Zavrieť

Porady

DPH z min.rokov

Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemal podobný prípad ako ja:
DÚ nám oznámil, že našu daň.povinnosť z DPH započítava z nadmernými odpočtami DPH ešte z roku 2004-2005 (cca 11 tis €), ale ja nemám v účtovníctve vykázané žiadne zostatky, neviem ako to zaúčtovať.....asi do výnosov?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eha Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opýtať či niekto nemal podobný prípad ako ja:
    DÚ nám oznámil, že našu daň.povinnosť z DPH započítava z nadmernými odpočtami DPH ešte z roku 2004-2005 (cca 11 tis €), ale ja nemám v účtovníctve vykázané žiadne zostatky, neviem ako to zaúčtovať.....asi do výnosov?
    Ďakujem
    Najprv je potrebné si to odkonzultovať s DÚ to, že to nemáš v účtovníctve, ešte neznamená, že to máš aj správne.

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    toto už mám s nimi odsúhlasené, celé záväzky voči DÚ....vedie o tom, že to nemáme v účtovníctve a dali mi aj potvrdenie, že oni voči nám nemajú žiadne pohľadávky a záväzky po tomto vysporiadaní....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eha Pozri príspevok
    toto už mám s nimi odsúhlasené, celé záväzky voči DÚ....vedie o tom, že to nemáme v účtovníctve a dali mi aj potvrdenie, že oni voči nám nemajú žiadne pohľadávky a záväzky po tomto vysporiadaní....
    No veď píšu , ale že až po tomto vysporiadaní, takže oni vlastne boli. Treba pošmátrať v účte.

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    áno, ale keď ja to už v roku 2011 nemám nikde zaúčtované a DPH-čkové účty mi sedia, tak nemám už ako spätne hľadať.....účtovníctvo tejto firmy som začala robiť v 2008 a ani tam som už nemala žiadne nezrovnalosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.