Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz k DPH

Ahojte Poraďáci!
Už som tu zas a znova. Práve som si robila "Súhrnný výkaz k DPH" a všimla som si nasledujúci problém:

Faktúry, ktoré vpisujem do tohto výkazu, vystavujeme do Čiech. Sú to tovarové faktúry, takže sú oslobodené od dane. Vystavujem k nim aj "Prehlásenie o prevzatí tovaru" V marci sme ale vystavili dobropis - reklamácia tovaru. Tento dobropis sa týkal faktúr vystavených v mesiacoch január a február, ale vystavený bol až v marci. Je to OK?

Chcem sa spýtať, či aj dobropis pre zahraničného odberateľa patrí do § 43, čiže mám ponížiť v "Daňovom priznaní" riadok 14?

Účtovníčka predo mnou totiž tieto dobropisy vôbec nedávala zapisovať do DPH a ja teraz neviem, či to tam má byť. Keď som dobropis nezapísala do DPH, program ALFA mi ho vôbec neodpočítal v súhrnnom výkaze a v § 80 je predsa napísané, že sa má o sumu dobropisu znížiť celková čiastka za štvrťrok.

Chápem to správne? Prosím odpovedzte mi!
Prosím Vás o čo najrýchlejšiu radu. Veľmi pekne Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sari je offline (nepripojený) Sari

    Sari
    Ja mám tiež taký prípad, vystavený dobropis do EÚ, ale keďže nemám okrem toho žiadne iné dodanie tovaru do EÚ, tak mám v r. 13 a 14 a tiež v súhrnnom výkaze číslo mínusom.Je to tak dobre?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Sari Pozri príspevok
    Ja mám tiež taký prípad, vystavený dobropis do EÚ, ale keďže nemám okrem toho žiadne iné dodanie tovaru do EÚ, tak mám v r. 13 a 14 a tiež v súhrnnom výkaze číslo mínusom.Je to tak dobre?
    je to dobré...skrátka bude to mínusom

    JUDDIT je offline (nepripojený) JUDDIT

    JUDDIT
    Sari Pozri príspevok
    Ja mám tiež taký prípad, vystavený dobropis do EÚ, ale keďže nemám okrem toho žiadne iné dodanie tovaru do EÚ, tak mám v r. 13 a 14 a tiež v súhrnnom výkaze číslo mínusom.Je to tak dobre?
    aj ja to mám ta isto mínusom, ale ešte taká vec, že keď odberateľ z EU /aj SR/
    príde si vziať tovar dávame tovar s paletami, ktoré si zaúčtujeme na faktúre ako predaj,keď ich vráti a berie iný tovar na faktúre je položka vrátené palety mínusom, a teraz mám vystavený dobropis ktorý sa týka len vrátených paliet, myslíte že to robím správne? alebo ..........

    Súhrnný výkaz k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.