Zavrieť

Porady

Konsolidované platby a súhrnný výkaz k DPH

Dobrý deň,

som registrovaný pre DPH podľa §7a zákona o DPH (poskytujem služby platiteľovi DPH v EÚ).
Príjemca služby umožňuje "konsolidovať" platby, čiže môžem si pozdržať platbu napr. na pol roka a potom si nechať naraz vyplatiť celý polrok. Dá sa takáto konsolidovaná platba uviesť až v tom štvrťroku, kedy mi bola doručená (kedy príjemca služby reálne zaplatil)? Alebo môžem konsolidovať maximálne len na štvrťrok, aby som dodané služby mohol uviesť v príslušnom súhrnnom výkaze pre daný štvrťrok?

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Služby sa do SV vykazujú podľa mesiaca/štvrťroka v ktorom boli dodané, nie v ktorom boli uhradené, v zmysle § 80, ods. 6, teda keď u služby vznikla daňová povinnosť podľa § 19. Jednoducho – keď bola fakturovaná, nie uhradená. Z tých služieb sa aj tak neplatí daň, tak neviem, aký dôvod existuje na zdržovanie ich vykázania ... až do termínu ich konsolidovanej úhrady, je to hádam jedno .... ibaže by nie ... ?
    Okrem toho .... podľa nicku geodet .... treba si iba pre istotu overiť, či ide o služby podľa § 15, ods. 1 ... a nie služby podľa § 16, ods. 1, ktorý je nadradený, lebo tie by do SV nešli. Mám taký dojem, že geodetické služby sa vždy viažu na nehnuteľnosť ... ale, nemusím mať pravdu.

    geodet123 je offline (nepripojený) geodet123

    geodet123
    Ďakujem za odpoveď, tú fakturáciu som si akosi neuvedomil (taktiež ďakujem za upozornenie, ale nejde o geodetické služby, miesto dodania pre moju situáciu som už konzultoval).

    Konsolidované platby a súhrnný výkaz k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.