Zavrieť

Porady

fixný strojček na zuby

Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ahojte,

máte tu niekto skúsenosti so strojčekom na zuby?? Keďže mám už viac ako 18, vyzerá to tak, že budem musieť všetko platiť. Na koľko by ma to mohlo vyjsť??
V poslednej dobe sa mi začali hodne kriviť zuby a nepáči sa mi to a nechcem, aby mi to ďalej pokračovalo...

Ď.
Usporiadat
mikeg mikeg

mikeg je offline (nepripojený) mikeg

ves nedavaj si trhat koli strojceku ziadne zuby mne vytrhli dva a teraz ked som zmenila celustnu ortopedku tak mi povedala ze to bolo zbytocne ze teraz mam mensiu hornu klenbu oproti dolnej to sa da spravit aj bez trhania
0 0
mikeg mikeg

mikeg je offline (nepripojený) mikeg

Vera Pozri príspevok
Ahojte,

máte tu niekto skúsenosti so strojčekom na zuby?? Keďže mám už viac ako 18, vyzerá to tak, že budem musieť všetko platiť. Na koľko by ma to mohlo vyjsť??
V poslednej dobe sa mi začali hodne kriviť zuby a nepáči sa mi to a nechcem, aby mi to ďalej pokračovalo...

Ď.
no jasne les si ho daj ale ni vyberaci podla mna to je blbost bo mne to nezabralo len co ma v noci z toho zuby boleli fixny je lepsi
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Strojček u súkromníka stojí cca 6000 - vrch, 6000 - spodok, každá návšteva , raz mesačne, pregumičkovanie, dotiahnutie strojčeka cca 950 prvé návštevy, potom cca 500 Sk.

U zmluvného lekára je to 3000 - vrch, 3000 - spodok, kontroly sú zadarmo, nič sa neplatí.

Po odstránení fixného strojčeka sa používa silikonová dlaha na noc.
U súkromníka -3000 SK
Zmluvného = 1000 SK

Nemyslite si že keď si dáte strojček na zuby že budete mať perfektný chrup. Áno pokiaľ budete mať strojček chrup bude pekní, ale keď vám ho dajú dole, zuby sa pomaly začnú uvoľňovať a zmenia "trochu" svoju pozíciu.
Nežiadúce účinky strojčekov sú aj také, že vám ťah, ktorý spôsobuje zmenu postavenia koreňov, môže odumrieť hociktorý zub, poväčšine ten ktorý je veľmi odklonení, ale nie je to pravidlo že musí odumrieť zub. Je to len ako pri liekoch, nežiadúci účinok.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ja som mala fixny, asi rok a pol a mala som ho biely, takze ani to nevyzeralo ako "plechova huba" a z dialky to nebolo vidiet vobec.
A co sa tyka tej zvysenej moznosti vzniku zubneho kazu, tak ani s tym som nejake problemy nemala a ani teraz nemam nejako pokazene zuby. Skor by som sa bala citlivosti. Mam ich citlive na sladke(najma na cokoladu). Ale pouzivam pastu elmex(zelenu) a pomaha to a este maju aj taky gel na zuby. A teraz su vselijake medzizubne kefky...takze tie zuby sa daju dobre vycistit, len to trochu dlhsie trva.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dcéra má ísť kvôli strojčeku na panoramatický RTG, resp. potrebuje taký snímok.
Ako sa to robí?
Je to bolestivé?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

janaGT Pozri príspevok
dcéra má ísť kvôli strojčeku na panoramatický RTG, resp. potrebuje taký snímok.
Ako sa to robí?
Je to bolestivé?
Bolestive to urcite nie je. Sice ja som bola na "obycajnom", ale RTG vysetrenie vo vseobecnosti bolestive nie je. Urcite sa netreba bat.
Prikladam link, tam si pozri hlavne ten zaciatok http://jamrichdenta.sk/img/panorama.pdf .
Je to v postate ako "obycajny", len vylepseny a aj snimky budu lepsie.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

lindusaaa Pozri príspevok
Bolestive to urcite nie je. Sice ja som bola na "obycajnom", ale RTG vysetrenie vo vseobecnosti bolestive nie je. Urcite sa netreba bat.
Prikladam link, tam si pozri hlavne ten zaciatok http://jamrichdenta.sk/img/panorama.pdf .
Je to v postate ako "obycajny", len vylepseny a aj snimky budu lepsie.
ďakujem.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
panoramaticky je taky ze si opries celo a bradu o opierku a RTG pristroj ti prejde dookola ako zem okolo slnka, ty si slnko a jazyk si drzis medzi zubami a chvilinku nedychas pri tom vsetkom stojis
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

tiny77 Pozri príspevok
panoramaticky je taky ze si opries celo a bradu o opierku a RTG pristroj ti prejde dookola ako zem okolo slnka, ty si slnko a jazyk si drzis medzi zubami a chvilinku nedychas pri tom vsetkom stojis
Až také jednoduché?
Som si myslela, že je niečo dajú do pusy, ja som bola raz na obyčajnom RTG a dali mi do úst takú akoby poduštičku a pamätám si, že ma z toho dosť napínalo. A dcéra je taký bojko, tak som chcela vedieť, čo ju čaká.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
tiny77 Pozri príspevok
panoramaticky je taky ze si opries celo a bradu o opierku a RTG pristroj ti prejde dookola ako zem okolo slnka, ty si slnko a jazyk si drzis medzi zubami a chvilinku nedychas pri tom vsetkom stojis
a v pohode to zvládajú aj deti...moja dcéra už niekoľko krát
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

jess Pozri príspevok
a v pohode to zvládajú aj deti...moja dcéra už niekoľko krát
super, tak to zvládne.
0 0
Diduska_DCA Diduska_DCA

Diduska_DCA je offline (nepripojený) Diduska_DCA

Mám 13rokov ale nepáčia sa mi moje zuby. Obidve 3jky mi narástli vyššie ako ostatné zuby, ale to až tak vidieť nie je. Najviac mi vadí to, že mám tie zuby špicaté a v dolnej časti zuba sú väčšie medzery . Upraví mi nočný strojček zuby aj do normálneho tvaru (nie špicatého) ? Ďakujem za odpoveď
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Diduska_DCA Pozri príspevok
Mám 13rokov ale nepáčia sa mi moje zuby. Obidve 3jky mi narástli vyššie ako ostatné zuby, ale to až tak vidieť nie je. Najviac mi vadí to, že mám tie zuby špicaté a v dolnej časti zuba sú väčšie medzery . Upraví mi nočný strojček zuby aj do normálneho tvaru (nie špicatého) ? Ďakujem za odpoveď
Fixačný strojček ti tvar zuba neupraví. Môže upraviť len jeho polohu alebo natočenie, ale nie tvar.
0 0
Black481 Black481

