Zavrieť

Porady

Odpisy

Dobry den,
Viete my niekto poradit ako odpisovat byt?
20 rokov alebo je tam nejaka vynimka?

a este mam druhu otazku, co ked je HIM zaradeny v 2.odpis.skupine ale je v karte doba odpisovania 8 rokov a aj sa uz 7 rokov odpisoval, ja som to cele teraz "zdedila" a neviem ci je to chyba predch.uctovnicky, alebo je to spravne len ja to neviem. a uz vobec netusim ci aj teraz ten osmy rok to mam odpisat.....
dakujem za odpovede
Usporiadat
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

tamca Pozri príspevok
Dobry den,
Viete my niekto poradit ako odpisovat byt?
20 rokov alebo je tam nejaka vynimka?
20 rokov, nie je výnimka, jedine žeby bol kúpený na lízing.

a este mam druhu otazku, co ked je HIM zaradeny v 2.odpis.skupine ale je v karte doba odpisovania 8 rokov a aj sa uz 7 rokov odpisoval, ja som to cele teraz "zdedila" a neviem ci je to chyba predch.uctovnicky, alebo je to spravne len ja to neviem. a uz vobec netusim ci aj teraz ten osmy rok to mam odpisat.....
Nedá sa to takto jednoznačne posúdiť, ak ide o 2. odpisovú skupinu a nie preradenie z tretej OS do druhej OS, tak pokiaľ si pamätám zmena z 8 na 6 rokov bola v roku 2003, takže uvedený DHM mal byť zrejme odpísaný už v roku 2008.

dakujem za odpovede
.
0 0
alenka57 alenka57

alenka57 je offline (nepripojený) alenka57

Dobry den,
poprosim o radu. V r. 2010 som uctovala v JU, nakupila som nejake policove zostavy a pisaci stol, celkom v sume 690 Eur. Pri uctovani som to dala eko VOZD v celej výške 690 Euro a zaroven ho evidujem v drobnom majetku. Pri zostavení výkazu o majetku a zavazkoch za rok 2010 mi presiel do zásob materiálu v hodnote 690 Euro.
Mám túto hodnotu vo výkaze rucne opravit, kedže tento drobny majetok sa aj opotreboval v priebehu roka, alebo tu hodnotu mam nechat tak? Ak ju mam znizit, o kolko ju mam znizit? O sumu, ako keby som odpisovala ? Ďakujem za skoru odpoved.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

DHIM, ktorý sa zaradí do používania sa do výkazu o majetku neuvádza.
0 0
alenka57 alenka57

alenka57 je offline (nepripojený) alenka57

Iwett, čiže ak ho mám ako VOZD v celej výške, tak vo výkaze nebudem mat ziadnu hodnotu zásob materiálu, upravím výkaz ručne, nakoľko mi to automaticky zahrnulo do zásob materiálu.
Bude to potom dobre?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

alenka57 Pozri príspevok
Iwett, čiže ak ho mám ako VOZD v celej výške, tak vo výkaze nebudem mat ziadnu hodnotu zásob materiálu, upravím výkaz ručne, nakoľko mi to automaticky zahrnulo do zásob materiálu.
Bude to potom dobre?
Áno, bude to správne, ak si nakúpila DHIM, zaradila do používania, jednorazovo uplatnila vo VOZD, neuplatňuješ odpisy tak vo výkaze o majetku uvedieš 0.
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

