Zavrieť

Porady

MD-odvody z ročnej odmeny

Ahojte poraďáci,
podarilo sa mi ukecať šéfa, aby dal ročnú odmenu aj zamestnankyni ktorá je od septembra na materskej dovolenke, a teraz mám problém čo s odvodmi. Vedel by mi niekto poradiť aké budú odvody z odmeny 7000?
Veľmi pekne ďakujem
Hela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Do SP nula, pretoze max. VZ je nula.

    Do ZP 4 a 10 percent z odmeny.

    skocka je offline (nepripojený) skocka

    matka - podnikateľka skocka
    Dnes mi volala zákazníčka, ktorej pani zo Sociálnej poisťovne tvrdila, že z ročnej odmeny pracovníčke, ktorá je na MD a RD idú aj odvody na úrazové poistenie, lebo toto nie je taxatívne vymenované v 461/2003
    v §140 ods. (6) Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.
    Zdá sa mi to trochu pritiahnuté za vlasy, prečo by mali platiť úrazové poistenie, keď sa v období počas MD na pracovisku nenachádzajú, čiže sa im ani nemôže stať pracovný úraz.
    Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte.

    Skočka

    MD-odvody z ročnej odmeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.