Black481 je offline (nepripojený) Black481

Ano ja mam skusenost z fixnym strojcekom a poviem vam moj nazor. Je to absolutne zbytocna vec nosim ho uz 2 roky mam 17 rokov a nebol mesiac ktory by som nemal zodrate z vnutra lica popripade od zamockov z vnutra pery dasna trpia ziavne zapaluju sa mi sem tam a nebol mesiac ktory by som nebol u doktora a nepytal pod 500sk otvorim usta este sa ma ani nechyti uz je tam 150 sk vymeni mi drotik z gumkami otazka 5 minut bum pod 1000sk nejde a mam strojcek aj na hornych aj na spodnych zuboch na horne mi pripevnil pananenalny obluk alebo nejak tak sa to pise a ako to dopadlo? dal mi ho velky a on mi zarastol do podnebia proste sa tam vtlacil asi si viete predstavit tie bolesti v noci a cez den ani nevravim ked osm do niecoho zahryzol tak on sa tam pohol a to bolo strasne utrpenie samozrejme ze sa mi to zapalilo a zacalo hnisat prisiel som stym ku nemu do ordinacie a ked to videl tak mu trosku zredlo pretoze to bola jeho robota vytiahol to "vytrhool" v tej chvyli som asi umrel nachvylu alebo ja neviem a dal mi vyplachnut usta nejakou hovadinou co palila a to bolo vsetko a takato mesiaren STALE . Dalsia vec Zuby mudrosti sa mi zatlacili posuvanim spodnej celuste uplne do zadu a povedal HH mali sme to vybrat na zaciatku pretoze tie zu by mam uplne vzadu a mam ist na operaciu. Kazdy mesiac po posunuti bolest celych ust to je sice nromalne ked sa zuby posuvaju ale aj tak a mimochodom aj tak si budem musiet cvaknut aj strojcek na noc pretoze ten mi to bude udrzovat cize keby osm si vybral strojcek na noc na zaciatku zazrakom mi ho staci nosit iba cez noc a napravil by sa mi. NEDAVAJTE SI FIXNY STROJCEK a rodicia detom to nedavajte tiez ak ste si isty ze mate dobreho stomatologa nech sa paci ja mam stmy strasnu skusenost. A len to rpedlzuje a predlzuje NIKDY VIACEJ NIKDY by som si nedal strojcek fixny .
0 0
enitt enitt

enitt je offline (nepripojený) enitt

ahoj.mne dnes prave dali strojcek..tak si zvykam...zatial som zaplatila350 €.bude to este tazke si na to zvyknut...ale tento krok ma za sebou....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja som mala nočný strojček na horné aj dolné zuby, postupom času som ho prestala nosiť, mala som aj trvalý strojček na dolných zuboch.a nikdy viac by som sa na to nedala. lebo mi to nepomohlo v ničom. zubárka mi vytrhla 2 zuby čo som kludne mohla ešte mať a platili sme ťažké peniaze a okrem toho to ani nebolo v BA. ako česť výnimkám možno niektorím pomôžu ale ja mám len zlé skúsenosti.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Diduska_DCA Pozri príspevok
Mám 13rokov ale nepáčia sa mi moje zuby. Obidve 3jky mi narástli vyššie ako ostatné zuby, ale to až tak vidieť nie je. Najviac mi vadí to, že mám tie zuby špicaté a v dolnej časti zuba sú väčšie medzery . Upraví mi nočný strojček zuby aj do normálneho tvaru (nie špicatého) ? Ďakujem za odpoveď
bud rád/a ja nemám jednu trojku a v skoro 21 rokoch mám stále mliečnu trojku
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
bud rád/a ja nemám jednu trojku a v skoro 21 rokoch mám stále mliečnu trojku
všímaj si dátum posledného prihlásenia člena, na ktorého reaguješ

enitt Pozri príspevok
ahoj.mne dnes prave dali strojcek..tak si zvykam...zatial som zaplatila350 €.bude to este tazke si na to zvyknut...ale tento krok ma za sebou....
Neboj...vydržíš pre pekný úsmev...dcéra nosila strojček...výsledkom sú pekné rovné zuby
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
[QUOTE=alla66;1084423]všímaj si dátum posledného prihlásenia člena, na ktorého reaguješ

0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ahojte ja mám takýto problém: Mám 12ročného syna, ktorý má už teraz veľmi krivé a husto narastené zuby. Dnes sme boli na čeľustnej ort. , kde nám pani doktorka povedala, že 1. buď mu tie zuby ostanú krivé , alebo 2. mu musí vytrhnúť všetky štyri štvorky, čo sa mi zdá strašne drastické, keďže ich má úplne zdravé. Iná možnosť nie je. Vraj to mám ešte 2-3 roky nechať tak a potom nech sa on rozhodne. Takže teraz neviem, či je lepšie mať krivé zuby alebo pre krásny úsmev trhať štyri zdravé zuby. čo by ste urobili vy? ďakujem za odpoveď a názor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať