Zavrieť

Porady

DPH a nakup v zahranici

Dobry den.
Som zivnostnik neplatca DPH. Nasiel som si noveho dodavatela v Madarsku. Ten je platom DPH. Moze mi predat tovar bez dph? Lebo chce mi predat tovar bez dph, chce moje DIC, ale kedze som neplatca, nemam tu predponu SK pred cislom a nevie ma najst v jednej databaze EU VAT number a neveri, ze to je platne DIC, preto mi to dph nechce odratat.
Niekde som nasiel, ze sa musim nejako specialne prihlasit, ked som neplatca a nakupujem v zahranici? Ake povinnosti mi vlastne z toho vyplyvaju?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Tu na porade je ohľadom registrácie veľa tém, tak si ich skús prečítať a začni napr. touto:
    http://www.porada.sk/attachment.php?...5&d=1259841183
    Naposledy upravil lenkam68 : 14.02.11 at 08:54 Dôvod: zmena textu

    Luky82 je offline (nepripojený) Luky82

    Luky82
    Chapem to spravne =
    ak neprekrocim ten isty limit, mozem nakupovat v zahranici a kedze nie som platca dph, ziadne dph neriesim. Ale on ako platca dph mi nemoze vystavit fakturu bez dph?

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Ano, ak neprekročíš v kalendárnom roku hranicu 13 941,45 €,tak sa nemusíš (ale môžeš) registrovať podľa § 7. Zahraničný dodávateľ, platca DPH ti faktúru vystaví aj s DPH, ktorú ty zúčtuješ do výdavkov.
    Naposledy upravil lenkam68 : 15.02.11 at 06:09 Dôvod: doplnenie textu

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    Takto isto som bol registrovany podla §7 aj ja. Mal som taku bielu karticku z danoveho kde som mal SK a moje DIC. Musis ist na du a poziadat o vydanie karticky ze nakupujes tovar zo zahranicia.

    DPH a nakup v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.