvoj problem, nie moj ...
ale ked myslis ... koncim aspon vyzvou: skus pred policiou pouzit "argumenty" o tretom, stvrtom kamosovi, ktorych uz nemusis uviest, a daj vediet ako si dopadla ... myslim ze oni ta uz preberu z tej detskej naivity ...
Hm ....ale aj lepšie argumenty som čítal ako tie Tvoje .
Minulú nedeľu ....

Tu je ich plno ....
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
moje argumenty su podlozene citovanymi §§§ ... to ze ty im nerozumies a vykladas si ich nespravne, je tvoj problem, nie moj ...
ale ked myslis ... koncim aspon vyzvou: skus pred policiou pouzit "argumenty" o tretom, stvrtom kamosovi, ktorych uz nemusis uviest, a daj vediet ako si dopadla ... myslim ze oni ta uz preberu z tej detskej naivity ...
Práve o to ide,že obyčajný človek radšej zaplatí a má pokoj.Ver tomu,že sú ľudia,ktorí majú § v malíčku a vedia ich aj použiť.Nie preto,že by nemali na pokutu,ale radi idú do sporu.Myslíš,že keby k tomu došlo,že by prebrali z naivity aj JuDr.Vačoka.Nechcem uvádzať neb.Valka.Chápem,že to nie je najlepší príklad,ale lepší ma nenapadol.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch Pozri príspevok
moje argumenty su podlozene citovanymi §§§ ... to ze ty im nerozumies a vykladas si ich nespravne, je tvoj problem, nie moj ...
ale ked myslis ... koncim aspon vyzvou: skus pred policiou pouzit "argumenty" o tretom, stvrtom kamosovi, ktorych uz nemusis uviest, a daj vediet ako si dopadla ... myslim ze oni ta uz preberu z tej detskej naivity ...
No ak ty zveríš svoje auto svojmu synovi a ten ho dá šoférovať svojej priateľke, tak ty o tom budeš mať vždy prehľad? Aj s adresou? A každý týždeň inou?
Teda mal by si mať prehľad, lebo to zákon nariaďuje.
Naposledy upravil marjankaj : 27.11.10 at 20:13
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bubkoch Pozri príspevok
s krajnou nudzou chod do zadku, nikdy nemas pravo zverit auto opitemu, ani ohrozovat ostatnych ucastnikov premavky ... v tvojom popisovanom pripade si mas zavolat RZP ... ak nie, budes niest nasledky aj keby si mal 3 promile a v aute ti rodila manzelka
1. Nebuď vulgárny ...to viem aj ja , prednášať by som mohol ...

2. Nemáš pravdu ...nakoľko krajná núdza je .... http://sk.wikipedia.org/wiki/Krajná_núdza

3. Ak si v koncoch , robíš - hraješ sa na ...ani termín na to neviem teraz taký , aby som neurážal ...
Keď s Tebou niekto nesúhlasí , okamžite si za sudcu ...dokonca bez poroty ...

4. Ty asi niečo berieš ...
Ale keď hej , tak by Ti mali vrátiť prachy , lebo to nefunguje !!
Naposledy upravil buchač : 27.11.10 at 20:08
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

nechápem čo furt riešite... ak by došlo k situácií, že spácha niekto s Vašim autom dajaký priestupok tak pri konfrontácií s tým zeleným mužíkom budete veľmi ochotne spolupracovať, len aby sa zľutoval a udelil pokutu v dolnej hranici sadzby... alebo rýchlosťou blesku natriete toho kto s autom v tom čase disponoval... policajt tiež zo seba nenechá robiť blbca, a keď budete na neho príliš mudrovať, tak Vám to mile rád vráti... napríklad dôvodným podozrením, že auto nesplňa technický stav, zadrží OEV a pošle Vás na STK, nakoľko on to objektívne nevie zhodnotiť, keďže je policajt a nie mechanik...
Kolegyninmu manželovi odtiahli v BA auto, za zlé parkovanie... priestupok si uznal (pokutu zaplatil), ale trval na tom, že auto bolo odtiahnuté zbytočne nakoľko netvorilo prekážku v premávke a nechcel zaplatiť za odťah... 1,5 roka sa súdil s odťahovou službou, samozrejme, že vyhral, avšak povolaním je právnik... t.j. obhajoval sám seba... bežnému srmteľníkovi by to asi nestálo zato naťahovať sa, platiť právnika behať po súdoch, dokazovať svoju pravdu s neistým výsledkom.....
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

