Zavrieť

Porady

Založenie živnosti popri zamestnaní.

Dobrý deň,
od 1.1.2006 by som chcela založiť živnosť popri zamestaní. Poraďte mi prosím, čo je pre mňa výhodne, aby som čo najmenej alebo vôbec nemusela platiť do poisťovní- v prvom roku podnikania. Budem platcom DPH! A ako je to s hlásením INTRASTAT, kedže sa bude jednať o obchodovanie v rámci EU.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Do SP nebudes platit pokial nepresiahnes za predchzajuce zd. obdobie 12 nasobok min. mzdy, v tvojom pripade minimalne do 6/2007, od 7/2007 sa uvidi podla obratu za rok 2006.
    Do ZP tusim tiez nic do konca roka 2006, kedze si zamestnana, zaciatkom roka 2007 podas Rocne zuctovanie ZP a doplatis podla ZD v roku 2006(len s tym si niesom 100% ista) a v roku 2007 budes platit podla toho kolko Ti vyjde zo ZD(tu nieje stanovene minimum, pretoze si zamestnanec)
    Nech sa vyjadria aj ostatní, ci tusim spravne...

    A co je INTRASTAT netusim...

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Intrastat musíš podávať,ked ti vývoz prekročí tuším 3mil.sk,ale daj si vo vyhľadávači,určite to tu bolo.

    Lídia je offline (nepripojený) Lídia

    Lídia
    Ďakujem, ešte mám otázku: Vyplýva mi zo zákona oznámiť zamestnávateľovi, že si idem založiť živnosť (moja činnosť sa nebude týkať môjho zaradenia u zamestnávateľa, ani jeho činnosti).

    hraniciar je offline (nepripojený) hraniciar

    hraniciar
    Oznámit zamestnávatelovi to musiš, Intrastat musíš robiť pri dovoze, alebo aj vývoze, jediná hranica je, ze do 12mil. rocne robis zjednodusený a nad tutio hranicu podrobný

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    myslim ze nie,ak si nepodpisala zamestnavatelovi ze nebudes podnikat popri zamestnani, len v januari nepoziadas o rocne zuctovanie dane, ale Ti vystavi Potvrdenie o zdanitelnej mzde a to si das do DP (samozrejme to sa Ta tyka az v roku 2007)
    Naposledy upravil Daska : 12.12.05 at 09:00

    Založenie živnosti popri zamestnaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.