Zavrieť

Porady

rosenie 3 skla

zrdavim poradaci.

chcem sa informovat dali sme si robit v septembri plastove okna do celeho bytu takze 5 okien s 3 sklom a mame problem ze sa neskutocne rosia cele rami aj okna su zarosene asi tak 5cm po obvode okna.na parapetach mame mnostvo vody vsetko to vpije do stien a uz sa robia na obvode okien plesne aj v rohu v byte a tak to je v celom byte.vetrame mame pootvorene na mikroklimu a nic vzdy je vela vody na parapete cele ramy su mokre a neviem co mam robit.
vo firme odkial mame okna mi povedali ze je to vlhkostou tak idem kupit vlhkomer ci je to tak lebo ked nemrzne tak okna sa nerosia ani niesu mokre rami.ale akonahle zacne mrznut tak sa to vracia spat.moze to byt s toho ze je vlhko v celom byte?do teraz sme mali 40 rocne stare okna a nic.teraz mame nove a sama pliesen vlhkost a pod.vo firme odkial mame okna mi povedali ze sme si dali okna koli tomu aby sme usetrili na kureni ale ako vidim tak som prave ze prerobil lebo budem musiet investovat do vlhkomeru a potom asi aj do nejakeho odvhcovaca.

neviete mi povedat kedy su okna na vine a kedy nie?
myslim pri akej vlhkosti bytu

dakujem za vsetky pripomienky a rady
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zavis1 Pozri príspevok
zrdavim poradaci.

chcem sa informovat dali sme si robit v septembri plastove okna do celeho bytu takze 5 okien s 3 sklom a mame problem ze sa neskutocne rosia cele rami aj okna su zarosene asi tak 5cm po obvode okna.na parapetach mame mnostvo vody vsetko to vpije do stien a uz sa robia na obvode okien plesne aj v rohu v byte a tak to je v celom byte.vetrame mame pootvorene na mikroklimu a nic vzdy je vela vody na parapete cele ramy su mokre a neviem co mam robit.
vo firme odkial mame okna mi povedali ze je to vlhkostou tak idem kupit vlhkomer ci je to tak lebo ked nemrzne tak okna sa nerosia ani niesu mokre rami.ale akonahle zacne mrznut tak sa to vracia spat.moze to byt s toho ze je vlhko v celom byte?do teraz sme mali 40 rocne stare okna a nic.teraz mame nove a sama pliesen vlhkost a pod.vo firme odkial mame okna mi povedali ze sme si dali okna koli tomu aby sme usetrili na kureni ale ako vidim tak som prave ze prerobil lebo budem musiet investovat do vlhkomeru a potom asi aj do nejakeho odvhcovaca.

neviete mi povedat kedy su okna na vine a kedy nie?
myslim pri akej vlhkosti bytu

dakujem za vsetky pripomienky a rady
Vlhnú ti zvnútra? AK áno, tak potom bude najskôr problém v oknách a ich nedostatočnej izolácii. Ak si chceš byť istý, že okná sú nekvalitné, treba urobiť pár termosnímkov tých okien (zvnútra aj zvonku). Tieto snímky jednoznačne môžu preukázať, či dochádza k prestupu tepla cez rám, či okná, alebo či tie okná skutočne tesnia a problém je v osadení.

Otázne je tiež, akú relatívnu vlhkosť máš v byte. Zožeň tak, ako si písal, nejaký vlhkomer. Ak je relatívna vlhkosť na hornej hranici, je možné, že ak sú okná o pás stupňov chladnejšie, ako interiér, tak budú vlhnúť (kvôli rosnému bodu). Optimálna relatívna vlhkosť je medzi 40-70 %, v zime býva na spodnej hranici. Ak máš vlhkosť teraz v zime viac, ako 65%, tak s tým treba niečo robiť - nájsť zdroj vlhka.

Teraz je ťažné jednoznačne určiť, či je problém v oknách, alebo vo vlhkom byte. Zmeraj vlhkosť, a napíš čo si zistil.

Koľko komorové rámy máš na oknách?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

A tu mas tu istu tvoju temu:
http://www.porada.sk/t154935-rosenie...ych-okien.html
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ sa našiel taký uj čo do trojkomorového rámu namontoval trojsklo tak potom si o tých oknách myslím svoje.Ak viete zadajte meno výrobcu okien skiel aj plastového profilu.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

Chobot Pozri príspevok
Vlhnú ti zvnútra? AK áno, tak potom bude najskôr problém v oknách a ich nedostatočnej izolácii. Ak si chceš byť istý, že okná sú nekvalitné, treba urobiť pár termosnímkov tých okien (zvnútra aj zvonku). Tieto snímky jednoznačne môžu preukázať, či dochádza k prestupu tepla cez rám, či okná, alebo či tie okná skutočne tesnia a problém je v osadení.

Otázne je tiež, akú relatívnu vlhkosť máš v byte. Zožeň tak, ako si písal, nejaký vlhkomer. Ak je relatívna vlhkosť na hornej hranici, je možné, že ak sú okná o pás stupňov chladnejšie, ako interiér, tak budú vlhnúť (kvôli rosnému bodu). Optimálna relatívna vlhkosť je medzi 40-70 %, v zime býva na spodnej hranici. Ak máš vlhkosť teraz v zime viac, ako 65%, tak s tým treba niečo robiť - nájsť zdroj vlhka.

Teraz je ťažné jednoznačne určiť, či je problém v oknách, alebo vo vlhkom byte. Zmeraj vlhkosť, a napíš čo si zistil.

Koľko komorové rámy máš na oknách?
su to 7 komorove okna s 3 sklom a este v tom trojskle je nejaky tepelny pasik hlinikovy ci aky.salamander a maco su to ri-okna.dnes to zmeram idem do nay a kupim vlhkomer a napisem ci nieco zmeral.ja viem ze tie udaje nebudu velmi presne ale aspon nieco.nejde mi to do hlavy aj ten majitel povedal ze s 3 sklom nemal nikdy taku reklamaciu ako teraz.

skla neviem kto vyraba
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

ivka70 Pozri príspevok
ospravedlnujem sa za rovnaku temu ale uz som max.vytoceny
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

neviem kolko komôr a skiel majú moje plastové okná. Dnes od rána suším návliečky na periny a na skle ani kvapka vody ...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
zavis1 Pozri príspevok
ospravedlnujem sa za rovnaku temu ale uz som max.vytoceny
Nedokážem si predstaviť že by sa 7 komorové rámy rosili.V kuchyni mám 14 ročné plastové okno 3 komorové na severnej strane ale rám na ňom nebol nikdy zarosený.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

zavis1 Pozri príspevok
ospravedlnujem sa za rovnaku temu ale uz som max.vytoceny
takze kupil som v nay meteostanicu.a vlhkost teraz mam 33% a teplota je 26.6 °C.
necham to cez noc a uvidim rano kolko tam bude ma to aj max.a min pamat na vlhkost takze uvidim kolko bola max.vlhkost v noci.

neviete poradit ako zistim ze mam trojsklo?lebo sice ked sa pozeram na okno tak to prve a posledne sklo vidim ale to v strede nie.je tam len taka skara ze je predelena ta lista.

7komorovy salamander kovanie maco a troj sklo.v profile zevraj je aj nejake zateplenie v rame a aj v okne je nejake zateplenie.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
zavis1 Pozri príspevok
takze kupil som v nay meteostanicu.a vlhkost teraz mam 33% a teplota je 26.6 °C...
... s tou teplotou to nepreháňaš trochu ?
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

Stefan2005 Pozri príspevok
... s tou teplotou to nepreháňaš trochu ?
ja nie ale priatelka.stale jej hovorim nech nepridava ale co uz takze moje meranie pokracuje takze otvoril som sklopku a vetram teplota klesla na 24,7°C a vlhkost na 31%
takze teplotu sa budem snazit udrzat na max 25°C a uvidim ake bude zajtra okno a aka vlhkost a teplota
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Priateľka Ti asi chce tou teplotou naznačiť, aby si ju zohrial. Ja by som sa pri 26°C roztopil. Max 21.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

KoxXxo Pozri príspevok
Priateľka Ti asi chce tou teplotou naznačiť, aby si ju zohrial. Ja by som sa pri 26°C roztopil. Max 21.
akor to robi preto lebo mame male babo ale uz som jej to vysvetlil tak dufam ze to pochopila.

teplota je 25,4 a vlhkost 36%

zajta pozriem ci tam nieco najdem ohladne toho gravirovania
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dá sa to zistiť aj pozorovaním svetelného odrazu hrán od skla.Pri trojskle vzniká za určitých svetelných podmienok trojitá hrana.Pri dvojskle dvojitá hrana.Na priloženej fotografii je to vidieť.
Trojsklo.jpg  
Ttojsklo c.jpg  
1/1
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zavis1 Pozri príspevok
su to 7 komorove okna s 3 sklom a este v tom trojskle je nejaky tepelny pasik hlinikovy ci aky.salamander a maco su to ri-okna.dnes to zmeram idem do nay a kupim vlhkomer a napisem ci nieco zmeral.ja viem ze tie udaje nebudu velmi presne ale aspon nieco.nejde mi to do hlavy aj ten majitel povedal ze s 3 sklom nemal nikdy taku reklamaciu ako teraz.

skla neviem kto vyraba
Ešte by ma zaujímalo, kde konkrétne sa ti tvorí rosa: na skle alebo na ráme?
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

Chobot Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímalo, kde konkrétne sa ti tvorí rosa: na skle alebo na ráme?
takze rosa sa tvori na skle aj na celom rame.

a tu su dnesne vysledky namerane v noci.takze v miestnosti cca 10m2 kde mame akvarium cca 60l a spime dvaja dospely + nasa mala 2 rocna dcera boli take.

max. vlhkost bola 53% pri teplote 24.8°C to sme mali uplne vypnuty radiator a oklna uplne zatvorene.rano bol cely ram zaroseny na parapete plno vody.na sklach bolo na spodku asi cca 3 cm pas zaroseny a po bokoch asi tak 1cm.

a skla som pozeral a je tam napisane:
24.08.2010 493.0 14/0 AKUTERM sklo RI OKNA a.s. 0000056534 9 30705/11 to iste je aj na druhej strane okna medzi by malo byt tretie sklo
ale ziadne U 0.6 som nikde nenasiel.
pozeral som na chodbe kde mame polske okna a tam bolo napisane ze je tam argon tiez datum vyroby a je tam aj U 1.0

takze tu su moje merania.
upozornujem ze to robi v dalsich 4 miestnostiach to iste.
byt je orientovan na S/J
test som robil na S strane bytu

ale dnes vyskusam J stranu dufam ze mi vydrzi meteostanica lebo bol to posledny kus a zistil som ze je polamany kabel na napajanie
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zavis1 Pozri príspevok
takze rosa sa tvori na skle aj na celom rame.

a tu su dnesne vysledky namerane v noci.takze v miestnosti cca 10m2 kde mame akvarium cca 60l a spime dvaja dospely + nasa mala 2 rocna dcera boli take.

max. vlhkost bola 53% pri teplote 24.8°C to sme mali uplne vypnuty radiator a oklna uplne zatvorene.rano bol cely ram zaroseny na parapete plno vody.na sklach bolo na spodku asi cca 3 cm pas zaroseny a po bokoch asi tak 1cm.

a skla som pozeral a je tam napisane:
24.08.2010 493.0 14/0 AKUTERM sklo RI OKNA a.s. 0000056534 9 30705/11 to iste je aj na druhej strane okna medzi by malo byt tretie sklo
ale ziadne U 0.6 som nikde nenasiel.
pozeral som na chodbe kde mame polske okna a tam bolo napisane ze je tam argon tiez datum vyroby a je tam aj U 1.0

takze tu su moje merania.
upozornujem ze to robi v dalsich 4 miestnostiach to iste.
byt je orientovan na S/J
test som robil na S strane bytu

ale dnes vyskusam J stranu dufam ze mi vydrzi meteostanica lebo bol to posledny kus a zistil som ze je polamany kabel na napajanie
V zime 53 % vlhkosti je dosť, aby sa na chladných predmetoch tvorila rosa. Ale aj tak je to divné, že práve na oknách sa tá rosa tvorí. Tie by mali byť tak izolované, že vnútri by ich teplota mala mať skoro teplotu interiéru. Možno ešte na spodku sklenej tabule by som akceptoval trochu rosy, ale až tak, aby ti od toho vlhla stena...

Ak sa dotkneš rámu či okien, ako sú teplé, resp. studené? Ak sú veľmi chladné, tak niečo s nimi nie je v poriadku.

Skús cez internet nájsť niekoho, kto robí termosnímky a skús dohodnúť nejakú rozumnú cenu (pre paneláky to stojí cca 400-500 EUR - ale tam sa robí viac snímkov), nech ti spraví pár snímkov tých okien z vnútra aj z vonku. Ak sa tým zistí, že to sklo neizoluje, možno to bude aj na reklamáciu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Som sa cez sviatky trochu hrabal v termo snímkoch a nadobudol som presvedčenie že termokamerou to nezmerá.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

220870 Pozri príspevok
Som sa cez sviatky trochu hrabal v termo snímkoch a nadobudol som presvedčenie že termokamerou to nezmerá.
Neviem, ale na termosnímkoch je vidno, kde sú slabé miesta okna, viď priložený súbor.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja mám päť komorové okná s dvojsklom, vlhkosťou v byte 80% pri teplote 21 -22st.C a žiadna vlhkosť na rámoch sa netvorí, iba trochu na spodku skla, tak 1-2 cm do výšky, ale to nesmiem spustiť žalúzie. Tie totiž zabraňujú prúdeniu vzduchu a tak sa na oknách zráža vlhkosť. Na jednom rohu rámu som našiel vlhkosť, ale tam aj podfukovalo tesnenie. Pritom vetrám nárazovo 5-10 min naplno 2x denne.
Takže, nemáš spustené žalúzie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať