Zavrieť

Porady

Zahraničný štatutár-prihlásenie do SP

Pekný deň,
snažila som sa tu nájsť niečo k tejto téme ale neúspešne. Nevie mi niekto poradiť, či treba prihlásiť štatutára ktorý má trvalý pobyt v ČR do sociálnej poisťovne, keď poberá polročne odmenu za výkon funkcie v slovenskej a.s.?Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Veronika258 je offline (nepripojený) Veronika258

    Veronika258
    presne toto by som potrebovala vedieť aj ja.
    ak ho v krose zadám ako zahraničného štatutára, automaticky mi ráta len daň, žaidne odvody. ale keď je od 1.1.2011 zmena, neviem či je to takto správne. Má s týmto už niekto skúsenosť?
    Ďakujem

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Veronika258 Pozri príspevok
    presne toto by som potrebovala vedieť aj ja.
    ak ho v krose zadám ako zahraničného štatutára, automaticky mi ráta len daň, žaidne odvody. ale keď je od 1.1.2011 zmena, neviem či je to takto správne. Má s týmto už niekto skúsenosť?
    Ďakujem
    Tak ja som už niečo zistila. Volala som na sociálnu poisťovňu a tam mi povedali, že ak si štatutár vybaví formulár E-101 u nich v Českej republike, kde mu určia že platí odvody tam, tak tu u nás netreba platiť. Len ešte záleži aj na tom, aká je u nich legislatíva, či sa v ČR platia odvody do SP z odmien štatutárov. Ak áno, tak sa musíme ako zamestnávateľ prihlásiť v ČR a tam platiť za štatutára odvody. A to som ešte nezistila ako to je u nich. Ale kým ten formulár nemám, mám štatutára prihlásiť tu u nás do SP, teda malo sa tak urobiť do 31.1. a keď mi formulár doručí, tak treba prihlásenie zrušiť a ak sa náhodou dovtedy zaplatili už nejaké odvody, tak sociálna poisťovňa ich ževraj potom vráti.

    Zahraničný štatutár-prihlásenie do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.