marjankaj Pozri príspevok
No ak ty zveríš svoje auto svojmu synovi a ten ho dá šoférovať svojej priateľke, tak ty o tom budeš mať vždy prehľad? Aj s adresou? A každý týždeň inou?
Teda mal by si mať, lebo to zákon nariaďuje.
nemusis mat prehlad, staci az vtedy ked sa ta spyta policajt ... ty sa spytas syna, ten priatelky, tá dalsieho ... v kazdom pripade policia sa bude na meno vodica v case priestupku pytat len teba, nie syna, nie priatelky ... ak to v case otazky nebudes vediet, dostanes pokutu za neoznamenie mena a adresy osoby ktorej si zveril vedenie auta ... jednoduche a ucelne ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

bubkoch Pozri príspevok
s krajnou nudzou chod do zadku, nikdy nemas pravo zverit auto opitemu, ani ohrozovat ostatnych ucastnikov premavky ... v tvojom popisovanom pripade si mas zavolat RZP ... ak nie, budes niest nasledky aj keby si mal 3 promile a v aute ti rodila manzelka
doplním, na chate nebol signál-mobil sa ešte aj vybil..., RZP teda nemohla dôjsť... a dcére sa zdal ten pán s 3 promilami docela triezvy, však povedal, že nič nepil a dcéra predsa len v šoku nedokáže usúdiť, či ten mladík bol alebo nebol opitý...a dreger ostal doma...
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
nemusis mat prehlad, staci az vtedy ked sa ta spyta policajt ... ty sa spytas syna, ten priatelky, tá dalsieho ... v kazdom pripade policia sa bude na meno vodica v case priestupku pytat len teba, nie syna, nie priatelky ... ak to v case otazky nebudes vediet, dostanes pokutu za neoznamenie mena a adresy osoby ktorej si zveril vedenie auta ... jednoduche a ucelne ...
Pane chcem byť slušný,ale vy si vymýšľate!Polícia sa bude pýtať majiteľa a ten povie pravdu,že synovi a je z toho vonku! Ďalej bude polícia riešiť syna!
Majiteľ nemá žiadnu povinnosť pátrať po tom,komu syn zveril auto!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch Pozri príspevok
nemusis mat prehlad, staci az vtedy ked sa ta spyta policajt ... ty sa spytas syna, ten priatelky, tá dalsieho ... v kazdom pripade policia sa bude na meno vodica v case priestupku pytat len teba, nie syna, nie priatelky ... ak to v case otazky nebudes vediet, dostanes pokutu za neoznamenie mena a adresy osoby ktorej si zveril vedenie auta ... jednoduche a ucelne ...
No ty máš na všetko argumenty. Akosi ti to nesedí s príspevkom č.35

zbytocne tu vysvetlovat pravo niekomu kto o nom nema sajnu ...
ods. 5 hovori ze vodic prevadzkovatel vozidla ma povinnost vediet kto jeho auto soferuje ...
A keď sa ťa ten policajt nespýta, tak nebudeš vedieť a tým porušíš ten zákon.
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

onical Pozri príspevok
Pane chcem byť slušný,ale vy si vymýšľate!Polícia sa bude pýtať majiteľa a ten povie pravdu,že synovi a je z toho vonku! Ďalej bude polícia riešiť syna!
Majiteľ nemá žiadnu povinnosť pátrať po tom,komu syn zveril auto!
ty asi fakt nevies ako to chodi ...
ak syn povie ze on v case priestupku auto nesoferoval, policajt sa vrati k otcovi a da mu pokutu za neoznameni mena a adresy ...
policia totiz povodne majitelovi auta polozila velmi konkternu otazku tykajucu sa zverenia vedenia auta v case priestupku ... chapes ?
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
ty asi fakt nevies ako to chodi ...
ak syn povie ze on v case priestupku auto nesoferoval, policajt sa vrati k otcovi a da mu pokutu za neoznameni mena a adresy ...
policia totiz povodne majitelovi auta polozila velmi konkternu otazku tykajucu sa zverenia vedenia auta v case priestupku ... chapes ?

Na otázku,kto viedol vozidlo v čase priestupku majiteľ povie neviem,ale vozidlo som zveril synovi.Je to na synovi a policajt sa nemá čo vracať k majiteľovi,ktorý povedal,komu zveril vozidlo.Majiteľ splnil všetko,čo mu zákon prikazuje.
Viem ako to chodí, mám 2 200 000km.Prečítaj príspevok 24 ako by si to riešil ty.Mám takých viac,ale neveril by si.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

Idem na pivko,ale zopakujem a čítajte pomaly.

Ak zverím ako majiteľ vozidla vedenie manželke a tá ho následne zverí ožratému komukoľvek, ja som v suchu problém má manželka!!

(Finančné následky budem znášať ja v každom prípade.)
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

kua, ze ma to doteraz nenapadlo ...
odteraz, ked niekde zle zaparkujem alebo spacham hociaky priestupok so zaparkovanym autom, uplne staci ze policii poviem ze auto som zveril manzelke a manzelku poucim aby povedala ze ona ho zverila tretej osobe ...

1. ja nedostanem pokutu za neoznamenie mena a adresy ..., lebo som to oznamil ...
2. manzelka nedostane pokutu za priestupok, lebo tvrdi ze ho nespachala a nemusi uviest komu ho zverila lebo nie je prevadzkovatel. takze policia nema paky na vypatranie vinnika

ake genialne ... asi ten ods. 5 je fakt nezmyselny a nevykonatelny
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Sláva bubkoch konečne si to pochopil.
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

bubkoch Pozri príspevok
kua, ze ma to doteraz nenapadlo ...
odteraz, ked niekde zle zaparkujem alebo spacham hociaky priestupok so zaparkovanym autom, uplne staci ze policii poviem ze auto som zveril manzelke a manzelku poucim aby povedala ze ona ho zverila tretej osobe ...

1. ja nedostanem pokutu za neoznamenie mena a adresy ..., lebo som to oznamil ...
2. manzelka nedostane pokutu za priestupok, lebo tvrdi ze ho nespachala a nemusi uviest komu ho zverila lebo nie je prevadzkovatel. takze policia nema paky na vypatranie vinnika

ake genialne ... asi ten ods. 5 je fakt nezmyselny a nevykonatelny
Tak a konečne si to pochopil.Teraz môžeme povedať,že drvivá väčšina ľudí sa nebude naťahovať s políciou,nepôjde na správne konanie a už vôbec sa nebude súdiť,prípadne odvolávať atď. Sú však výnimky.Poznám advokáta,ktorý to má ako koníčka a súčasne poznám v našom meste policajtov,ktorí vravia,kašleme naň,je to pako,zase budú problémy.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Článok: Pykať za priestupok bude majiteľ auta, nie vodič
http://aktualne.centrum.sk/domov/dop...tml?id=1221414
0 0
onical onical

onical je offline (nepripojený) onical

Llívia Pozri príspevok
Článok: Pykať za priestupok bude majiteľ auta, nie vodič
http://aktualne.centrum.sk/domov/dop...tml?id=1221414

BUDE. To len potvrdzuje,že doteraz to bolo,ako som písal.Aj tak si myslím,že to je v rozpore s Listinou základných práv a slobôd,ktorú SR akceptovala v r.1993 a v rozpore sústavou.
Pravda je,že s ľudského hľadiska by sa majiteľ mal dohodnúť s tým (tými),kto na aute jazdil(jazdili).U firiem je to jasné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať