Zavrieť

Porady

Oznam.povinnosť - platby FO

môže mi prosím niekto poradiť ako je to s oznamovacou povinnosťou za uskutočnené platby FO nad 100 000,- sk za rok, môžte mi uviesť nejaký príklad ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    arpad
    ak uhrádzam faktúry v hotovosti musím nahlásiť aj takých živnostníkov ?
    Všetky fyzické osoby, teda aj živnostníkov.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Musíš nahlásiť tých, ktorým si dokopy v roku zaplatil viac, ako 100.00,- Sk. Neplatí pri platbách cez regist. pokladnicu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    arpad
    ak uhrádzam faktúry v hotovosti musím nahlásiť aj takých živnostníkov ?
    V akom SW robíš účtovníctvo? - mnohé to už krásne vedia evidovať len vždy pri výdavkovom doklade zaklikneš že je to platba FO , ja to robím pekne od začiatku roka a ak prekročí hranicu 100 000 tak na konci roka to len vytlačím a pošlem. Ak zadám do partnera číslo jedo Daňového úradu, tak to mám aj s adresou. Minimálna robota!

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Aj ja to tak robím, poznám viac SW na JU a zatiaľ všetky takúto pomôcku majú. Skús si to pohľadať!

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Presne tak , mne to v MRP robí , aj vytlačí tak ako to chce daňový úrad. Predtým som si to pracne písala sama.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    PO a FO , ktore maju prijmy z podnikatelskej alebo inej zarobkovej cinnosti alebo z prenajmu, ktore v ramci tejto cinnosti vykonavaju platby FO a z tyhto platieb nezraza ju dan, su povinny tieto platby oznamovat miestne prislusnemu spravcovi dane podla trvaleho pobytu prijimatela, ak u jednotlivej FO presiahlne platba sumu 100 000, -Sk. za kalendarny rok. Tato povinnost sa nevztahuje na bezhotovostne platby vykonane prostrednictvom banky alebo na uskutocnene platby za nakupeny tovar alebo prijatu sluzbu, ak prijimatel eviduje trzby prijate v hotovosti ERP s tlaciarnou. V oznameni uvedie meno, priezvisko a trvaly pobyt FO, prip. miesto podnikania Fo, vyplatena suma vratane zrazok vykonanych podla osobitneho predpisu, den a dovod platby. oznamenie sa zasle vzdy do 30 dni po uplynuti kalendarneho roku, v ktorom bola platba vykonana.

    Oznamim DU uhradene Fa, zmluvy v hotovosti

    Oznam.povinnosť - platby FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.