Ahojte,
Dakujem Ivovi za odpoved, len sa k tomu mojmu prvemu prispevku potrebujem este vratit,pytala som sa na ten byt ci existuje vynimka (okrem 20rokov) preto, lebo je od r.2000 odpisovany 2,5%, t.j. na 40 rokov.Ja sa obavam ze skor sa stalo to, ze pri zmene "odpisovych rokov v r.2003 a 2004 neurobila predch.uctovnicka zmenu v pocte odpis.rokoch a stale sa odpisuje 40 rokov byt a aj ten dalsi majetok co je zaradeny v 2.skupine je stale na 8rokov rozlozeny......
Poradte mi prosim co s tym teraz? mam pokracovat v tom co bolo zacate, alebo to mam teraz opravit z 40 na 20 rokov ( a ako????)
dakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tamca Pozri príspevok
Ahojte,
Dakujem Ivovi za odpoved, len sa k tomu mojmu prvemu prispevku potrebujem este vratit,pytala som sa na ten byt ci existuje vynimka (okrem 20rokov) preto, lebo je od r.2000 odpisovany 2,5%, t.j. na 40 rokov.Ja sa obavam ze skor sa stalo to, ze pri zmene "odpisovych rokov v r.2003 a 2004 neurobila predch.uctovnicka zmenu v pocte odpis.rokoch a stale sa odpisuje 40 rokov byt a aj ten dalsi majetok co je zaradeny v 2.skupine je stale na 8rokov rozlozeny......
Poradte mi prosim co s tym teraz? mam pokracovat v tom co bolo zacate, alebo to mam teraz opravit z 40 na 20 rokov ( a ako????)
dakujem
Nie je dôležitý počet rokov ale percento odpisov
Dosaď si to do tejto tabuľky.
http://www.porada.sk/blog_attachment...2&d=1297285407

Do roku 2002 to bolo 2,5%
v roku 2003 3,4%
a od roku 2004 5%

Odpisuje sa až do nuly, bude to viac ako 20 rokov.

Doporučujem odpisy opraviť.
Naposledy upravil marjankaj : 19.02.11 at 17:48
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

vypisuje mi to, ze je to iba na citanie, neda sa mi dosadit.
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

neda sa mi dosadzovat do tabulky,ak som ta spravne pochopila podla teba, teda myslis nemam riesit vsetko od r.2000 kedy sa zacalo odpisovat, resp. teda od r.2003 a 2004 kedy sa malo zmenit %, ale evidentne sa nezmenilo, ale len teraz si mam za rok2010 zadat 5% zo zostatkovej ceny (alebo z povodnej obstaravacej?
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tamca Pozri príspevok
vypisuje mi to, ze je to iba na citanie, neda sa mi dosadit.
Vypĺňaš iba bunky v zelených políčkach.
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tamca Pozri príspevok
.
A väčšie písmenká by neboli?
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

aha. :-)
dakujem, super pomocka.
Ale ja som prebrala uz jestvujuce nieco, co nie je uplne spravne robene, v r.2000 bolo1,5%, ostatne roky az do r.2009 bolo2,5%. ...a teraz som to prebrala ja a neviem co s tym..... ako riesit tento rok.
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

:-) jasne zvacsim to nabuduce.:-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
tamca Pozri príspevok
aha. :-)
dakujem, super pomocka.
Ale ja som prebrala uz jestvujuce nieco, co nie je uplne spravne robene, v r.2000 bolo1,5%, ostatne roky az do r.2009 bolo2,5%. ...a teraz som to prebrala ja a neviem co s tym..... ako riesit tento rok.
Ak boli uplatnené nižšie odpisy tak môžeš(ale nemusíš) podať dodatočné danové priznanie a žiadať naspäť rozdiel dane. Ak by boli uplatnené väčšie odpisy, tak musíš podať DDP a daň doplatiť.
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

ak tomu spravne rozumiem, bude spravny postup, ak si dam
ja uz r.2010 5% zo vstupnej ceny a dalsie roky spatne neriesim????
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tamca Pozri príspevok
neda sa mi dosadzovat do tabulky,ak som ta spravne pochopila podla teba, teda myslis nemam riesit vsetko od r.2000 kedy sa zacalo odpisovat, resp. teda od r.2003 a 2004 kedy sa malo zmenit %, ale evidentne sa nezmenilo, ale len teraz si mam za rok2010 zadat 5% zo zostatkovej ceny (alebo z povodnej obstaravacej?
Ja som toho názoru , že treba tieto odpisy opraviť od začiatku , aby ste sa prepracovali v roku 2010 k tomu správnemu číslu .
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

jasnee, dakujem.
0 0
tamca tamca

tamca je offline (nepripojený) tamca

a viete mi dat este poradit v jednej veci, dalsie dva odpisy HIM mi tam nesedia, to sa tiez bud menili roky v odpisovej skupine, alebo sa majetok presuval z 3. do druhej, len neviem kedy bola ta zmena v zakone. (konkretne "dvere" su na 20rocny odpis a to sa mi tiez nezda, asi to uz patri inde-ani som nenasla kam a skusenosti s tym velmi nemam.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať