Zavrieť

Porady

fixný strojček na zuby

Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte,

máte tu niekto skúsenosti so strojčekom na zuby?? Keďže mám už viac ako 18, vyzerá to tak, že budem musieť všetko platiť. Na koľko by ma to mohlo vyjsť??
V poslednej dobe sa mi začali hodne kriviť zuby a nepáči sa mi to a nechcem, aby mi to ďalej pokračovalo...

Ď.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vera
Ahojte,

máte tu niekto skúsenosti so strojčekom na zuby?? Keďže mám už viac ako 18, vyzerá to tak, že budem musieť všetko platiť. Na koľko by ma to mohlo vyjsť??
V poslednej dobe sa mi začali hodne kriviť zuby a nepáči sa mi to a nechcem, aby mi to ďalej pokračovalo...

Ď.
Nedávno takto naprávali zuby mojej neteri. Má síce 13 rokov, ale platil to brat celé zo svojho, neviem, či preto, lebo poisťovňa nedoplácala na tento úkon, či preto, lebo to bol súkromný zubár.

Neviem aký strojček máš na mysli, ale najlepšie je dať si tie drôtiky, lebo tie máš celých 24 hodín. Taký, čo sa dáva na noc, nie je až taký účinný. Neter mala tie drôtiky a musím povedať, že teraz má zuby rovné ako nastúpená rota vojakov. Ceny drôtikov sú tiež rôzne, záleží od technických detailov, napr. tie lepiace plôšky môžu byť buď kovové alebo priesvitné. Neter ich mama tuším kovové a stélo ich to okolo 6000 plus každý mesiac pravidelné kontroly a úpravy pnutia - cca 500 SK/mesiac. Nosila to vyše pol roka, ale výsledok stál za to.

Takže ak máš naozaj záujem o vyrovnanie zubov, musíš rátať s investíciou do 10.000 SK.

Ale možno nájdeš aj lacnejšieho zubára, prípadne Ti ponúkne iné riešenie - napr. niekedy sú zuby príliš husté, najmä ak máš uzku čeľusť a vtedy na seba tlačia a nemajú miesto na rovný rast. Vtedy stačí extrahovať (pekný výraz, to aby som ťa nanaplašil trhaním zubov ) niektorý zub (zvyčajne 4 alebo 5) a vytvorí sa miesto a zuby sa sami zarovnajú. Len neviem, či to ešte pôjde v Tvojom veku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Áno myslela som ten stály - teda fixný.
Hm s takou investíciou počítam...aj možno viac. No toho trhania sa desím a hlavne ak by to bol zdravý zub, to by sa mi asi veľmi nepáčilo. Zuby mám veľmi natesno. Zatiaľ to nie je nejako veľmi vidieť, ale ja napr medzi jednotkami mám medzierku, ale dvojka sa mi začala vysúvať hodne dopredu. A mne sa to nepáči, skôr mám strach, že sa mi to bude ešte viac tlačiť dopredu.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

U zubára pre deti sa platí vtedy ak nemá zmluvu s poistovňou-je súkromný.To čo sa lepí na zuby stojí okolo 500 a vyššie Sk/kus a nalepenie okolo 300 Sk/kus,drôt ktorým sa to spojí tiež okolo 300.Každá kontrola je tiež okolo 300Sk.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Myslím, že treba počítať s vyššou sumou ako 10 tisíc. Pred pol rokom som čítala (neviem či v Eve, alebo Eme, alebo nejakom ženskom časopise), že fixný strojček pre dospelého celkovom stojí aj s kontrolami a pod. do 30 tisíc. Moja dcéra (13 r.) má takýto fixný strojček už 1,5 roka. Zuby sa jej krásne vyrovnali, budúci mesiac jej to už majú dať dole, vraj ešte dostane nejaký strojček len na noc (aby sa zuby nevrátili na svoje pôvodné miesto). Pre deti do 18 rokov časť uhrádza poisťovňa. Ona chodí k zubárke, kde doplácame veľmi málo (na začiatku sme platili za nejaký rontgen hlavy, otlačky, prvé nasadenie fix.aparátu - spolu cca 2 tisíc). Pri kontrolách neplatí nič, niekedy- keď jej doktorka mení drôt, tak okolo 100 Sk. Viem však, že sú doktori, kde sa za podobný strojček platí spolu okolo 10 tisíc, nejaký lekár v TT je úplne súkromný, tak tam to stojí okolo 30 tisíc aj pre deti.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Bepo:
ja počítam s tým, že to budem platiť súkromne a nie cez poisťovňu. Je to na moju žiadosť. Pri tých číslach,ktoré si mi dal to vyjde len strojček cca na 12-tis. Uff. No už aby som začala šetriť :-)
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

