Zavrieť

Porady

Plastové okná - rosenie

rosenie platosvých okien, pliesňe ....dá sa tento problém riešiť?
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Napr. v tejto téme.
http://www.porada.sk/t22569-kto-mate...stov%E9+okn%E1

AK si zadáš vyhľadávať "plastové okná" nájdeš viacej tém
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

alexxx
rosenie platosvých okien, pliesňe ....dá sa tento problém riešiť?
Ja k tomu len dodám, že rosenie plastových okien je spôsobené nedostatočným vetraním a môžu ho spôsobovať aj kvety v miestnosti. Preto treba častejšie vetrať. Dôsledkom toho sú aj plesne, s tými bojovať je už horšie a našťastie nemám s tým skúsenosti. Viac v téme, ktorú odporučila Nika.
0 0
neologik neologik

neologik je offline (nepripojený) neologik

Preco sa rosia okna / tvorba kondenzatu na vnutornej strane:
http://www.uniteam.sk/?plastove_okna...na_&uniteam=52
0 0
harp harp

harp je offline (nepripojený) harp

SPAM SPAM SPAM SPAM a potom:


Treba uplne zmenit navyky.



Poznámka: Ďakujem za nahlásenie SPAMEROV (od Richard)
Naposledy upravil Richard : 13.02.07 at 19:15
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

A čo keď ani zmena návykov nepomáha, Máme ich tiež namontované a plesne sa začínajú udomácňovať. Vetráme doporučeným spôsobom nárazovo viac krát denne.
0 0
tedd tedd

tedd je offline (nepripojený) tedd

Tiež máme plastové okná odporúčam nechať stále otvorené mikrovetračky,pomáha to.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tedd
Tiež máme plastové okná odporúčam nechať stále otvorené mikrovetračky,pomáha to.
Mrzí ma, ale ani to nepomáha.
0 0
tedd tedd

tedd je offline (nepripojený) tedd

Ešte ak sa možem spýtať mate zateplený dom?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Zatiaľ nie
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

willma
A čo keď ani zmena návykov nepomáha, Máme ich tiež namontované a plesne sa začínajú udomácňovať. Vetráme doporučeným spôsobom nárazovo viac krát denne.
Tak musíš vydržať do leta a tie miesta kde to má nádej chytať pleseň dobre prelíčiť s pridaním protiplesňového prípravku /lastanox/ a podobné iné prípravky, je ich veľa. To zabraňuje tvorbe plesní. Inak si zničíš steny.
Pekný deň...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Manual
Tak musíš vydržať do leta a tie miesta kde to má nádej chytať pleseň dobre prelíčiť s pridaním protiplesňového prípravku /lastanox/ a podobné iné prípravky, je ich veľa. To zabraňuje tvorbe plesní. Inak si zničíš steny.
Pekný deň...
Ďakujem ti za radu, teraz v novembri sme dali vystierkovať a vymaľovať . Ale asi mi iné neostane a náklady budem refundovať majstrom prerábky. Dobre vedeli, že kúty sú vlhké, použili vraj aj penetračný náter, ale asi figa z toho.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Okná montujem niekoľko rokov.18 rokov praxe v stavebníctve.Ak chcem poradiť na diaľku potrebujem aspoň základné info .
-Z akého materiálu su obvodové steny, stropi, je to poschodový dom na ktorom podlaží sa začali plesne ukazovať ako prvé v ktorých miestnostach,obyvačka, spalňa..?
-je to byt alebo RD
-z akých materiálov sú vnútorné a vonkajšie omietky,
- aká farba je použitá na maľovku stien názov firmi napr JUPOL ,PRIMALEX ,ESMAL atd. hlavne tento bod je veľmi dôležitý prosím uviesť čo najpresnejšie.(koľoročný je váš RD)
-V ktorých miestach kde presne sa objavujú plesne , a kde sa ukázali ako prvé
- Od akej FA máte sklá
- z akého plastového profilu sú okná
-Aké vykurovanie máte Krb? Digestor je vyvedený do exteriéru?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

No ja by som dodala: nestačí iba časť prerábky. Ani samé plastové okná, ani samé zateplenie. My sme mali plastové okná a plesnilo a rosilo sa. Akonáhle sme zateplili - komplet rodinný dom, včetne pokládky polystyrénu na povali, všetko zmizlo a je to super. Suseda má iný problém: zateplila, ale okná má staré drevené a už značne schátralé. Plesne má v kútoch a okná akoby si ich polial krhlou. Takže ak si chcete v tomto pomôcť, radím radšej počkať rok-dva, našetriť, a urobiť všetko komplet. A najlepšie zveriť to riadnej firme. Najhoršie čo môžete urobiť je na tomto šetriť. Narobíte si také starosti o akých sa vám ani nesnívalo a to ešte nehovorím o dopade na zdravie.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Plastové okná máme síce iba prvú zimu /nezateplený byt/, no skúsenosť s čiastočným rosením už máme za sebou. Keď sa nám začali rosiť, asi 5 cm pásik naspodu okna, volala som dodávateľovi /veľmi ochotný/ ktorý k nám hneď prišiel, prekontroloval všetko a vysvetlil mi, že najhoršie je nechávať v zime otvorené okná na mikroventiláciu - vraj by sa mi to mohlo vypomstiť v podobe plesnenia stien v miestach prúdenia vzduchu z mikroventilácie. Povedal mi, že je potrebné nemať žalúzie úplne stiahnuté, okno sa potom rosí aj pri správnom vetraní. Preto večer žalúzie zatiahnem a nechám odspodu asi 10 cm voľné. Keď v byte suším prádlo na sušiaku tak sa roseniu nevyhnem, ale hneď ráno vyvetrám a o chvíľu je okno odrosené.
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

Na mikroventilaciu by som to nezvaloval, v interiery je zvacsa vedsia vlhkost ako v exteriery...takze ju treba pustat von. V sucasnosti sa uz na stavby do kazdej miestnosti montuju mikroventilacne klapky.
Co sa tyka rosenia okine...ak pod nimi neni radiator a setri sa na kureni tak je velmi pravdepodobne ze sa bude rosit spodny okraj okna. Pod kazdym oknom by mal byt zdroj tepla ktory zabezpecuje prudenie vzduchu po skle.
0 0
korzar korzar

korzar je offline (nepripojený) korzar

da sa primeranym vetranim
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Bývame v staršom rodinnom dome, ktorý sme zateplili kombi doskami a dali plastové okná. Kúrenie máme elektrické cez prothermi. Ráno vypneme kúrenie a otvorím ventilačku. Poobede ventilačku zatvoríme a zapneme kúrenie. Ešte je dôležité, aby výpary z varenia neprechádzali do nevykurovaných miestností. Ak sa niekde objaví náznak plesne, starí trochu nastriekať roztok z prípravku Savo. To je naša skúsenosť.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ja tiež keď sa objaví niekde pleseň, nastriekam Savom a je klud. len neviem, či je to takto úplne dobré, ale je to také docela rýchle riešenie.
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

To s tym savom mi nepripada dobry sposob na pravidelne pouzivanie...ved sa v tych priestoroch zije! Treba najskor vyriesit pricinu!
0 0
kakiii kakiii

kakiii je offline (nepripojený) kakiii

pri rosení okien a vlhkých stien okolo, a nedajbože už aj plesniach je proces "vyzdravenia stien" dlhším procesom. VETRAČKY sa práveže vôbec neodporúčajú. Vhodné je vetranie otvorením okna celého tak na 10 min. aby sa vymenil vzduch. Tento proces je dobré opakovať po 3 - 4 hodinách znova. myslím, že je bežný problém.
v lete ked svieti slniečko sú steny prehriate a ani búrka nespôsobí mokré steny či rosu na oknách, no daždivé počasie robí svoje. Vlhké steny, málo slnka, vykurovanie v byte...
Mňa tento proces tiež čaká a som z toho zúfalá, ale nechám si poradiť od odborníkov, ktorí by mi hneď okná vymenili, keby boli "vadné", ale nie sú.

TAKžE, treba vetrať

Vela šťastia všetkým

katka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať