Zavrieť

Porady

DPH, kolekcie a repre....

Prosím o radu.

Nakúpili sme kolekcie v 10/2010. Tieto sme v 12/2010 rozdali zamestnancom + obchodným partnerom.
Teraz mám dilemu čo sa týka DPH.

Ako postupovať pri faktúre z 10/2010 - mám nárok na celú DPH alebo len pomernú časť. Alebo odviesť DPH v 12/2010 a zdaniť zamestnancom (pomernú časť) a nárok na DPH (to čo bolo pre obch.partnerov) mám nárok.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    ekonom1 Pozri príspevok
    Prosím o radu.

    Nakúpili sme kolekcie v 10/2010. Tieto sme v 12/2010 rozdali zamestnancom + obchodným partnerom.
    Teraz mám dilemu čo sa týka DPH.

    Ako postupovať pri faktúre z 10/2010 - mám nárok na celú DPH alebo len pomernú časť. Alebo odviesť DPH v 12/2010 a zdaniť zamestnancom (pomernú časť) a nárok na DPH (to čo bolo pre obch.partnerov) mám nárok.

    Ďakujem.
    Pri kolekciách, ktoré ste poskytli zamestnancom, nárok na odpočet DPH nie je.

    Pri tých, ktoré ste poskytli obchodným partnerom - dokážete si ich obhájiť ako reklamné predmety, napr. že ste na ne dali nálepku s vaším logom, údajmi? Ak áno, tak ich môžete považovať za reklamné predmety a uplatniť si nárok na odpočet DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Llívia Pozri príspevok
    Pri kolekciách, ktoré ste poskytli zamestnancom, nárok na odpočet DPH nie je.

    Pri tých, ktoré ste poskytli obchodným partnerom - dokážete si ich obhájiť ako reklamné predmety, napr. že ste na ne dali nálepku s vaším logom, údajmi? Ak áno, tak ich môžete považovať za reklamné predmety a uplatniť si nárok na odpočet DPH.
    Len trošku poopravím, reklamné predmety už nepotrebujú mať logo aby boli daň. uznanými.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Tweety Pozri príspevok
    Len trošku poopravím, reklamné predmety už nepotrebujú mať logo aby boli daň. uznanými.
    S logom máš pravdu, reklamné predmety nemusia byť ním označené. Nie som si istá, ako daňové úrady posudzujú reklamné predmety pri kontrole DPH, pretože v zákone o DPH nie sú reklamné predmety definované (ani v ZDP, tam je len maximálna suma pre uznanie do daňových nákladov/výdavkov).

    Zákon o dani z pridanej hodnoty § 49 Odpočítanie dane platiteľom
    7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
    a) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Llívia Pozri príspevok
    S logom máš pravdu, reklamné predmety nemusia byť ním označené. Nie som si istá, ako daňové úrady posudzujú reklamné predmety pri kontrole DPH, pretože v zákone o DPH nie sú reklamné predmety definované (ani v ZDP, tam je len maximálna suma pre uznanie do daňových nákladov/výdavkov).

    Zákon o dani z pridanej hodnoty § 49 Odpočítanie dane platiteľom
    7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
    a) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,

    Mám otázku a tá maximálna suma 16,60 € je predpokladám cena bez DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Mám otázku a tá maximálna suma 16,60 € je predpokladám cena bez DPH.
    Áno.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Kúpili sme do firmy vianočné dekorácie, môžeme si odpočítať DPH?
    Je tam nejaká hranica?

    V predošlých príspevkoch som videl, že sa môže odpočítať DPH pri kúpe tovarov určené na pohostenie. Takže keď kúpim kávu, čaj cukor, môžem odpočítať DPH?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    psps Pozri príspevok
    ...V predošlých príspevkoch som videl, že sa môže odpočítať DPH pri kúpe tovarov určené na pohostenie. Takže keď kúpim kávu, čaj cukor, môžem odpočítať DPH?
    myslíš na tento príspevok ?:

    Llívia Pozri príspevok
    ... Zákon o dani z pridanej hodnoty § 49 Odpočítanie dane platiteľom
    7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
    a) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
    P.S. z dekorácie možno odpočítať DPH...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    psps Pozri príspevok
    Kúpili sme do firmy vianočné dekorácie, môžeme si odpočítať DPH?? ÁNo.


    Je tam nejaká hranicaV predošlých príspevkoch som videl, že sa môže odpočítať DPH pri kúpe tovarov určené na pohostenie. Takže keď kúpim kávu, čaj cukor, môžem odpočítať DPH? Nie, nemôžeš, je to repre, a z toho nie je možné odpočítať dph. .
    Odpovede v texte.

    DPH, kolekcie a repre....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.