My chodíme s dcérou k štátnej, máme nočný strojček a aj tak sme doplácali 2500,-. /Poistení sme klasika vo VZP./ Minule sa nám trochu pokrivil nejaký drôtik, vzala to akože do opravy a stálo to 500,-. Na kontroly chodíme odhadujem každé 2-3 mesiace. Vtedy trošku potočí tými drôtikmi a tak kolom dokola, vraj do 18 rokov. Chodíme tam už dosť dlho, ale ja výsledok zatiaľ nevidím.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

To pyton:
práve pre toto je ževraj fixný strojček lepší. Dokáže vyrovnať zuby rýchlejšie...tak rok max. dva, ak sú zúbky veľmi krivé.
Ja chcem tiež fixný, nech to mám rýchlejšie za sebou. A neviem si predstaviť, že by som vedľa priateľa spala s niečim v ústach ... nebodaj aj slintala ...
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Pyton, najlepší by asi bol ten fixný strojček. Tam je výsledok vždy dobrý. Syn našich známych mal tak krivé zuby, že také som ozaj ešte nevidela, vyzeralo to strašne. Nosil dva roky fixný strojček - no to bol potom obrovský rozdiel. Fakt je ten, že dievčatá v tom fixnom strojčeku ("plechová huba") nevyzerajú príliš dobre, ale dá sa na to zvyknúť. A tým, že v triede je asi päť detí s takýmto strojčekom, tak im to až tak nevadí.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mhm, ale ja sa zas obávam zvýšenej možnosti vzniku zubného kazu. Predsa len, pod tým strojčekom sa tie zuby asi tak dobre vyčistiť nedajú.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Ale dajú! Klasickú kefku si upravíš nožničkami tak, že stredové štetinky skrátiš podľa svojich nalepených briketiek. Veľmi dobre pomáha zubná niť, ale keďže s ňou je to akrobatický výkon, tak najpohodlnejší je prúd vody. K niektorým elektrickým zubným kefkám býva aj kompresor a nástavec, ktorý vytvoria silný prúd vody a nahradia tak zubnú niť. Keď už chceš toľko investovať do krásy, tak tá kefka bude skoro zadarmo ! !
Želám ti pekný úsmev!
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Toto som si zisťovala, je treba si dávať pozor, ale ak sa poriadne umývajú zuby, nemalo by sa stať nič.
Kamoška mala na horných zuboch strojček a nemala kaz, teraz má na dolných a hovorí, že nefajčí, nepije červené víno, aby tam neostali fľaky...a samozrejme poriadne umýva zúbky
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Nuz ja to zhodnotim, ze niet nad fixny strojcek. Asi tak od nejakych 7-8 rokov som mala nocny strojcek, zo zaciatku to bolievalo, tak som mala taky pocit ze sa zuby napravaju. Moj problem je ten, ze mam dvojky hore strasne vystrcene vpredu, vyzeram ako vlkodlak. Ked sa vidim na fotke, je mi az do placu, preto sa nechcem fotit a usmievat. Ale spat k strojceku.
Nosila som ho ani neviem ako dlho, potom som akosi prestala, lebo dieta si este neuvedomuje naco a berie to ako nutne zlo. Asi tak na strednej som si povedala, ze dost, ja chcem mat krasne rovne biele zubky. Vytiahla som matku k zubarke, ze chcem fixny strojcek. Neverili by ste co mi na to povedala zubarka. Na to v zivote nezabudnem, lebo to bola pre mna strasna rana a to je uz peknych 10 rokov odvtedy. Ze ci chcem byt modelka??? Ze ona mi neda ani pevny ani normalny strojcek.
Tak po znamosti sa nam podarilo vybavit celustneho ortopeda vo vedlajsej ambulancii zhodou nahod to bol jej manzel , ale tiez mi spravil len nocny strojcek, lbo na jednej tej dvojke mam maly kaz zdedeny po otcovi. Ale ako pyton pisal/a rovnaky postup, kazdy mesiac na kontrolu, spravil akoze nieco s drotikom a vzdy som zaplatila 72,- korun, lebo uz som nebola v kategorii deti a tvaril sa ze je to v poriadku. Tak po troch rokoch takehoto trapenia bez viditelneho uspechu som to vzdala so zavazkom, ze az zbohatnem si dam fixny strojcek, lebo som ho videla aj u 40-rocnych ludi. Minuly rok som uz chcela, ale predbezna cena bola cca 15.000 vrch aj spodok + ukony okolo, tak som to z financnych dovodov vzdala. Tento rok sa na mna usmialo stastie a otec mi prislubil nejake peniaze z dedicstva, tak idem k zubarke na kontrolu a potom ked nieco uvidim v ruke, zavolam sukromnym celustnym ortopedom, pre ktorych bude dolezity peniaz a nie to ci chce byt niekto modelkou. Pred rokom som dostala kontakt na dvoch sukromnikov v Bratislave, tak ak by ste chceli poslem cez SS, ale nemam s nimi ziadne skusenosti, tak je to zatial bez zaruky.

