Zavrieť

Porady

Problém s Avastom

Zdravím Vás,
na nový notebook som si stiahla Avast 5.0.
Mám problémy so stiahnutím aktualizácií, vypisuje mi, že sa nepodarilo nadviazať spojenie so serverom. Čo mi poradíte?
Ešte by som chcela povedať, že na druhom počítači tento problém nemám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mas zaregistrovany kazdy avast zvlast? Nepouzivas nahodou jeden, ten isty aktivacny kluc?

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Asi to skúsim, len ma ešte napadlo / ja som úplné trdlo v PC/ či to nemôže byť tým, že v PC už bol nainštalovaný McAffee??
    Asi som ho mala dať preč... Teraz sa určite všetci PC machri chytajú za hlavu...

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tak ten mcAffee vypni a skús aktualizácie Avast ,alebo odinštaluj a nainštaluj po Avaste .Stačí aj Avast.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Vlado40 Pozri príspevok
    Tak ten mcAffee vypni a skús aktualizácie Avast ,alebo odinštaluj a nainštaluj po Avaste .Stačí aj Avast.
    Vďaka, skúsim to. Potom sa ozvem, teraz som mimo "inkriminovaného" objektu.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    arizona Pozri príspevok
    Mas zaregistrovany kazdy avast zvlast? Nepouzivas nahodou jeden, ten isty aktivacny kluc?
    Každý je zaregistrovaný zvlášť. Ten problematický mám asi mesiac, prvé dva týždne šlapal bez problémov..

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aktivácia Avastu je jednoduchá: v samotnom Avaste je odkaz na stránku pre registráciu, stačí len zadať e-mail adresu príjemcu a kľúč je do 24 hod. u príjemcu. Potom ho stačí len vložiť do Avastu a na 1 rok je pokoj. Potom stačí urobiť to isté. Je to bezplatné a bezbolestné. Inak: ak sú dva antivíry na PC, zaručene sa budu v niečom hádať. S Avastom som nikdy nemal problémy s registráciou a licenčným kľúčom (dokonca mi často prišiel už do 6 hodín!!), v tomto sú spoľahliví a dosť rýchli.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Tak som ho odinštalovala a nainštalovala opäť. Robí to to isté.
    Neviem, či nemože byť chyba v tom, že mám jednu IP adresu na 2
    počítačoch.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Ďakujem všetkým za rady. Problém som vyriešila. Blokoval to firewall.
    Všetko už je OK. Pekný deň všetkým

    Agostino je offline (nepripojený) Agostino

    Agostino
    Na jeden PC sa nikdy dve antivírové programy neinštalujú, lebo vo Windowse môže dôjsť k veľkým konfliktom medzi obidvoma programami.
    Najprv treba zastaviť bežiaci proces antív. programu a potom ho treba dôkladne odinštalovať. Po odinštalácii treba skontrolovať, že či po nom nezostali nejaké zvýšky, resp. v registri. A potom si v pokoji môžeš nainštalovať nejaký iný antív. program.
    Automatickým aktualizáciám niekedy bráni Firewall, ktorý si treba dôkladné nastaviť.

    drobecek1 je offline (nepripojený) drobecek1

    drobecek1
    Ja som verziu 5.0 už aj odinštaloval, lebo nie všetko je funkčné vo verzii free, vrátil som k staršej verzii 4.8 je to O.K.

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    arizona Pozri príspevok
    Mas zaregistrovany kazdy avast zvlast? Nepouzivas nahodou jeden, ten isty aktivacny kluc?
    ja som nainstaloval avast na viacerych pocitacoch z mojim aktivacnym klucom a nikdy z tym problem nebol

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Agostino Pozri príspevok
    Na jeden PC sa nikdy dve antivírové programy neinštalujú, lebo vo Windowse môže dôjsť k veľkým konfliktom medzi obidvoma programami.
    Najprv treba zastaviť bežiaci proces antív. programu a potom ho treba dôkladne odinštalovať. Po odinštalácii treba skontrolovať, že či po nom nezostali nejaké zvýšky, resp. v registri. A potom si v pokoji môžeš nainštalovať nejaký iný antív. program.
    Automatickým aktualizáciám niekedy bráni Firewall, ktorý si treba dôkladné nastaviť.
    A ja mam taky antivirus co ma v sebe dva antivirusy a za cenu jedneho

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Este raz ďakujem všetkým zúčastneným. Záver je takýto: blokoval mi to firewall MCaffee. Odinštalovala som celý MA, všetko je OK. Avast šlape ako za starých čias. pekný víkend.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.