Zavrieť

Porady

Volba predsedu Spolocenstva

Ahojte! Prosim Vas, viete mi poradit...? :-)
Vcera sa u nas v dome konalo zhromazdenie za ucelom volby predsedu a clenov rady, kedze im o chvilu konci 3-rocne obdobie. Clenov rady sa podarilo zvolit. Predsedu nie, nakolko mu chybali 3 hlasy, aby ho zvolila nadpolovicna vacsina. Zhromazdenie bolo uznasania schopne, bolo tam dostatok ludi. A pan predseda, teda vyhlasil pisomne hlasovanie - volba predsedu. Moze sa toto hlasovanie (volby) opakovat? Raz ked nebol zvoleny, tak ma vykonavat funkciu max 3 mesiace a ma sa najst bud novy predseda, alebo najst ine vychodisko, napr. Spravca?
Dakujem!
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

zandra Pozri príspevok
Moze sa toto hlasovanie (volby) opakovat? !
Môže. Prečo nie? Možno tam bolo málo vlastníkov. Aj keby tam boli všetci - predsedu mať musíte, ak chcete mať spoločenstvo. On bol jediný kandidát? Navrhnite aj iných - ak súhlasia s funkciou.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

Bol jediny kandidat, nikto iny to nechce robit. Cast ludi chce spolocenstvo zrusit a najst spravcu. Ale o tom predseda nechce ani pocut.
A ludi tam bolo dost, len ho proste nezvolili.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tak čo sú to zač, keď sa nevedia dohodnúť. Mali by byť radi, že má vôbec niekto záujem o tú funkciu. Nie je to med lízať a mohol by si to skúsiť aj iný. Ľahko sa kritizuje práca druhých.
Hovorím z vlastnej skúsenosti mala so jednu nespokojnú vlastníčku, ktorá nasilu chcela robiť aspon v rade, aby do všetkého videla. Keď zistila, čo všetko obnáša náplň predsedu, a že nemôže ani s financiami sám manipulovať, tak sa členstva v rade vzdala a od tej doby je ticho.
(Na manipuláciu s bankovými účtami sme si zaviedli potrebný podpis predsedu a člena rady)
Ak Vám nepomôže ani písomná voľba, tak skúste písomnú zopakovať na zmenu správcu (pozor tu treba overovateľov podpisov).
2 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

Tak to pravdupovediac zavidim...teda ten system s cerpanim penazi. Lebo u nas sa plati napr. odmena za spravu oficialne 5,15 E. na zaklade nahliadnutia do dokladov sme zistili, ze sa navyse cerpaju peniaze na tonery, benzin, rada si s predsedom schvaluje odmeny... takze nas napr. za rok 2009 vysla odmena za spravu nieco cez 9 E/mes. za byt. Existuju dvojake doklady. Napr. cerpanie fondu je ine vyvesene pre ludi a ine zaloze v archive. A mame totalny neporiadok v uctovnictve. Uctuje sa v jednoduchom, napriek tomu, ze dom prenajima spolocne priestory panovi predsedovi za ucelom podnikania, a za smiesnu sumu. Pokial som zistovala, malo by sa uctovat podvojne. Je tu kopec problemov a stari ludia, ktori to nevidia.
Naposledy upravil zandra : 16.12.10 at 09:38
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

zandra Pozri príspevok
Tak to pravdupovediac zavidim...teda ten system s cerpanim penazi. Lebo u nas sa plati napr. odmena za spravu oficialne 5,15 E. na zaklade nahliadnutia do dokladov sme zistili, ze sa navyse cerpaju peniaze na tonery, benzin, rada si s predsedom schvaluje odmeny... takze nas napr. za rok 2009 vysla odmena za spravu nieco cez 9 E. Existuju dvojake doklady. Napr. cerpanie fondu je ine vyvesene pre ludi a ine zaloze v archive. A mame totalny neporiadok v uctovnictve. Uctuje sa v jednoduchom, napriek tomu, ze dom prenajima spolocne priestory panovi predsedovi za ucelom podnikania, a za smiesnu sumu. Pokial som zistovala, malo by sa uctovat podvojne. Je tu kopec problemov a stari ludia, ktori to nevidia.

U nás je to podobné a ver, že robiť v tejto pozícii nie je jednoduché ... ja som napr. zástupca vlastníkov a všetci ľudia sa chodia sťažovať v prípade poruchy, nespokojnosti atď. mne a ja to robím len vo svojom voľnom čase a tiež by som rád mal pokoj, vyložil nohy doma a o nič sa nestaral ... nie je to nič jednoduché aj keď som sa na to podujal, nakoľko u nás je to podobné samí starí ľudia, ktorí nevidia do pozadia a mladí o to nemajú ani záujem ani snahu ... a dennodenné naťahovačky s družstvom, keď nemám oporu vo väčšine je o ničom ... tiež ma to vôbec nebaví a hlavne mám rád, keď niekto po schôdzi a vykonaní prác príde a začne sa sťažovať a pritom dovtedy nemal záujem ani na schôdzu prísť a zaujímať sa a dať svoje pripomienky, keď mohol ... no kto by kontroloval družstvo ako šafária s peniazmi, ktoré ani nie sú ich ... ľudia si to nechcú uvedomiť a bohužiaľ niečo chcú až keď je veľakrát neskoro ...
Mne osobne o tých 15 € odmeny vôbec nejde, keď nemám ani chvíľku pokoja a ešte aj hmotnú zodpovednosť mám mať ... takže mile rád tiež odstúpim a nech si to ten najväčší drbák príde a robí ak sa mu nepáči .... ale keď príde na lámanie chleba, tak už toľko ochotných nieto ... a bojovať proti veterným mlynom je ťažké ... a pri kontorle dokladov sú veľmi neochotní a nepríjemní na družstve ako píšeš aj ty keď ich ide niekto kontrolovať ...
0 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

Ja som to zle napisala. Odmena je oficiálne 5.15 E/mes za byt a to je tu 84 bytov. V skutocnosti cez 9 E/mes za byt. Takze to maju slusnu odmenu.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

zandra Pozri príspevok
Ja som to zle napisala. Odmena je oficiálne 5.15 E/mes za byt a to je tu 84 bytov. V skutocnosti cez 9 E/mes za byt. Takze to maju slusnu odmenu.
A kto vám je na vine? Máme tam naklusať - poraďáci?
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Odmenu predsedovi a členom rady schvaľuje predsa zhromaždenie vlastníkov bytov. My máme 64 bytov a mesačné odmeny od 1.1.2011 si odsúhlasili : predseda 16,00
člen rady 3,35
ekonóm 115,00
údržbár 10,00
Mesačne platíme poplatok za správu bytov 3,65 a z toho hradíme nielen odmeny ale aj poštovné, odpratávanie snehu, telefón, administratívne pomôcky a pod. (raz do roka kupujem aj toner do tlačiarne).
Ten Váš predseda riadne manipuluje s Vami. Dohodnite sa viacerí a chodte nahliadnuť do dokladov. Potom zvolajte zhromaždenie na ktorom informujte o zistených nedostatkov a vymeňte aj členov rady, keď nerobia dostatočnú kontrolu.
Každé dva mesiace si členovia rady zoberú výpisy z banky a všetky doklady, ktoré skontrolujú a urobia z toho zápis, ktorý potom predkladajú na zhromaždení. Ja som veľmi spokojná s týmto systémom, lebo ma nikto nemôže z ničoho podozrievať.
Naposledy upravil verkaz : 16.12.10 at 09:58
1 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

No ak by sa Vam chcelo, mozno by to pomohlo... :-)))

Inak este jenu pikošku z nasho fungovania....
Ako som pisala, je tu 84 bytov, 1 obchod-NP, Priestor vymennicky - NP a spolocna garaz -32 stati. Takto je to zapisane na LV.
U nas sa hlasuje 117 hlasmi. Vobec neviem ako k tomu doslo.
Podla mna a este par ludi v dome je nazor takyto: 84 hlasov za byty+1+1+1=87 hlasov. teda za garaz maju spoluvlastnici 1 hlas.

