Zavrieť

Porady

Dobrý deň, zaujíma ma odpočet DPH pri nákupoch v Anglicku.

V lete 2011 chceme otvoriť bar s reštauráciou. Sme platcom DPH, máme založenú firmu - s.r.o, ktorá podnika v oblasti poľnohospodárstva. Nábytok do baru sme však nakupovali v Anglicku. Máme k tomu doklady - faktúru a bločky.
Je možné v našom prípade zahrnúť tento nábytok do nákladov firmy (spomínaná s. r. o. ) a tak žiadať o vrátenie dane (DPH) na SR, aj keď to bolo kúpené v Anglicku??
Aké doklady treba okrem spomínaných bločkov a faktúr, aby sme sa vyhli komplikáciam?

Vopred ďakujem za Vašu odbornú pomoc a ostávam s pozdravom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ste kupovali v Anglicku s uvedením ičDPH SK202.....
    tak faktúra mala byť vystavená bez DPH-VAT. /Následne ty máš povinnosť zdaniť SK DPH a aj si ju odpočítať./
    Ak nie, v žiadnom prípade si anglickú DPH nemôžeš odpočítavať na Slovensku.
    Je možnosť požiadať o vrátenie DPH v Anglicku - ale to si treba naštudovať ich zákon o DPH.
    Podotýkam, že povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.

    MARTSIS je offline (nepripojený) MARTSIS

    MARTSIS
    KEJKA Pozri príspevok
    ak ste kupovali v Anglicku s uvedením ičDPH SK202.....
    tak faktúra mala byť vystavená bez DPH-VAT. /Následne ty máš povinnosť zdaniť SK DPH a aj si ju odpočítať./
    Ak nie, v žiadnom prípade si anglickú DPH nemôžeš odpočítavať na Slovensku.
    Je možnosť požiadať o vrátenie DPH v Anglicku - ale to si treba naštudovať ich zákon o DPH.
    Podotýkam, že povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.
    Môžete mi , prosím , vysvetliť poslednú vetu ?

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Ja by som potrebovala poradiť ohľadne s.r.o. založenej na Slovensku, ale s talianskymi spoločníkmi. Konateľ je slovenský občan žijúci V Taliansku a ďalší 3 spoločníci sú Talianski občania. Nebudú zamestnancami, ale je ich potrebné niekde prihlásiť, okrem registrácie na Dú. Nebudú ani platcovia DPH. Veľmi pekne ďakujem.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne, ale nevie mi nikto poradiť, prosím? vďaka

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    MARTSIS Pozri príspevok
    Môžete mi , prosím , vysvetliť poslednú vetu ?
    posledná veta - citujem
    povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.

    ak sro nakupuje nábytok v Anglicku /inom ČŠ EU/, má svoje ičDPH SK...., tak má právo nakúpiť bez dane. Povinnost odviesť DPH je v SR /miesto dodania/. tejto povinnosti sa nevyhneš ani v prípade, že v Anglicku nakúpiš s anglickou DPH. teda zoberieš z dokladu o obstaraní nábytku základ dane A ODVEDIEš DPH v SRr, PRIčOM Máš PRAVDEPODOBNE AJ NáROK NA ODPOčíTANIE /tvoje dodania podliehajú DPH, nemáš koeficient ap./
    Robina Pozri príspevok
    Ja by som potrebovala poradiť ohľadne s.r.o. založenej na Slovensku, ale s talianskymi spoločníkmi. Konateľ je slovenský občan žijúci V Taliansku a ďalší 3 spoločníci sú Talianski občania. Nebudú zamestnancami, ale je ich potrebné niekde prihlásiť, okrem registrácie na Dú. Nebudú ani platcovia DPH. Veľmi pekne ďakujem.
    si v nesprávnej téme.
    nenahlasuješ konateľov, ani spoločníkov, ak nepoberajú príjem.
    nahlasuješ sro na DU - ale to vieš.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Bože, to som si neuvedomila, ospravedlňujem sa a ďakujem za odpoveď veľmi pekne

    Dianao je offline (nepripojený) Dianao

    Dianao
    Ja by som sa tiez potrebovala poradit, kupovali sme nabytok v Polsku. fa je bez DPH. Chcem sa ale opytat / viem, ze treba samozdanit / , ci mam narok aj na odpocet DPH, ked to bude v uctovnictve evidovane ako HM. Mame maloobchod. Dakujem pekne

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Dianao Pozri príspevok
    Ja by som sa tiez potrebovala poradit, kupovali sme nabytok v Polsku. fa je bez DPH. Chcem sa ale opytat / viem, ze treba samozdanit / , ci mam narok aj na odpocet DPH, ked to bude v uctovnictve evidovane ako HM. Mame maloobchod. Dakujem pekne
    ak ste platiteľ podľa §4 Z_DPH tak áno, ak podľa §7, tak nie.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Dianao Pozri príspevok
    Ja by som sa tiez potrebovala poradit, kupovali sme nabytok v Polsku. fa je bez DPH. Chcem sa ale opytat / viem, ze treba samozdanit / , ci mam narok aj na odpocet DPH, ked to bude v uctovnictve evidovane ako HM. Mame maloobchod. Dakujem pekne
    K tomu, aby ste mali nárok na odpočet DPH nepostačuje len skutočnosť, že poľská faktúra je bez DPH. Je potrebné, aby poľský dodávateľ bola osoba identifikovaná pre DPH v Poľsku (musí mať pridelené poľské IČ DPH) a súčasne vy musíte byť platiteľom DPH na Slovensku.

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    KEJKA Pozri príspevok
    Podotýkam, že povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.
    Ale tyka sa to iba nakupu na fakturu, nie na doklad z RP, vsak? Ci mi nieco uslo? Uz z tej zahranicnej DPH som

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.