Zavrieť

Porady

Plastové okná - rosenie

rosenie platosvých okien, pliesňe ....dá sa tento problém riešiť?
Usporiadat
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

No, uz sme trochu .
alltracboy Pozri príspevok
no v kazdom pripade nie kazdy bezdotykovy teplomer pre ludi dokaze merat pod dajme tomu 30 stupnov,
S tym suhlasim. Ja som si ale schvalne kupil prave taky co ma rozsah 0-100 aj deklarovany takze tam ma aj zarucenu presnost.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v mode 34-42 stupnov ma pisanu odchylku 0,2 stupna. pod alebo nad ten rozsah byva odchylka aj 1-2 stupne, ale to som nechcel. Ja len aby si niekto nekupil teplomer do ucha potom bude kukat ze to nemera.
0 0
marek_K marek_K

marek_K je offline (nepripojený) marek_K

Tak podelim sa aj ja so skusenostou . Minuly rok v lete som kupil byt s 10-rocnymi plastovymi oknami s 2 sklom U=1,1. Bytovku prave v lete zateplili takze neviem ako bol na tom predchadzajuci majitel. Vlhkost v miestnostiach kolise 40-60%. V miestnostiacch kde sa spi sa okna rosili takym sposobom ze boli komplet az povrch mokre a ztekali po nich kropaje vody. Rosili sa mi len skla nie ramy. Byt je dostatocne vetrany. Jedina vec ktora zastavila rosenie v spalni bolo ze sme nechali uplne otvorene dvere na spalni. V spalni mam okno 2+1, skusobne som poprosil vyrobcu o vymenu mensej tabule v izbe za novu 1,1ku co by malo byt sklo s rovnakym koeficientom ako povodne 10 rocne. Aj povodne aj nove sklo su rovnako chladne na dotyk, ale vysledok je taky ze povodne okno je stale rano povrch mokre a nove ma asi len 1cm pasik vlhkosti pri dolnom okraji, inac je uplne suche. Aj sam majitel firmy bol ohladom vymeny skepticky, preco by sa rosili okna v celom byte kde sa spi(vsetky nemozu byt zle), lepsie vetrat, viac kurit atd. Takze mne toto pomohlo uplne vyriest problem a co je najlepsie pri cene 40€ za m2 hotoveho 2 skla.
0 0
marek_K marek_K

marek_K je offline (nepripojený) marek_K

Este jedna vec - v byte ani teraz v zime vobec nekurime, pretoze teplota je stale 20-22 stupnov co nam staci. Ale skusali sme aj zakurit a to vobec nepomohlo.
0 0
inconkalmova inconkalmova

inconkalmova je offline (nepripojený) inconkalmova

http://inconkalmova.webs.com/
POZOR NA PODVODNíKOV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som s Incon-om robil 6 rokov .nemal som podobné problémy.Sem tam sa niečo vyskytlo ,ale najbližšou možnou rozvážkou vždy poslali chýbajúcu súčasť.Namontoval som od nich tisíce okien .Nemal som jedinú reklamáciu .Ak sa vaše ohováranie nezakladá na pravde môžete mať riadne problémy.Incon ,ako aj všetky ostatné firmy ktoré vyrábajú okná ,nezodpovedá ani nemôže zodpovedať za firmy ktoré od nich kupujú a následne montujú okná.Tak isto ,ako chovateľ sliepok nemôže zodpovedať za to, že predajňa potravín predáva jeho kurence za nevyhovujúcich hygienických podmienok.
Odporúčam vám pri takých výlevoch zlosti používať meno a logá predajcu montéra nie meno a logo výrobnej spoločnosti.
0 0
fiona83 fiona83

fiona83 je offline (nepripojený) fiona83

potrebovala by som poradiť
byvame v 9 poschodovom činžiaku bol zatepleny pred 6 rokmi , pri zateplovani vymienali aj všetky okna neviem aka značka ale čo som sa dopočula bola to najnižšia trieda najlacnejšie z polska a pri ich osadzani nepostupovali presne
ked vonku fuka počujem ako mi cez okna fuči
susede cez parapety sa plesen chita aj v rohoch ............
ja mam každe rano zarosene total okna od hora - dole
nekurime vobec lebo je tu velmi teplo mame v byte 25 stupnou ked nekurime a to vonku je pod nulou , vlhkosť mame 55%
kedže som na materskej tak vetram velmi často
pliesen sa mi prvy krat objavila v spalni nad balkonovymi dverami ..........čo bolo sposobene aj že zo strechy zatekalo k nam až na 7 poschodie
po oprave strechy bol pokoj na 2 roky
a dnes zase sa na tom istom mieste nad balkonovymi dverami objavuje plesen
byty nie su v osobnom vlastnictve ale metske ??? sťažnosti moc nepomožu kedže sa obhajuju že nevetrame ale že okna su uplne nekvalitne tam kde je tesnenie mam kvapočky vody po celyj dlžne balkonovych dverach :-/
0 0
dzanka32 dzanka32

dzanka32 je offline (nepripojený) dzanka32

220870 Pozri príspevok
Pani WILMA .Fotto je veľmi nekvalitné.Okná montujem pre pár SK firiem niekoľko rokov.Al z tej tretej snímky sa dá aspon koľko toľko vidieť.Ak je to okno celé takto urosené pri 21° Celsia.Tak sa na 100% jedná o nekvalitný výrobok.Iné by bolo ak by ste pod tým oknom mali do rána sušiak s mokrými šatami.A v izbe 18°celsia.Alebo vypnutý radiátor.
Aj my mame problem s rosenim okien. Byvame v prenajatej novostavbe. Sme prvy najomnici, zijeme tu cca 2 roky a celu zimu mame problem s narosenymi oknami az do polovice okien. Cez den kurime na 20C a v noci nam teplota neklesne pod 18C. tvoria sa aj plesne na oknach a mali sme v spalni v jednom rohu (vonkajsia stena), ale tam to uz prestalo. vetrame niekolko krat do dna. su to okna Slovaktual a murovany bungalov. je to nekvalitou okien alebo cim?
0 0
michaellla22 michaellla22

michaellla22 je offline (nepripojený) michaellla22

Dobry den ak vam mozem poradit na rosenie plastovych okien. precitajte si clanok! Doporucujem!


http://domabyt.zariadim.sk/rosia-sa-vam-okna
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

michaellla22
Dobry den ak vam mozem poradit na rosenie plastovych okien. precitajte si clanok! Doporucujem!
no ja som si ten článok pozorne prečítala .. a dozvedela som sa figu - jedine že sa mám na tam spomenutú firmu obrátiť ..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať