Zavrieť

Porady

DPH-vystavenie faktúry k predfaktúre z roku 2010

ahoj poraďáci.
prosím vás o radu ako mám postupovať...
V roku 12/2010 sme poslali firme predfaktúru za prenájom nebytových priestorov za 1Q/2011. (podľa nájomnej zmluvy, cena za mesiac bez DPH).
Predfaktúre je vyčíslená cena bez DPH, DPH19% a cena s DPH. Moja otázka, ako mám postupovať pri vystavení faktúry, ak platba došla v 01/2011. doposial som fa vystavovala na sumu aká došla na účet, ale teraz prišla platba s 19% a ja neviem či by som mala vystaviť faktúru s 20% ? teda či by ešte mali to DPH doplatiť.
Dúfam, že poradíte ďakujem..
Naposledy upravil Dav : 18.01.11 at 21:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majabo je offline (nepripojený) majabo

    majabo
    ďakujem,
    ale niesom si istá či je to aj môj problém....
    takže podľa vás???

    mám vystaviť za každý mesiac +20% DPH, hoci v predfaktúre bola s 19%?? a potom mínus prijatá záloha?? a zálohu tiež rozdeliť cenu na bez DPH a s DPH?

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Daň. povinnosť ti vznikla dňom prijatia platby, t.j. 1/2011, preto aj faktúra bude vystavená so sadzbou DPH platnou pre rok 2011.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    majabo Pozri príspevok
    ahoj poraďáci.
    prosím vás o radu ako mám postupovať...
    V roku 12/2010 sme poslali firme predfaktúru za prenájom nebytových priestorov za 1Q/2011. (podľa nájomnej zmluvy, cena za mesiac bez DPH).
    Predfaktúre je vyčíslená cena bez DPH, DPH19% a cena s DPH. Moja otázka, ako mám postupovať pri vystavení faktúry, ak platba došla v 01/2011. doposial som fa vystavovala na sumu aká došla na účet, ale teraz prišla platba s 19% a ja neviem či by som mala vystaviť faktúru s 20% ? teda či by ešte mali to DPH doplatiť.
    Dúfam, že poradíte ďakujem..
    Podľa mňa by mala byť riadna faktúra vystavená už s 20% DPH a bude na nej doplatok.
    Iba ak by bol nájom zaplatený v r. 2010, tak by tam bolo 19%.

    majabo je offline (nepripojený) majabo

    majabo
    tak, to spravím že za každý mesiac nájom +20% DPH odrátam prijatú zálohu a vypočítaný nedoplatok mi ostane ako zostatok na úhradu. dúfam že to bude správne.
    Ak by ste mali ešte nejaký postreh na danú tému budem rada.
    Ďakujem za pomoc...

    DPH-vystavenie faktúry k predfaktúre z roku 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.