Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Nevie mi niekto poradiť až po ktorý rok dozadu by mi mohla prísť daňová kontrola? Alebo je to neobmedzené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Myslím, že 10 rokov spätne od roku predchádzajúceho terajšieho účtovného obdobia. Čiže r. 1995. Ale ber to s rezervou. Logika mi hovorí, že skôr ani nemôžu, keď vychádzaš z toho, akú dobu je povinnosť archivovať doklady.
    Väčšinou kontrolujú predchádzajúce zdaňovacie obdobie a ak nie je niečo v poriadku, zvyknú skontrolovať predchádzajúce atď. Mne kontrolovali 2 zdaňovacie obdobia naraz. Prvý rok bol v poriadku a keďže aj nasledujúci rok účtovala tá istá účtovníčka, prekontrolovali len 1 mesiac.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mery356
    Nevie mi niekto poradiť až po ktorý rok dozadu by mi mohla prísť daňová kontrola? Alebo je to neobmedzené?
    Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať. Mám skúsenosť s kontrolami za 2 až 7 rokov. Obdobie a rozsah kontrolovaných dokladov bolo písomne ohlásené.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Podľa zákona 511/1992 § 45 odst. 1 - DU nemôže vyrubiť daň po uplynutí 5 rokov od konca roka v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie....

    Ale samozrejme kontrolu Ti môže urobiť aj viac rokov dozadu /napr. DPH - 10 rokov/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.