Drzim palce kazdemu kto sa odhodla na tento krok
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

To Blcha.
Ja som sa ešte nerozhodla, či to podstúpim. Zubárka hovorila, že to nie je nutné...ale keď mne sa to nepáči. Hnevá ma to, že namiesto toho aby sa mi spojili jednotky, tlačí sa mi dvoja pred ne...
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

anitram
Nuz ja to zhodnotim, ze niet nad fixny strojcek. Asi tak od nejakych 7-8 rokov som mala nocny strojcek, zo zaciatku to bolievalo, tak som mala taky pocit ze sa zuby napravaju. Moj problem je ten, ze mam dvojky hore strasne vystrcene vpredu, vyzeram ako vlkodlak. Ked sa vidim na fotke, je mi az do placu, preto sa nechcem fotit a usmievat. Ale spat k strojceku.
Nosila som ho ani neviem ako dlho, potom som akosi prestala, lebo dieta si este neuvedomuje naco a berie to ako nutne zlo. Asi tak na strednej som si povedala, ze dost, ja chcem mat krasne rovne biele zubky. Vytiahla som matku k zubarke, ze chcem fixny strojcek. Neverili by ste co mi na to povedala zubarka. Na to v zivote nezabudnem, lebo to bola pre mna strasna rana a to je uz peknych 10 rokov odvtedy. Ze ci chcem byt modelka??? Ze ona mi neda ani pevny ani normalny strojcek.
Tak po znamosti sa nam podarilo vybavit celustneho ortopeda vo vedlajsej ambulancii zhodou nahod to bol jej manzel , ale tiez mi spravil len nocny strojcek, lbo na jednej tej dvojke mam maly kaz zdedeny po otcovi. Ale ako pyton pisal/a rovnaky postup, kazdy mesiac na kontrolu, spravil akoze nieco s drotikom a vzdy som zaplatila 72,- korun, lebo uz som nebola v kategorii deti a tvaril sa ze je to v poriadku. Tak po troch rokoch takehoto trapenia bez viditelneho uspechu som to vzdala so zavazkom, ze az zbohatnem si dam fixny strojcek, lebo som ho videla aj u 40-rocnych ludi. Minuly rok som uz chcela, ale predbezna cena bola cca 15.000 vrch aj spodok + ukony okolo, tak som to z financnych dovodov vzdala. Tento rok sa na mna usmialo stastie a otec mi prislubil nejake peniaze z dedicstva, tak idem k zubarke na kontrolu a potom ked nieco uvidim v ruke, zavolam sukromnym celustnym ortopedom, pre ktorych bude dolezity peniaz a nie to ci chce byt niekto modelkou. Pred rokom som dostala kontakt na dvoch sukromnikov v Bratislave, tak ak by ste chceli poslem cez SS, ale nemam s nimi ziadne skusenosti, tak je to zatial bez zaruky.