Predseda si s radou vysvetluju zakon po svojom, takze sa hlasuje 117 hlasmi. Takze ak pridu vsetci garaznici(su aj taky, ktori tu nemaju byt), tak rozhoduju v podstate o hocicom v nasom dome.
Takto sme podali na sud zalobu o oprave strechy. Zial z dovodu procesnej chyby nam bola zamietnuta. Maly naznak vítazstva tam ale bol, nakolko sudkyna v zavere uviedla, ze sa ma hlasovat tak ako tvrdime my a nie 117 hlasmi. Ale nepomohlo to! :-(
Naposledy upravil zandra : 16.12.10 at 10:10
0 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

verkaz Pozri príspevok
Odmenu predsedovi a členom rady schvaľuje predsa zhromaždenie vlastníkov bytov. My máme 64 bytov a mesačné odmeny od 1.1.2011 si odsúhlasili : predseda 16,00
člen rady 3,35
ekonóm 115,00
údržbár 10,00
Mesačne platíme poplatok za správu bytov 3,65 a z toho hradíme nielen odmeny ale aj poštovné, odpratávanie snehu, telefón, administratívne pomôcky a pod. (raz do roka kupujem aj toner do tlačiarne).
Ten Váš predseda riadne manipuluje s Vami. Dohodnite sa viacerí a chodte nahliadnuť do dokladov. Potom zvolajte zhromaždenie na ktorom informujte o zistených nedostatkov a vymeňte aj členov rady, keď nerobia dostatočnú kontrolu.
Každé dva mesiace si členovia rady zoberú výpisy z banky a všetky doklady, ktoré skontrolujú a urobia z toho zápis, ktorý potom predkladajú na zhromaždení. Ja som veľmi spokojná s týmto systémom, lebo ma nikto nemôže z ničoho podozrievať.
Nahliadnut do dokladov sme boli. Ale podarilo sa nam to po dlhych utrapach. lebo nechceli dovolit. Teraz uz mozme, urcil strankove dni, kazdy druhy tyzden 1 den 2 hodiny. A stasne nas strazia, nedovolia nic odfotit. Mame to uz aj vyhodnotene. Len nas je malo na zvolanie schodze. Poviem Vam katastrofa... A ludia to nechcu pocut. Vacsinou su to stari ludia, ktori su tu snad od narodenia. A my co sme sa nastahovali, sme problem...
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

U nas ani hlasovanie nepomôže máme totiž "malého pánbožka", ktorý si robí čo chce v družstve .... ani televízia a ani noviny nepomáhajú ... jednoducho neplatia žiadne páky ....
0 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

Ja by som fakt potrebovala radu ohladom 1. prispevku. Ci sa mam na to vykaslat a cakat...? :-(
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

zandra Pozri príspevok
Ja by som fakt potrebovala radu ohladom 1. prispevku. Ci sa mam na to vykaslat a cakat...? :-(
Robili ste zapis ? Ak hlasovanie prebehlo podľa regúl, tak je platné a výsledok tiež .... ak chcete aby sa opakovalo je potrebné opakovať voľbu ...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

zandra Pozri príspevok
Predseda si s radou vysvetluju zakon po svojom, takze sa hlasuje 117 hlasmi. Takze ak pridu vsetci garaznici(su aj taky, ktori tu nemaju byt), tak rozhoduju v podstate o hocicom v nasom dome.
Takto sme podali na sud zalobu o oprave strechy. Zial z dovodu procesnej chyby nam bola zamietnuta. Maly naznak vítazstva tam ale bol, nakolko sudkyna v zavere uviedla, ze sa ma hlasovat tak ako tvrdime my a nie 117 hlasmi. Ale nepomohlo to! :-(
Skutočne musíte zakročiť, hlasovaním sa rozhoduje o dôležitých veciach. Ak ide o garážové státia, nie samostatné garáže, je to jeden nebytový priestor a má 1 hlas. Niekedy sú dokonca také státia len ako spoločný priestor.
1 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

Mária27 Pozri príspevok
Skutočne musíte zakročiť, hlasovaním sa rozhoduje o dôležitých veciach. Ak ide o garážové státia, nie samostatné garáže, je to jeden nebytový priestor a má 1 hlas. Niekedy sú dokonca také státia len ako spoločný priestor.
Ako tak premyslam, teraz sa ten jeho sposob hlasovania postavil proti nemu. Pretoze:
-zo 117 hlasov ho nezvolili, napriek tomu sa snazi udrzat a zvolal pisomne hlasovania o tom istom.
-keby sa hlasovalo 87 hlasmi tak ho zvolia

Tak teraz neviem, co dalej. Lebo by som mala tvrdit, ze ho zvolili, ked si stojim za nazorom. Ale zapisnica bude pravdepodobne, ze ho nezvolili.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zandra Pozri príspevok
Ja som to zle napisala. Odmena je oficiálne 5.15 E/mes za byt a to je tu 84 bytov. V skutocnosti cez 9 E/mes za byt. Takze to maju slusnu odmenu.
Skús si to robiť ty a uvidíš, čo je slušná odmena. A o tom podvojnom účtovníctve pochybujem, že by sa malo robiť.
1 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

Halli Pozri príspevok
Skús si to robiť ty a uvidíš, čo je slušná odmena. A o tom podvojnom účtovníctve pochybujem, že by sa malo robiť.
Ja o to zaujem nemam..necitim sa na to.
Pokial o to niekto ma zaujem, tak nech to robi poriadne a nemali by mu vadit ani nahliadnutia do dokladov.
POkial si normalne vypyta odmenu..nevidim v tom problem. Ale nepaci sa mi ked si ich sam schvali a nikomu nepovie!

Skus si precitat vsetky prispevky!
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zandra Pozri príspevok
Ja som to zle napisala. Odmena je oficiálne 5.15 E/mes za byt a to je tu 84 bytov. V skutocnosti cez 9 E/mes za byt. Takze to maju slusnu odmenu.

84 bytov

zandra Pozri príspevok
Ako tak premyslam, teraz sa ten jeho sposob hlasovania postavil proti nemu. Pretoze:
-zo 117 hlasov ho nezvolili, napriek tomu sa snazi udrzat a zvolal pisomne hlasovania o tom istom.
-keby sa hlasovalo 87 hlasmi tak ho zvolia

Tak teraz neviem, co dalej. Lebo by som mala tvrdit, ze ho zvolili, ked si stojim za nazorom. Ale zapisnica bude pravdepodobne, ze ho nezvolili.

117 hlasov ?? máte toľko nebytových priest.?
0 0
zandra zandra

zandra je offline (nepripojený) zandra

Halli Pozri príspevok
84 bytov




117 hlasov ?? máte toľko nebytových priest.?
len 3 NP, ale jeden z nich na 32 spoluvlastnikov. A zial sa tu hlasuje za tento priestor 32 hlasmi.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zandra Pozri príspevok
Ja o to zaujem nemam..necitim sa na to.
Pokial o to niekto ma zaujem, tak nech to robi poriadne a nemali by mu vadit ani nahliadnutia do dokladov.
POkial si normalne vypyta odmenu..nevidim v tom problem. Ale nepaci sa mi ked si ich sam schvali a nikomu nepovie!

Skus si precitat vsetky prispevky!
čítala som to narýchlo, ale ak ste nie s ním spokojní a nik to nechce robiť, aj tak Vám nepomože správa inde, lebo musí tam byť zastupca a ten má tiež veľa povinnosti. Ale ako sa tu už opakuje ...sami si za to môžete. Len tie peniaze prosím nikomu nevyčítaj, je to práca " o hubu" preto to nik nechce robiť. Vieš koľko papiera a toneru minie len na vyučtovanie ?? a to nehovorím o tel., internete, aute, a odvodoch atď, atď...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať