Zavrieť

Porady

Odvody: PN cely mesiac + vyplatena odmena + preplatena dovolenka

Dobry den,

chcela by som sa opytat,


mam zamestnanca ktory konci pracovny pomer k 30.11.2010. Cely mesiac 11/2010 je PN. Vo vyplate za mesiac 11/2010 mu budem preplacat nevycerpanu dovolenku + budu vyplatene odmeny.
Kedze nema odpracovany ziadny den v mesiaci, ake odvody mam odviest v navaznosti na par.140 zakona o Soc. poist.

Dakujem
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Odvody do SP : iba úrazové poistenie .
A ešte pôjdu odvody aj na zdravot.poistenie :
§ 13 Zák. o zdrav.poistení
Vymeriavací základ
(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 40a)
- - -
No a samozrejme zamestnancovi zrazíš daň.
2 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Takze sa mi oplati dat zamestnancovi odmeny v pripade ze bude cely mesiac PN. Skoro ziadne odvody ....
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím Poraďákov o radu.
Zamestnancovi ktorý je dlhodobo na PN (od 9.mája 2011 )bude v novembrovej výplate vyplatená koncoročná odmena. Aké odvody sa platia do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne??
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ÚP a ZP .
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Toto platí aj pre rok 2012? Len UP a ZP? A ako si poradím s RLFO a s všzp - treba niečo nahlasovať? Zrejme treba, lebo odvody do ZP mi nevyrátal Olymp...
Naposledy upravil AdaMtiM : 05.09.12 at 12:07
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak bol zamestnanec celý mesiac napr. na PN, platíš do SP iba ÚP ako organizácia, do ZP sa platia odvody 10 + 4, resp-. 7+ 2 %% (pri odvodoch do ZP sa neberie do úvahy počet odpracovaných dní, tam je rozhodujúci VZ, sleduje sa iba max.VZ)
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

A pre úplnosť - obvolala som si SP aj ZP a netreba nikam nič nahlasovať - na výkazy mi ju pekne nahodilo - na ZP síce je v PN podľa oznámenia celý mesiac ale nevadí, výkaz je správny a odvody ako píšete vyššie. Vďaka Mila123
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

Ako si mám vysvetliť výklad p. Mihála v tomto príspevku? Možnom som niečo zle pochopila?

http://www.porada.sk/t200950-praca-p...du-2013-a.html


vopred ďakujem
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

Hlavne ma zaujíma , či vyplatením odmeny zamestnancovi počas PN ( celý mesiac) môže stratiť nárok na výplatu nemocenských dávok.

Potrebovala by som Váš názor.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronika1 Pozri príspevok
Hlavne ma zaujíma , či vyplatením odmeny zamestnancovi počas PN ( celý mesiac) môže stratiť nárok na výplatu nemocenských dávok.

Potrebovala by som Váš názor.
O akú odmenu ide, resp. za aké obdobie bola vyplatená ?
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

napríklad 13 plat
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Nárok na výplatu nemocenských dávok nestratí. Z tejto odmeny sa odvedú odvody do ZP a do SP len ÚP.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a samozrejme aj preddavok na daň, po uplatnení NČZD (ak si ju uplatňoval)
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

Kedy vlastne môže zamestnanec stratiť nárok na nemocenské dávky? To mi nie je jasné.
0 0
Mibi79 Mibi79

Mibi79 je offline (nepripojený) Mibi79

Prosím Vás po usmernenie,resp.odvolanie na zákona, lebo pracovníčky na SP tvrdia , že pokiaľ som zamestnancovi, ktorý má PN-ku celý mesiac a v danom mesiaci som mu preplatila nevyčerpanú dovolenku,stráca nárok na nemocenské. Odviedla som odvody na UP a ZP. Postupovala som správne? Kto má pravdu? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mibi79 Pozri príspevok
Prosím Vás po usmernenie,resp.odvolanie na zákona, lebo pracovníčky na SP tvrdia , že pokiaľ som zamestnancovi, ktorý má PN-ku celý mesiac a v danom mesiaci som mu preplatila nevyčerpanú dovolenku,stráca nárok na nemocenské. Odviedla som odvody na UP a ZP. Postupovala som správne? Kto má pravdu? Ďakujem.
Je ešte stále zamestnancom, alebo pracovný pomer skončil ?
0 0
Mibi79 Mibi79

Mibi79 je offline (nepripojený) Mibi79

veronikasad Pozri príspevok
Je ešte stále zamestnancom, alebo pracovný pomer skončil ?
Veronika, PN bol celý mesiac 11/12 v tomto mesiaci mu bola aj preplatená dovolenka. Ďalej marodoval do 16.12.2012. 17.12.2012 s ním bol ukončený PP. Ide mi o mesiac november. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mibi79 Pozri príspevok
Veronika, PN bol celý mesiac 11/12 v tomto mesiaci mu bola aj preplatená dovolenka. Ďalej marodoval do 16.12.2012. 17.12.2012 s ním bol ukončený PP. Ide mi o mesiac november. Ďakujem.
Nevyčerpanú dovolenku je možné preplatiť len pri skončení prac.pomeru. Prečo ste mu ju preplácali v novembri, resp. za ktorý rok to bola dovolenka ?
0 0
Mibi79 Mibi79

Mibi79 je offline (nepripojený) Mibi79

veronikasad Pozri príspevok
Nevyčerpanú dovolenku je možné preplatiť len pri skončení prac.pomeru. Prečo ste mu ju preplácali v novembri, resp. za ktorý rok to bola dovolenka ?
Požiadal písomne o jej preplatenie v novembri s tým,žeby ju chcel mať preplatenú v novembri. Myslíš že sme tým porušili nejaký § ? A keby sme mu ju preplatili po ukončení PP mohli by mu siahnuť na nemoc.dávku?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mibi79 Pozri príspevok
Požiadal písomne o jej preplatenie v novembri s tým,žeby ju chcel mať preplatenú v novembri. Myslíš že sme tým porušili nejaký § ? A keby sme mu ju preplatili po ukončení PP mohli by mu siahnuť na nemoc.dávku?
Porušili ste ZP, dovolenka sa môže preplatiť len pri skončení prac.pomeru, nárok vyplýva zo zákona a nie je potrebná žiadna žiadosť zamestnanca. Za ktorý rok bola dovolenka ?
0 0
Načítať ďalšie