Drzim palce kazdemu kto sa odhodla na tento krok
No, tak som zvedavá ako dopadneš. Ja mám ísť v januári zubárke, uvidím ako dopadnem ...
Držím palce...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tato tema ma dost zaujala. Pred rokom mojmu synovi zubarka odporucila nocny strojcek. Nema velmi krive zubky ale trosicku predsa. Nakolko som ja este na zakladnej skole nosila strojcek a dost dlhy cas poctivo, nestala sa na mojich zuboch ziadna zmena, rozhodla som sa, ze mu dam urobit ten fixny strojcek. Ale kedze ma zatial len 10 a este nema vsetky zuby prerezane, zubarka nam odporucila pockat. Ale tiez som pocula o vysokych sumach ale aj o super vysledkoch. Toho umyvania sa dost bojim, lebo ako so zacinajucim pubertakom, mam s nim dost problemov co sa tyka umyvania zubov, no ale co narobim, budem musiet robit riadne kontroly .
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

No to je to, že u puberťákoch je to problém...ale ja mám 24 rokov...tam to tiež nie je sranda. V práci treba nejako vyzerať. Na to sa moc neteším. Skôr by som to brala na škole a hlavne na základke, možno na strednej by som z toho mala depky, ale keďže som mala iné - dosť závažnejšie zdravotné problémy, tak toto by ma asi nerozhádzalo.
A okrem toho, teraz to už nie je také neznámo ako keď som ja bola na ZŠ a mne to ani tam nepripadalo divné. Je to ako s nosením okuliarov....človek si zvykne
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
moja 10 ročná dcéra má problémy s vývinom chrupu po zistenej chorobe štítnej žľazy....doktorka povedala, že takú diskotéku v ústach ešte nevidela , proste rastú jej kade chcú....má nosiť fixný strojček, zatiaľ sme v štádiu čakania na termín (3 mesiace) na RTG hlavy a každého zuba zvlášť, potom budeme čakať zase kým nás objedná na odtlačky a na strojček sa vraj čaká aj rok
0 0
belanicka belanicka

belanicka je offline (nepripojený) belanicka

mila vera,s tyi zubnymi kazmi rataj,moja sestra ho mala dva roky,sice zuby su krasne rovne,ale 11 kazov,a to si zuby drhla aj desat krat za den,to si nevymyslam, je to pravda,tak pozor na to,a hlavne predne zuby sa jej pokazili.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Deťom do 18 rokov platí niečo štát,nad 18 bez šance-všetko si človek platí sám.Tie plechové brikety stoja od 300 Sk hore,existujú priesvitné tie sú od 500 vyššie.Ten fixný slúži na urobenie miesta v ústach,potom sa lepia na každý zub brikety spojené drôtom takže treba strojček na noc a potom keď je miesto tak sa hýbe zubami.Ak je miesto tak sa hneď nalepia brikety.Nosia to aj ľudia nad 40 rokov,je to kozmetická záležitosť.Čistenie zubov nie je problém,nie sú kvôli tomu kazy,najhoršie je dostať sa k doktorovi,u dobrého sa čaká aj rok na termín.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Moja dcéra to mala pred 3 rokmi a pomohlo jej to (fixný),ale musela si dať vytrhnúť 4 zdravé zuby!Platila som asi 1500,-Sk za celý čas,rok.Chodili tam dospelí tí si to platili a celá liečba okolo 30000,- ale pomohlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať