Zavrieť

Porady

vstup na pozemok

Dobrý deň, prosím vás o radu prípadne aké máte s tým skúsenosti a ako ste to riešili. Pred niekoľkými rokmi sme kúpili pozemok na ktorý sme sa dostali cez asfaltovú cestu, ktorá však nie je zakreslená v katastrálnej mape.Táto "cesta" je v súkromnom vlastníctve iného človeka a ten nám znemožnil prístup na náš pozemok. Dokonca si majiteľ postavil pred náš pozemok garáž o ktorej sme nevedeli ako bezprostredný susedia (bol porušený stavebný zákon). Je tomu cca 5 rokov.Chceli by sme pozemok darovať synovi, ktorý by si chcel postaviť rodinný dom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dan501 je offline (nepripojený) dan501

    dan501
    Tak si skus postaviť vlastnu cestu, odkup pozemky, daj si spraviť projekt, daj si spraviť cenovu ponuku a sprav si cestu. Ja som si robyl vlastnu cestu 30m z priepustom a 2m násypom a zatial bez asfaltu ma vyšlana 10 000€. tak si to skus zratať kolko ta cenovo vynde vlastna cesta a podla toho sa rozhodni.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    a čo na to sused? . Myslim že by ste sa mali najprv skusiť dohovoriť so susedom ak je to jeho vlastnictvo

    petosc je offline (nepripojený) petosc

    petosc
    Mám skoro ten istý problém, ja mám tiež vstup cez súkromnú cestu, a tak mi nič iné nozostáva len dohodnúť sa s majiteľom cesty a zaplatiť mi len za prechod cez je cestu cca 20m a potom vstup na môj pozemok 10 000€ !!!!!!!!!!!!!!

    paloo je offline (nepripojený) paloo

    paloo
    Tu sa opäť potvrdilo,že výhodná kúpa pozemku bez znalostí sa časom stáva úplne nevýhodná

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    petosc Pozri príspevok
    Mám skoro ten istý problém, ja mám tiež vstup cez súkromnú cestu, a tak mi nič iné nozostáva len dohodnúť sa s majiteľom cesty a zaplatiť mi len za prechod cez je cestu cca 20m a potom vstup na môj pozemok 10 000€ !!!!!!!!!!!!!!
    A potom to bude v tvojom vlastnictve?To je dost za 20m, nie?

    ejla je offline (nepripojený) ejla

    ejla
    So susedom sme sa skúšali dohodnúť, nie je s ním reč. Tú garáž alebo čo tam má presne ani neviem, postavil naschvál, aby zatarasil cestu.Viem, že ak sa s ním nedohodneme budeme to musieť riešiť cez právnika a prípadne súdnou cestou, no neviem, či sa to dá vybojovať.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    petosc Pozri príspevok
    Mám skoro ten istý problém, ja mám tiež vstup cez súkromnú cestu, a tak mi nič iné nozostáva len dohodnúť sa s majiteľom cesty a zaplatiť mi len za prechod cez je cestu cca 20m a potom vstup na môj pozemok 10 000€ !!!!!!!!!!!!!!
    500 euri za 1 m cesty - to už je celkom slušný kšeft...
    Naposledy upravil Oliwa : 09.03.11 at 14:59

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.