Zavrieť

Porady

čierne paradajky

V skutočnosti sú skôr tmavohnedé alebo tmavofialové............Kde zohnať semienka ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    franco24 je offline (nepripojený) franco24

    franco24
    logo
    Eshop Svadobnepierko
    Ja osobne objednavam odtialto http://www.bambusarium.cz/saltaseeds/Saltaseeds2011.pdf

    Maju na slovensku pobocku. Minuly rok som mal na skusku tie velke cierne paradajky konkretne odroda 549 Black from Tula - velké plody jsou temně fialové, až černé. Patří k nejchutnějším rajčatům vůbec.
    Vzácná historická ruská odrůda.
    Uzasna chut. Odporucam. Snad som Vam pomohol.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, zdenka131, terezamaria, Mária27, hubatá, hnedoočka
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Tu na tejto stránke jeden inzerent ponúkal semeno paradajky čierne rajčiny Black Plum, Black Russian). Skús popátrať, či ich nebude mať aj v tomto roku.

    http://rastliny-zahrada.slovenskainz...predaj-ponuka/

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    jurkomts Pozri príspevok
    Internetový obchod Klub pestovateľov rastlín (kpr.sk) ponúka množstvo druhov, medzi inými aj rúzne druhy netradičnej zeleniny, je tam aj ponuka len paradajok. Samotnú adresu sem neviem pridať, systém nepustí. Ja som si tam už viackrát objednal (rôzne dreviny) a vždy bola spokojnosť.
    Tak keď nevieš pridať link na firmu, kde si objednával, tak ju aspoň napíš, možno ju nájdeme. Bolo by to zaujímavé, začať sa zaoberať s takými zvláštnymi odrodami. A ešte je na sejbu čas. Ďakujem.

    paloo je offline (nepripojený) paloo

    paloo
    Minulý rok som skúšal tieto novinky pestovať.Musím povedať,že vzhľadovo boli pekné,no rodina ich odmietala konzumovať...
    Čo sa týka chorôb tak sú oveľa náchylnejšie než trebárs Bejbino F1-proste klasika.
    Na fote je vidieť aj pár hnedých...

    free image host

    jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

    jurkomts
    Internetový obchod Klub pestovateľov rastlín (kpr.sk) ponúka množstvo druhov, medzi inými aj rúzne druhy netradičnej zeleniny, je tam aj ponuka len paradajok. Samotnú adresu sem neviem pridať, systém nepustí. Ja som si tam už viackrát objednal (rôzne dreviny) a vždy bola spokojnosť.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Poznám človeka, ktorý tiež objednával kedysi z Anglicka, kde majú veľké množstvo odrôd a tvrdil, že najlepšie chuťovo boli akési divoké paradajky ktoré aj v zrelosti zostávajú zelené ale výrazne rajčinovej chuti.
    Som z Nitry, ak budete objednávať, tiež sa rád spojím s vami...
    Čierne paradajky som mal tento rok aj veľké aj menšie aj stredné aj malé aj tygrované aj veľké žlté aj malé...
    Nejaké semienka som nachytal ale len málo...

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    ježišííí ..... tak by som si dala mastný chleba s takouto čerstvou rajčinou, osoliť, môže byť k tomu aj čerstvá uhorečka. Ááách cítim tú vôňu, slniečko, vymenila by som to za kačicu .........

    deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

    deerslayer
    franco24 Pozri príspevok
    Ja osobne objednavam odtialto SALTASEEDS

    Maju na slovensku pobocku. Minuly rok som mal na skusku tie velke cierne paradajky konkretne odroda 549 Black from Tula - velké plody jsou temně fialové, až černé. Patří k nejchutnějším rajčatům vůbec.
    Vzácná historická ruská odrůda.
    Uzasna chut. Odporucam. Snad som Vam pomohol.
    Práveže pre tento rok už pobočku na Slovensku nemajú a poštovné z Čiech je tak 3-4 EUR

    jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

    jurkomts
    V tom mojom príspevku je uvedená - kpr.sk (pred to kpr.sk treba dať www) inak to fakt napísať neviem. Je to Klub pestovateľov rastlín, sídlia v Trenčíne a majú naozaj širokú ponuku, stačí si vybrať v menu na ľavo.

    Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

    Milas265
    Aj ja skúšam novinky,ale Sláva Porýnia -vyše 70- ročná odroda a stále sa pestuje...takže okrem iných odrôd ,vždy mám pár koreňov tejto"starinky".
    A čierne,hnedé? Veďˇto už hnusne vyzerá..

    deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

    deerslayer
    Milas265 Pozri príspevok
    Aj ja skúšam novinky,ale Sláva Porýnia -vyše 70- ročná odroda a stále sa pestuje...takže okrem iných odrôd ,vždy mám pár koreňov tejto"starinky".
    A čierne,hnedé? Veďˇto už hnusne vyzerá..
    Možno aj Ty si škaredý ako noc...ale inak dobrý človek

    deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

    deerslayer
    no...voľakedy som pestoval aj modré zemiaky....nielen šupka, ale aj vnútri boli intenzívne modré....nejaká holandská odroda, rohlíčky...už ich nemám, škoda, .....

    Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

    Milas265
    deerslayer Pozri príspevok
    Možno aj Ty si škaredý ako noc...ale inak dobrý človek
    Možno aj ty...ale inak..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.