Zavrieť

Porady

Obklady "mozaika" do kuchyne

Ahojte,

v decembri nam bude dodana kuchynska linka. Teraz rozmyslame ako resp. cim vykachlickovat. Paci sa nam mozaika, ale v toto sa obavame prilisneho mnozstva spar, najma v oblasti za sporakom. Ma s tym niekto skusenosti??? Co by ste nam odporucili - po nazoroch, co som na porade precital sme urcite upustili od dosky a skla...

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

    peter3377
    lover Pozri príspevok
    Ahojte,

    v decembri nam bude dodana kuchynska linka. Teraz rozmyslame ako resp. cim vykachlickovat. Paci sa nam mozaika, ale v toto sa obavame prilisneho mnozstva spar, najma v oblasti za sporakom. Ma s tym niekto skusenosti??? Co by ste nam odporucili - po nazoroch, co som na porade precital sme urcite upustili od dosky a skla...

    Dakujem!
    TA MOZAJKA VERU NIJE MOC DOBRY NAPAD,TO FAKT BUDE LEPSIE DAT TAPETY ,AJ KED TA BUDU ODHOVARAD NEDAJ SA ,LEPSIE NEMOZE BYT,VED CO TAM PO VPLAKOM UMYVATELNOM OBKLADE VYSPAROVANY VODEODOLNOU SPAROVACKOU, DAJ TAPETU ARADSEJ DVE VRSTVY.CAU

    fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

    fedo78
    My sme tiež chceli mozaiku a našli sme takúto. Sú to obkladačky väčšieho rozmeru asi 20x30 cm s dizajnom mozaiky, robil nám to šikovný majster a špáry vôbec nie sú vidieť. (Inú fotku som v práci nenašiel, len čo mám v mobile)
    Kamarát má v kuchyni originál mozaiku, ktorú nemá moc dobre nalepenú, a keď zapne osvetlenie pod skrinkami, nevyzerá to dobre, je vidieť, že jednotlivé kocky nie sú úplne v rovine. Originál mozaiku asi nieje ľahké dokonale do roviny nalepiť a aj malé rozdiely sú pri osvetlení bodovkou vidieť.
    Naposledy upravil fedo78 : 15.11.10 at 11:09
    kuchyňa.jpg  

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    fedo78 Pozri príspevok
    My sme tiež chceli mozaiku a našli sme takúto. Sú to obkladačky väčšieho rozmeru asi 20x30 cm s dizajnom mozaiky, robil nám to šikovný majster a špáry vôbec nie sú vidieť. (Inú fotku som v práci nenašiel, len čo mám v mobile)
    Kamarát má v kuchyni originál mozaiku, ktorú nemá moc dobre nalepenú, a keď zapne osvetlenie pod skrinkami, nevyzerá to dobre, je vidieť, že jednotlivé kocky nie sú úplne v rovine. Originál mozaiku asi nieje ľahké dokonale do roviny nalepiť a aj malé rozdiely sú pri osvetlení bodovkou vidieť.
    Aj my mame taketo mozaikove obkladacky (30/30 cm). Bez akychkolvek problemov.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    mmaarreekk Pozri príspevok
    prečo? tiež rozmýšlame nad mozaikou do kuchyne...


    Ďakujem
    Skrz tie špáry.

    georgeP je offline (nepripojený) georgeP

    georgeP
    Aj nam sa paci mozaika v kuchyni, len sa toho troska bojim.Je to narocnejsie na udržbu, ako klasicke obklady?

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    fedo78 Pozri príspevok
    My sme tiež chceli mozaiku a našli sme takúto. Sú to obkladačky väčšieho rozmeru asi 20x30 cm s dizajnom mozaiky, robil nám to šikovný majster a špáry vôbec nie sú vidieť. (Inú fotku som v práci nenašiel, len čo mám v mobile)
    Kamarát má v kuchyni originál mozaiku, ktorú nemá moc dobre nalepenú, a keď zapne osvetlenie pod skrinkami, nevyzerá to dobre, je vidieť, že jednotlivé kocky nie sú úplne v rovine. Originál mozaiku asi nieje ľahké dokonale do roviny nalepiť a aj malé rozdiely sú pri osvetlení bodovkou vidieť.
    Ahoj, my sme hladali tiez taketo nieco, ale zatial sa nam nepodarilo najst... Nasli sme len mozaiku a tiez sa bojim vyspravenia mozaiky do presnej roviny a taktiez toho mnozstva spar...

    Viete niekto poradit, kde mozme najst v BA takyto obklad? Prebehli sme XY studii, ale nic. Este nam ostava pozriet R1 na Roznavskej...

    Dakujem!

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    Je ešte mozaika v rozmeroch napr. 30x30 cm,záleží od toho,čo sa Vám páči.Na R1 je myslím keramika Soukup,majú v sortimente kvalitné materiály,skúste si zadať v googli,tam Vám dá veľa predajní a štúdií,viem,že je aj v Rači,ale nechce sa mi to všetko písať.
    Mozaiku som dával cca pred mesiacom,majiteľke sa to páčilo,ale neviem aká bude špárovka za šporákom,možno v poriadku,ak nebude variť.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    janaGT Pozri príspevok
    ja mám tiež 10x10
    Aj ja budem maťnakoľko budem mať štýlovú kuchyňu Romantika a tam by sa mi mozaika určite nehodila.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lover Pozri príspevok
    Ahoj, my sme hladali tiez taketo nieco, ale zatial sa nam nepodarilo najst... Nasli sme len mozaiku a tiez sa bojim vyspravenia mozaiky do presnej roviny a taktiez toho mnozstva spar...

    Viete niekto poradit, kde mozme najst v BA takyto obklad? Prebehli sme XY studii, ale nic. Este nam ostava pozriet R1 na Roznavskej...

    Dakujem!
    My sme kúpili mozaikové obkladačky na Bajkalskej vedľa sklenárstva Kráľovič -
    viď priložené foto
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    srska Pozri príspevok
    My sme kúpili mozaikové obkladačky na Bajkalskej vedľa sklenárstva Kráľovič -
    viď priložené foto
    Velmi pekna mozaika. Myslim, ze sa aj vola Tenera, ak sa nemylim. V tej istej kombinacii budeme mat linku, takze by nam to sadlo ako "*** na serbel!...

    Kedze sa bojim cistenia spar za plynovym sporakom, tak hladam skor nieco iba s dizajnom mozaiky t.j. kachlicka z jedneho ks ako pisal Fedo78.

    Dakujem!

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    lover Pozri príspevok
    Velmi pekna mozaika. Myslim, ze sa aj vola Tenera, ak sa nemylim. V tej istej kombinacii budeme mat linku, takze by nam to sadlo ako "*** na serbel!...

    Kedze sa bojim cistenia spar za plynovym sporakom, tak hladam skor nieco iba s dizajnom mozaiky t.j. kachlicka z jedneho ks ako pisal Fedo78.

    Dakujem!
    ň

    lover - to je mozaiková obkladačka vcelku 33 x 45 cm v mriežke 5x15 ukladaná na výšku. Neviem ako sa volá ale tuším to bola talianska alebo španielska - nalepenie na stenu v pohode. (lata+vodováha+lepidlo+chuť). Detail vedľajších dvoch priložím (špára)
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    mam presne tie iste ako "srska", kupoval som ich na roznavskej v BA. Nerime kazdy den, ale po viac ako roku su ako nove.

    doporucil by som dat trosku tmavsiu sparovacku, ktora toho viac "znesie" )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.