Zavrieť

Porady

Merače tepla - odpisovanie stavov

Dnes nám boli odpisovať stavy meračov tepla... Na lístku čo odovzdali sú dáke divné čísla.. Kúrime veľmi málo na podaktorých radiátoroch máme aj 0 a ako odčítaciu hodnotu tam uviedli vždy niečo... Ako sa k tým číslam dopracovali ? Je nejaka stanovená minimálna hodnota + k nim pripočítajú čo zobrazuje merač ??? Napr. kuchyňa - stav merača 0 a na lístku 313 - odčítaná hodnota. Merače sú typu Minometer. Správca bytovky je TT Komfort. Ďakujem
Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Neviem ako máte merače. Určite si podpisovala stavy, ktoré boli odpísané, takže si mala možnosť sa opýtať hneď pri odpisovaní. To ste za celý rok v kuchyni nemali otvorený radiátor a vôbec ste nekútili ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Nepoznám merač tejto značky, ale to je všeobecná info, lebo je to napr. Minometer 5 či 6?
Moja sestra má merač na ktorom počas celého roku mala nulu a pri odpočte bola prekvapená že tam mala spotrebu. Totiž tá nula čo vidíš, nemusí byť spotreba, zrejme je tam nejaký "čudlík" ktorým sa dá prepínať medzi jednotlivými údajmi.
Nedostali ste pri montáži manuál?
http://translate.google.sk/translate...%26prmd%3Divns
Naposledy upravil Gapo : 16.02.11 at 17:30
3 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Niektoré merače treba odpisovať s baterkou a takto sa zobrazuje spotreba - stav k aktuálnemu odpisu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kde je PASKOV??? Čo to tu trepete o meračoch? Zdvihne vám mandle. Pomerové rozdeľovače, alebo určené meradlá! Tepla!!!
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Sito ide len o pomenovanie - všetci vieme o čom píšeme.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ľubica, jasné, ľudovo, merače. Som s vami! Ale čo na to PASKOV??? Je s nami???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Petra Mrvová Pozri príspevok
Dnes nám boli odpisovať stavy meračov tepla... Na lístku čo odovzdali sú dáke divné čísla.. Kúrime veľmi málo na podaktorých radiátoroch máme aj 0 a ako odčítaciu hodnotu tam uviedli vždy niečo... Ako sa k tým číslam dopracovali ? Je nejaka stanovená minimálna hodnota + k nim pripočítajú čo zobrazuje merač ??? Napr. kuchyňa - stav merača 0 a na lístku 313 - odčítaná hodnota. Merače sú typu Minometer. Správca bytovky je TT Komfort. Ďakujem
My máme na pomerových meračoch 2 údaje - spotrebu za minulý rok a spotrebu aktuálnu. Nepozerala si na merač, keď práve ukazoval tohtoročné údaje? Tie údaje sa prepínajú v cca 3-5 sekundových intervaloch.
3 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
sito Pozri príspevok
Kde je PASKOV??? Čo to tu trepete o meračoch? Zdvihne vám mandle. Pomerové rozdeľovače, alebo určené meradlá! Tepla!!!
Prečo by to nemal byť merač, meria niečo, meria, tak je to merač!
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Gapo Pozri príspevok
Nepoznám merač tejto značky, ale to je všeobecná info, lebo je to napr. Minometer 5 či 6?
Moja sestra má merač na ktorom počas celého roku mala nulu a pri odpočte bola prekvapená že tam mala spotrebu. Totiž tá nula čo vidíš, nemusí byť spotreba, zrejme je tam nejaký "čudlík" ktorým sa dá prepínať medzi jednotlivými údajmi.
Nedostali ste pri montáži manuál?
http://translate.google.sk/translate...%26prmd%3Divns

strašné "merače"
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Sme radi, že tie potvorky, či ako ich voláte nemáme !
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tak my máme merače(sito) ENBRA a sme nad mieru spokojní. Ak nastane chyba tak len pri odpisovaní a tam je vlastník spoluzodpovedný, lebo odpísaný stav podpisuje.
Pomerové rozdeľovače vykurovacích nákladov ukazujú v intervaloch 3 sekúnd stav k 31.12 predchádzajúceho roka, test displeja, kontrolné číslo a aktuálnu hodnotu. Zo začiatku boli sťažnosti, že to tam rýchlo behá, a že nevedia, čo to je. Tak som návod s vysvetlením vyvesila na nástenku (hoci ho každý dostal so záručným listom) a mám pokoj.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

IvanPK Pozri príspevok
Sme radi, že tie potvorky, či ako ich voláte nemáme !

Krátkozraký názor, ale máš naň právo. V Každom prípade je to pre mňa výhoda. Nesúhlasila by som s rozpočtom nákladov na m2 v žiadnom prípade. Je na to mnoho dôvodov. Ale, máme merače už 8-9 rokov, mám vždy preplatok na kúrení a splácam tak dlžobu úveru na zateplenie bytovky.
4 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Zabudol som podotknúť, že máme vlastnú kotolňu.....a rozpočítavame podľa m2 a 3x sme dali z preplatkov vklad do FO....
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Aj ja spravujem dom kde je plynová kotolňa a stal sa zázrak - všetkým sa "kúri", klesla spotreba plynu - paráda, to mi stačí a PRVN sú OK.
1 0
Petra Mrvová Petra Mrvová

Petra Mrvová je offline (nepripojený) Petra Mrvová

No asi to tak bude, že keď tam zasvietil baterkou tak mu ukázalo stav z min roka
A ja som sa zľakla, že aké cifry tam písal...
Ďakujem za radu ;DDD
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Dostal som od Paskova 5x výklad o meračoch, ja sa nehádam, že je to určené meradlo, alebo meradlo tepla. Iba tvrdím, že niečo meria, ktovie čo, ale meria a tak je to merač
Ak si odlomím kúsok paličky a budem s ňou merať, napríklad záhon na záhrade, tiež to nie je určené meradlo, ale záhon mi odmeria a bude to, ako to povedal pán Werich s Voskovcom, keď strihali živý plot, jak když střelí.
1 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Paskov bojuje za správny názov tohoto rozdeľovača nákladov tepla, je úplne jedno v akých jednotkách a čo meria alebo zaznamenáva, vždy je tento údaj podkladom k rozúčtovaniu - v tomto prípade sú to dieliky, teda niečo rozdelené tak ako keď krájame koláč, ktorý rozdelíme na požadovaný počet papajúcich.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Len neviem prečo bojuje, keď mi mu neodporujeme, že to v našej komunikácii tak nazývame, predsa nevadí, to nejde ako oficiálny dokument do Rady Európy.
Čo to máme volať "čarovná skrinka, či čudo"
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lubica_02 Pozri príspevok
Paskov bojuje za správny názov tohoto rozdeľovača nákladov tepla, je úplne jedno v akých jednotkách a čo meria alebo zaznamenáva, vždy je tento údaj podkladom k rozúčtovaniu - v tomto prípade sú to dieliky, teda niečo rozdelené tak ako keď krájame koláč, ktorý rozdelíme na požadovaný počet papajúcich.
No ale tieto "merače" minimálne snímajú teplotu a dobu jej pôsobenia v mieste ich osadenia, podľa týchto snímaných (meraných hodnôt) naskakujú dieliky, či jednotky, či údaje, to je jedno, ale z prsta si to ten PRVN nevycucia, nie?
2 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Na základe veľkosti teploty počíta dieliky (jednotky), čím je vyššia tým rýchlejšie pribúdajú a naopak. Pod určitú hodnotu teploty prestanú počítať. V lete je to obvykle okolo 40°C a v zime okolo 30°C. Tými hodnotami nie som si však istý.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať