Zavrieť

Porady

financny leasing a DPH

Neviem asi sa na tejto porade nikdz nenaucim vyhladavat temy, ktore chcem. Urcite sa to uz rozoberalo.

Chcem sa spytat, mate niketo vyklad k financnemu leasingu, ci je rozdiel v tom ci je to financny leasing s pravom kupy prenajateho predmetu alebo povinnosti kupy?

Zrejme je to dolezite co je v zmluve uvedene, lebo od toho zavidi aj danova povinnost leasingovej spolocnosti na vystupe.

dakujem moc za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    No ja neviem či ma niekto môže donútiť odkúpiť majetok po ukončení lízingu.

    Finančný lízing je s právom na odkúpenie.

    Opertívny lízing.
    Ja mám dohodnutý nájom na 4 roky zariadenie kopírka-tlačiareň. V máji 2011 je dohodnutá kúpna cena. Celé 4 roky účtujem iba nájom. Sú dohodnuté pravidlá ako sa postupuje ak nedodržím celé 4 roky zotrvať v nájme. Je určený postup ako sa vypočíta kúpna cena kopírky za ktorú si ju môžem odkúpiť po 4 rokoch nájmu ale aj kedykoľvek skôr. Ale nik ma k tomu nenúti.

    apo

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    § 8
    Dodanie tovaru
    (1) Dodaním tovaru je
    ...
    c) odovzdanie tovaru na základe nájomnej zmluvy, podľa ktorej sa vlastníctvo k predmetu nájomnej zmluvy nadobudne najneskôr pri zaplatení poslednej splátky.

    V tomto prípade je daňová povinnosť na začiatku. Ak ide o FL s právom kúpy, tak aj LS aj nájomca odvádzajú, resp. odpočítavajú DPH postupne podľa splátkového kalendára.

    financny leasing a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.