Zavrieť

Porady

Co pouzit na podlahu v dielnicke a co na OSB dosky

Staviame si malu dielnicku s podkrovim a potreboval by som poradit, co je vhodne na podlahu do dielne a garaze. Malo by to byt nieco stieratelne/umyvatelne a co sa neodiera, momentalne je tam betonovy poter a pod nim polystyren. Druha otazka je co je vhodne dat do podkrovia kde je podlaha spravena z OSB dosiek. Rozmyslam nad zateplenym PVC, len neviem co dat pod neho a ci to vobec lepit na tie dosky. Dakujem za vase rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Napríklad:http://www.tzb-info.cz/5383-hydroizo...eras-a-balkonu
    dáva sa to aj do interiérov ,je to v x odtieňoch a farbách.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Hotovo, vyzerá to výborne. Mal som len 2 problémy - pri 34°C to rýchlo schlo (píšu spracovateľnosť 60 minút pri 30°C) a mal som problém 36m2 garáž v "časovom limite" vygúľať. Druhý problém bol, že som nemal odhad, aké množstvo nanášať, aby to vystačilo, resp. aby by zbytočne veľa nezostalo. Každopádne, 18 kg balenie ma byť na 2 vrstvy na 36m2, čiže presne ako na moju garáž Netreba nejako moc šetriť, lebo potom v kýbli zostane... Potom som to gúľal kam som od brány dočiahol. Foto prikladám, je to odtieň RAL 7032.
    DSCF5679.jpg  
    DSCF5680.jpg  
    DSCF5681.jpg  
    DSCF5682.JPG  
    1/1

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    Flexo Pozri príspevok
    Staviame si malu dielnicku s podkrovim a potreboval by som poradit, co je vhodne na podlahu do dielne a garaze. Malo by to byt nieco stieratelne/umyvatelne a co sa neodiera, momentalne je tam betonovy poter a pod nim polystyren. Druha otazka je co je vhodne dat do podkrovia kde je podlaha spravena z OSB dosiek. Rozmyslam nad zateplenym PVC, len neviem co dat pod neho a ci to vobec lepit na tie dosky. Dakujem za vase rady
    dole pouvažuj o liatej podlahe , je to drahšie ale pekne sa to vyrovna a je vraj odolna.Osobne skusenosti s nou však nemam. A v podkrovi budeš tiež niečo kutiť? , lebo ak ano tak lino sa zniči ein-zwei

    Flexo je offline (nepripojený) Flexo

    Flexo
    drozdm Pozri príspevok
    dole pouvažuj o liatej podlahe , je to drahšie ale pekne sa to vyrovna a je vraj odolna.Osobne skusenosti s nou však nemam. A v podkrovi budeš tiež niečo kutiť? , lebo ak ano tak lino sa zniči ein-zwei
    V podkrovi to skor bude na byvanie. Problem v liatej podlahe by mozno nastal v tom ze v podlahe je poklop do pivnice ktora tam uz bola postavena a je zarovno toho betonoveho poteru.

    Flexo je offline (nepripojený) Flexo

    Flexo
    Vdaka za info na ten nater sa popytam v predajni. Este otazka k tym OSB doskam. Je tam jedna vrstva OSB dosiek 2,5 cm, mala by tam ist este jedna vrstva? A co by sa malo dat pod linoleum? Vdaka

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ten náter je tiež super vec videl som to u jednej známej v garáži.Uno tuto.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    V priebehu pár týždňov idem robiť podlahu s tým SikaFloor-om, potom prihodím fotky aj skúsenosti ako sa to robilo.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    TomasHC Pozri príspevok
    Hotovo, vyzerá to výborne. Mal som len 2 problémy - pri 34°C to rýchlo schlo (píšu spracovateľnosť 60 minút pri 30°C) a mal som problém 36m2 garáž v "časovom limite" vygúľať. Druhý problém bol, že som nemal odhad, aké množstvo nanášať, aby to vystačilo, resp. aby by zbytočne veľa nezostalo. Každopádne, 18 kg balenie ma byť na 2 vrstvy na 36m2, čiže presne ako na moju garáž Netreba nejako moc šetriť, lebo potom v kýbli zostane... Potom som to gúľal kam som od brány dočiahol. Foto prikladám, je to odtieň RAL 7032.
    koľko stojí balenie?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Mirkaska Pozri príspevok
    koľko stojí balenie?
    Cca 200€, ale v ČR to je o niečo lacnejšie, ak by si mal cestu - http://ntplus.cz/epoxidove-natery-si...kafloor-2530-w

    Ak by som chcel dať najlacnejší gres, lep a špárovku, vyšlo by to asi rovnako. Takto som ale žiaľ musel vypratať celú garáž na povalu
    tu je lacnejsia varianta k tej Sike>
    http://www.tikkurila.sk/priemyselne_..._40.2555.shtml
    treba k tomu kupit riedidlo a tuzidlo, ale to uz budu vediet vo farby/laky...
    davaju sa 3 natery.
    1 rozriedeny, ako penetrak a dalsie dva ochranne natery. Na miestnost cca 24m2 to vyslo na cca 130 EUR aj s valcekmi a ostatnymi pomockami...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.