Zavrieť

Porady

Vážny problém

Dobrý deň chcel by som sa opýtať, či aj u nás platia DIN, a či by mi niekto nevedel povedať čo konkrétne sa nachádza v norme STN 736123, konkrétne v tabuľke 15. Mám taký problém, na základe dohody sme robili cementobetónový kryt manipulačnej plochy na čerpacej stanici, výšky boli vopred pevne dané- na 12 m bol sklon 1cm, aj napriek upozorneniam, objednávateľ trval na tom že to chce tak, a teraz to reklamuje že mu tam stojí voda , odvoláva sa na DIN 18202 tab3 riadok3 a STN 736123, konkrétne tabuľku 15. Betónovali sme v teplote -9° C , my sme s betonážou neúhlasili, no po urgenciách objednávateľa sme k tomu pristúpili. :-( nevedeli by ste mi prosím vás niekto poradiť??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miro67 je offline (nepripojený) miro67

    miro67
    Mozno Vam neodpoviem presne na Vas problem, ale aspon zopar informacii:
    STN 736123 - Stavba vozoviek - Cementove kryty - platna od septembra 2010
    Pozrel som si tuto normu na SUTN, ktora by mala byt aktualne platna a nemala tabulku 15. Tabulku 15 som vsak videl v inej verzii normy a obsahovala Dovolene odchylky preberacich skusok a merani (podla popisu vasho problemu asi ide o tento problem).
    Co sa tyka platnosti DIN, tak mozu byt platne, ale iba pokial ich mate zmluvne dohodnute.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.