Zavrieť

Porady

Plastové okná - rosenie

rosenie platosvých okien, pliesňe ....dá sa tento problém riešiť?
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Katka ďakujem že si opäť načala túto tému, lebo, opäť je tu zima a problémy s rosením okien sa vrátili. Vetráme tak ako treba, okná orientované na juh, v každej izbe maximálne 5 kvetov v kvetináčoch, a ako perlička na záver, od októbra nám veľmi slabo kúri radiátor-technická závada- takže byt nie je prekúrený. Okná sú ráno napriek všetkým doporučovaným a robeným opatreniam zarosené.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Máš v byte umiestnený vlhkomer? Akú hodnotu nameral?
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

My mame tiez nove plastove okna (druhu zimu) a napriek tomu ze vetrame tak sa rosia. Vsimla som si ze ked polejem kvety tak na druhy den mam vacsi oroseny pasik. Taktiez ked je vacsi teplotny rozdiel medzi teplotou vonku a dnu tak sa pasik zvacsuje.
Ja by som to nepovazovala za problem, napriek vetraniu aj tak bude okno orosene. Mam pripravenu handricku a nou vzdy riadne okno poutrieram.

Priatel ma drevene euro okna a tie sa rosia tiez.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

mlyn16 Pozri príspevok
Máš v byte umiestnený vlhkomer? Akú hodnotu nameral?
Vlhkomer veru nie, ale je to klasický panelákový byt, a iní susedia ktorí majú tiež plastové okná hovoria, že im nerosia.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tak ako je písané v príspevku 24, závisí to hlavne od teplotného rozdielu vonkajšej a vnútornej teploty. Mám známeho na "prominentnej" bytovke, ktorý má teplotu v byte 27 st. /čo nie je zdravé/ aj keď je vonku mínus 15 st a u nich som oká orosené nevidel.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

kakiii Pozri príspevok
pri rosení okien a vlhkých stien okolo, a nedajbože už aj plesniach je proces "vyzdravenia stien" dlhším procesom. VETRAČKY sa práveže vôbec neodporúčajú. Vhodné je vetranie otvorením okna celého tak na 10 min. aby sa vymenil vzduch. Tento proces je dobré opakovať po 3 - 4 hodinách znova. myslím, že je bežný problém.
v lete ked svieti slniečko sú steny prehriate a ani búrka nespôsobí mokré steny či rosu na oknách, no daždivé počasie robí svoje. Vlhké steny, málo slnka, vykurovanie v byte...
Mňa tento proces tiež čaká a som z toho zúfalá, ale nechám si poradiť od odborníkov, ktorí by mi hneď okná vymenili, keby boli "vadné", ale nie sú.

TAKžE, treba vetrať

Vela šťastia všetkým

katka
Súhlasím, vetrať a potom zapnúť kúrenie na teplotu, ktorú potrebujete mať. Iným to nie je, ale vlhkomer a teplomer doporučujem. Aj prádlo, ktoré sa v byte suší urobí svoje.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

willma Pozri príspevok
Vlhkomer veru nie, ale je to klasický panelákový byt, a iní susedia ktorí majú tiež plastové okná hovoria, že im nerosia.
Tak ešte over bytovú teplotu u Teba a susedov. Tak isto aj vlhkomer porovnaj. Treba dosiahnuť rovnaké hodnoty a potom porovnávaj rosenie u nich a u Teba. Ešte treba aj svetové strany, do ktorej sú okná otočené vziať do úvahy.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

joni102 Pozri príspevok
My mame tiez nove plastove okna (druhu zimu) a napriek tomu ze vetrame tak sa rosia. Vsimla som si ze ked polejem kvety tak na druhy den mam vacsi oroseny pasik. Taktiez ked je vacsi teplotny rozdiel medzi teplotou vonku a dnu tak sa pasik zvacsuje.
Ja by som to nepovazovala za problem, napriek vetraniu aj tak bude okno orosene. Mam pripravenu handricku a nou vzdy riadne okno poutrieram.

Priatel ma drevene euro okna a tie sa rosia tiez.
No neviem ja si pod pojmom pásik vysvetľujem asi niečo iné, pre názornosť prikladám foto "pásiku" na oknách
Clipboard02.bmp  
Clipboard03.bmp  
Clipboard04.bmp  
1/1
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ako som písala, teplota v byte v najchladnejšej izbe je 21 stupňov, radiátory kúria len aby sa nepovedalo, byt je orientovaný južne na 6/7p.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Pridám sa k tejto téme. Tiež sa nám doma rosia plastové okná a bolo mi povedané, že je to kvôli širokej parapetnej doske, lebo vraj teplo z radiátorov mi neprejde až k oknu, takže mi to nevysúša a automaticky sa to rosí. Inak v spálni máme užšiu parapetnú dosku a tam s rosením problémy nemám.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

willma Pozri príspevok
ako som písala, teplota v byte v najchladnejšej izbe je 21 stupňov, radiátory kúria len aby sa nepovedalo, byt je orientovaný južne na 6/7p.
Danka, okno máš v izbe... takže nie bytovú ale izbovú teplotu potrebuješ. Určite si dostala návod, inštrukcie k oknám. Poštuduj, porovnaj s realitou.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

vďaka za rady bola to izbová teplota, a priložené fotky pošlem s písomnou reklamáciou dodávateľovi, lebo po niekoľkých dotazoch som sa dopátrala, že takéto rosenie môže byť aj tým, že nie je riadna výplň izolačných skiel
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pani WILMA .Fotto je veľmi nekvalitné.Okná montujem pre pár SK firiem niekoľko rokov.Al z tej tretej snímky sa dá aspon koľko toľko vidieť.Ak je to okno celé takto urosené pri 21° Celsia.Tak sa na 100% jedná o nekvalitný výrobok.Iné by bolo ak by ste pod tým oknom mali do rána sušiak s mokrými šatami.A v izbe 18°celsia.Alebo vypnutý radiátor.
0 0
Sidewinder Sidewinder

Sidewinder je offline (nepripojený) Sidewinder

Reklamáciu by som požadoval iba v prípade, že je rosa (vlhkosť) medzi sklenými doskami - kvôli izolácii sa pri plastových oknách napĺňa priestor medzi sklami argónom, príp. zostáva vákuový. To znamená, že vnútro okien musí byť 100% odizolované od vonkajšieho prostredia.

Ak sa rosia zvonka, možno ti pomôže tento článok o rosení okien http://mojdom.zoznam.sk/cl/106543/Zarosovanie-okien

Problémy s vlhkosťou a klímou interiéru môžu odstrániť prírodné materiály - napr. namiesto cementovej omietky hlinená omietka, ktorá "dýcha" s okolím.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
Plastove okna mam uz asi 3 roky (komplexna rekonstruckia starsieho bytu) a s rosenim mam problem kazdy rok ... najprv som si myslel, ze je to vada okien, ale podobne problemy mala vacsina opytanych znamych ... vetranie je sice velmi ucinne, ale ked mate doma male deti, tak to s tym velmi nemozete prehanat ... horsie to bolo este ked som na noc zapol zvlhcovac vzduchu - kedze v prekurenych panelakoch je velmi suchy vzduch - vlhkost sa zvysila, a s nou aj rosenie okien ... teraz este uvazujem nad tym, ze ci by nepomohol pri nadmernej vlhkosti aj pohlcovat vlhkosti - mate s tym niekto skusenosti ?
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Pre posudenie rosenia okien je dolezite vediet teplotu v byte a relativnu vlhkost v byte a hlavne aj vedomost o zavislosti medzi teplotou rosneho bodu a teplotou v byte a relativnou vlhkostou.Takze, ak mam teplotu v byte napr. 20 stupnov Celzia a relativnu vlhkost 50%,ktora je normalna, potom je teplota rosneho bodu 9,2 stupnov Celzia, takze nehrozi kondenzacia. Ale ked mi vystupi vlhkost pri danej teplote na 80 %, tak uz teplota rosneho bodu je 16,5 stupna, takze uz mi moze kondenzovat voda na nabytku, na ramoch okna a podobne. Ak uvazujem teplotu 24 stupnov a relativnu vlhkost 50 %, tak teplota rosneho bodu je 12,9 stupnov , ale pri 80% je teplota rosneho bodu uz 20,5 stupnov !!! Treba si uvedomit, ze plastovymi oknami doslo k dokonalemu utesneniu okien, pretlak par sa nema kde uvolnit, ak sa pravidlene a dlho, aspon 3-4 minuty nevetra. Ved rozdiel tlaku vlhkych par medzi vonkajsim prostredim za teploty -15 stupnov a vnutornym pri teplote 20 stupnov je 1 030 Pa !!!! Takze, ak intenzivne budeme vetrat, budeme mat suchy vzduch v miestnosti.U sucheho vzduchu nehrozi riziko kondenzacie vodnej pary a taktiez vznik pliesni. A nakoniec este poznamka. V technickych normach inych statov je zakotvene, ze vzdialenost medzi distancnym ramikom a okrajom zasklievacej listy musi byt 8-10 mm. U nas firmy veselo pouzivaju vzdialenost 2 mm, kde je nizka hodnota teploty rosneho bodu( 9,6) za danych podmienok, takze sa rosia. Vzdialenost 8-10 mm teplotu rosneho bodu posuva smerom hore. O tejto skutocnosti niektori vyrobcovia ani nevedia, alebo nechcu vediet. Samozrejme, okna mozu byt aj zo zlata, ale fyziky nepusti. Ak su vytvorene podmienky pre kondenzaciu vodnej pary, tak sa orosia aj zlate plastove okna. Nejako sme zabudli, ze stare drevene okna mali okolo obvodu 8 m spary. Vymenou za plastove okna nam prestalo unikat teplo, ale aj sme stratili prirodzenu vymenu vzduchu v byte, ktora je tiez stanovena normou, len sa nema kadial dostat dovnutra. A pod vianocny stromcek si treba kupit vlhkomer do bytu, bude to skvely darcek.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

najag, bolo by dobré ak by si mal čas a chuť dať tieto hodnoty do nejakej tabuľky, kde by teplota v miestnosti rástla po stupni a vlhkosť po cca 10 stupňov. Bola by to pre veľa ľudí dobrá pomôcka.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
v rodine mali problemy s rosenim plastovych okien, az tak to rosilo ze to stekalo z okna, nieco strasne. mali okna vyrobene cca v roku 2002. Teraz 3 tyzdne do zadu na zaklade odporucania vymenilo sklo. A rosenie uplne zmizlo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

A čo stála výmena skla ?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
myslim ze okolo 2000,- musel by som sa spytat presne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať